Kod Lyoko Powrót Xany - przygoda dopiero się zaczyna!
Nawigacja
Strona Główna
Minikonstyuscja KLPX, czyli regulamin strony
Projekty KLPX
Kod Lyoko - Zjednoczenie
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Artykuły
Forum
Archiwum cytatów
Linki
Download
Galeria
Kontakt
Szukaj
Najczęściej Zadawane Pytania
Działalność KLPX
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Lyokopedia
Kod Lyoko - Zjednoczenie
KLPX TV
Zlot dla Poznania
Ocenialnia blogów i opowiadań
Opowiadania i tłumaczenia
Kod Lyoko Powrót Feniksa - tłumaczenie
Opowiadanie "Ten dom Skrywał Tajemnicę"
Gra wyobraźni w systemie Lyoko
Konto na chomikuj
Konto na wrzucie
Wiadomości Kadic
Stare forum Powrotu Xany
Historia
Konkurs comiesięczny
Regulamin ogólny
Lista zwycięzców
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Archiwum konkursów
Ankieta
Jak oceniasz nowy system punktowy?

Jest świetny!

Jest niezły, ale przydałyby się pewne poprawki

Jest niezły, ale stronnictwa trzeba by inaczej zorganizować

Nie mam zdania

Niezbyt mi się podoba

Kompletnie mi się nie podoba, cały pomysł trzeba by przerobić by to miało ręce i nogi

Sam pomysł jest głupi

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
System punktowy
Zasady
Członkowie i wyniki stronnictw
Najlepsze stronnictwo listopada:
Xana
(131 punktów)

Najlepszy użytkownik listopada:
XANA
(128 punktów)
należący do stronnictw:
Xana, William
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 106
Najnowszy Użytkownik: Ray Firewood
Na Forum
Najnowsze Tematy
Dziennik zmian i ost...
Niekończąca się hist...
Piosenki, które pasu...
Kod Lyoko do TV
Lyokopedia - propono...
Najciekawsze Tematy
Zgadnij kto to [307]
Niekończąca się h... [217]
X czy Y [141]
Piosenki! O Kodzi... [96]
Wieże w Lyoko [91]
Ostatnie Artykuły
Łowca i Ofiara - roz...
Monica Amelia Callietne
Melanie Evelyne Dunbar
Łowca i Ofiara - roz...
Początek - rozdział 8
Prawa i dokumenty
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Manifest działalności KLPX
Skrócony regulamin strony
Regulamin konkursów comiesięcznych
System punktowy
Lista ostrzeżeń
 Witamy
Witaj na stronie fanowskiej kontynuacji wyśmienitej kreskówki - Kodu Lyoko - znanej pod nazwą "Kod Lyoko Powrót Xany". Strona powoli acz konsekwentnie rozwijana jest już od połowy 2012 roku. Na bieżąco pojawiają się na niej artykuły, recenzje a także opowiadania użytkowników i co najważniejsze - rozdziały "Powrotu Xany". Serdecznie zapraszam też na forum, które w te wakacje zaczęło tętnić życiem. Ponadto strona prowadzi także ocenialnie blogów i wiele innych projektów - w części zawieszonych z powodu braku osób do pomocy, a w części będących w przygotowaniu. Oczywiście przed rejestracją powinieneś się zapoznać z regulaminem strony - bo jego nieznajomość nie zwalnia z obowiązku przestrzegania go!
Niech odpoczywa w pokoju... czyli rozdział 9 "Łowcy i Ofiary" - "Druga ofiara"

Zgodnie ze swoją zapowiedzią pod ostatnim newsem Natka opublikowała kolejny rozdział "Łowcy i Ofiary". Zapowiadziała również, że do świąt prawdopodobnie pojawią się jeszcze 2.

Ten rozdział to już 9 i nosi tytuł "Druga Ofiara" i jak można domyśłić się z jego tytułu oraz z tytułu newsa Łowca zabije kolejną ofiarę. No i pojawi się jeszcze jeden uczestnik minionych aren, czyli Mateusz. 

A co konkretnie sę będzie działo...?

...

Szczegóły poznacie tu.

Dodam też, że otrzymałem kolejny rozdział "Powrotu Feniksa". Pojawi się on już jutro. I wedle zapowiedzi autorki pozostałe 5 rozdziałów i epilog pojawi się jeszcze do końca tego roku. Miko Medi zapowiedział też, że są spore szans iż w przerwie świątecznej pojawi się kolejny rozdział "Kodu Metro"... po okresie totalnej(no prawie) posuchy szykuje się owocny grudzień. 


   
Dodane przez Lyokoheros dnia grudzień 04 2016 23:44:55
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2 Czytań Drukuj
Plany, przewidywania i przeprosiny

Sprawy organizacyjne

Jak pewnie niejedna osoba zauważyła ostatnio(właściwie to już od paru miesięcy) na stronie zapanowała niemal kompletna cisza, nie licząc sporadycznych postów na shoutboxie i jeszcze rzadszych na forum. 

Powodów tej ciszy jest kilka, choć nie ukrywam, ze wina leży w dużej mierze po mojej stronie. Ale niestety, przez studia i częściowe zaangażowanie się w inny fandom miałem niewiele czasu na to by zrobić coś więcej na stronę. No i ostatnio nikt nie wysyłał żadnych nowych rozdziałów - ostatni pochodzi sprzed ponad miesiąca - choć były przynajmniej dwa nowe artykuły nadesłane przez Natkę. 

Ponadto tak długi brak publikacji Powrotu Feniksa - od września nie otrzymałem kolejnego rozdziału - co stawia pod dużym znakiem zapytania(co najmniej) możliwość ukończenia tłumaczenia w tym roku, niestety. 

Niemniej jednak istnieją też pewne pozytywy - coś jednak przez te miesiące powstało. Co prawda to tylko drobna aktualizacja podstron i zaczęcie paru projektów(jak Lyokopedia), które rozwijają się w zastraszająco wolnym tempie, ale to zawsze coś. Dziś wprowadziłem też małą aktualizację do systemu punktowego - punkty za udział w ankietach(1 za każdą ankietę, ale w wypadku ankiet otwartych - takich jak ta o Wiadomościach Kadic, dostępna w dziele do pobrania jest po 1 punkcie za każdy podpunkt, na który zostanie udzielona wyczerpująca odpowiedź). Ale co najważniejsze prace nad Powrotem Xany wbrew pozorom nie stanęły. Jak pisałem na shoutboxie napisane mam już rozdziały 6 i 7, a także parę pierwszych stron 8. Niestety poprawki idą znacznie wolniej niż bym chciał, ale jestem pewien, że do końca roku przynajmnieju 6 i 7 rozdział doczekają się publikacji 6 rozdział raczej jeszcze przed świętami. Mam też nadziej, że ida mi się napisać rozdziały 9 i 10, gdyż do 16 mam już rozplanowane wydarzenia(z różną dokładnością, ale już wiem o czym będzie każdy kolejny rozdział, kolejna 10 to na razie kwestia jeszcze do dopracowania. 

Dla zaostrzenia apetytu podam też tytuły 2 nadchodzących rozdziałów: "Furia" oraz "Tajemnica Serca Lyoko". Mam nadzieję, że te rozdziały będą na tyle dobre, by wynagrodzić czekanie... choć niestety na razie "Furia" jest jeszcze mocno do dopracowania. "Tajemnica Serca Lyoko" wyszła mi jednak już znacznie lepiej. 

Poza ukończeniem rozdziałów - a także dodaniem wkrótce(czyli pewnie w okolicach kolejnego weekendu) grudniowego konkursu - planuję również do końca roku zakończyć aktualizację podstron, a także dodać(wreszcie) nieco artykułów do Lyokopedii. No i może wydać kolejny numer wiadomości Kadic, ale to prawdę powiedziawszy ma jednak na razie dość niski priorytet. 

No i w międzyczasie najprawdopodobniej pojawi się też kolejny rozdział "Drugiego Frontu" zgodnie z deklaracją Wojownika Xanadu z shoutboxa. Mam jednak nadzieję, że nie będzie to jedyny rozdział innych niż Powrót Xany opowiadań, który pojawi się jeszcze w grudniu.

 


   
Dodane przez Lyokoheros dnia grudzień 04 2016 00:00:00
Czytaj więcej ˇ 6 Komentarzy ˇ 48 Czytań Drukuj
Nowy konkurs - ku chwale ojczyzny!

Konkurs comiesięczny

Czas na nowy konkurs. A że mamy listopad, miesiąc w którym jest Święto Niepodległości, to uznałem, że najlepiej będzie zrobić konkurs o tematyce patriotycznej.

Dlatego też do tego konkursu możecie nadsyłać dowolne prace: grafiki, filmiki, komiksy, opowiadania. Istotne jest to by miały wątęk patriotyczny(czyli jakieś polskie akcenty, albo patriotyzm postaci), sama technika jest w pełni dowolna. 

Konkurs potrwa planowo do 4 grudnia, zyskać można w nim 14 punktów za zwycięstwo, 7 za wyróżnienie(prace opublikowane na stronie) i 2 za sam udział. 

Jego szczegółowy regulamin znajdziecie tu.

 

Dodam też, że zostały dodane 2 nowe artykuły, autorstwa Natki - która jako pierwsza dołożyła swoją cegiełkę do Lyokopedii(za co jej serdecznie dziękuję i gratuluje). Są to artykuły o postaciach z jej opowiadania("Łowca i Ofiara"): Melanie i Monice.  Naturalnie powstała też w związku z tym kategoria autorki oraz jej opowiadania. Mam nadzieję, że pójdziecie za jej przykładem, że da wam on motywację by również wspomóc projekt(no i może mi kopa by wreszcie zająć się powazniej tymi artykułami stricte KodLyokowymi...)

Co więcej przypominam, że wciąż trwa konkurst artykułowy ze stycznia(czyli ten), jak na razie prowadzi w nim oczywiście Natka i póki choć jedna osoba nie weźnie w nim udziału zostanie nie rozstrzygniety... 

 

Jeśli zaś chodzi o Powrót Xany, to pracuję wciąż nad 6 rozdziałem, niestety idzie mi to wolniej niż bym chciał, obecnie mam około 10 stron, ale do końća przyszłego weekendu powinien być przynajmniej na brudno gotowy.


   
Dodane przez Lyokoheros dnia listopad 06 2016 21:38:26
Czytaj więcej ˇ 10 Komentarzy ˇ 124 Czytań Drukuj
Szokująca wiadomość, czyli "Cztery Osoby" - kolejny rozdział "Łowcy i Ofiary"

Opowiadania

Po długim czasie posuchy wreszcie pojawił się nowy rozdział. Fani Powrotu Xany pewnie będą rozczarowani, ale niestety nie poszło tak jak chciałem i jeszcze nie ukończyłem 6 rozdziału. Za to na pewno ucieszą się fani "Łowcy i Ofiary", bo Natka napisała już 8 rozdział, noszący tytuł: "Cztery osoby", który znajdziecie tutaj.

A co was czeka w rozdziale? 

Cóż gdy Melanie chciałą już porzucić śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa nagle natrafia na szokujące wieści, które diametralnie zmieniają jej zdanie na ten temat i jej śledztwo zaczyna się na nowo... ale to dopiero początek.


   
Dodane przez Lyokoheros dnia listopad 01 2016 23:22:12
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 26 Czytań Drukuj
Koniec początku

Opowiadania

Dziś opublikowany zostały ostatnie rozdziały opowiadania "Początek", w piątek zaś dokończone zostało drugie opowiadanie przywracane w ramach Operacji Republikacji, czyli "Czas Kartaginy". Mam nadzieję, że obydwa te opowiadania wam się podobały, a jeśli macie gdzieć zarchiwizowane jakieś stare opowiadania, których nie można już znaleźć w internecie to chętnie je również włączę do tego projektu.

Dodam też, że niestety, ale w najbliższym czasie nie pojawi się wiele nowego na stronie. Po prostu raczej nie będę miał czasu... za to mam nadzieję, że wy znajdziecie czas by ocenić nową wersję tekstu petycji w ramach akcji "Kod Lyoko do TV".


   
Dodane przez Lyokoheros dnia październik 10 2016 00:33:33
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 25 Czytań Drukuj
Otwarcie Lyokopedii i podsumowanie wakacji

Sprawy organizacyjne

Dziś kończą się wakacje, od jutra zaczynają się zajęcia na uczelni, nadszedł więc czas na krótkie podsumowanie tego co się w te wakacja wydarzyło na stronie. 

Najpierw jednak chciałbym ogłosić dodanie pewnej podstrony(choć sama aktualizacja podstron nie jest jeszcze skończona) oraz rozpoczęcie całkiem nowego projektu jakim jest "Lyokopedia". 

Lyokopedia to projekt, który ma stać się największą bazą danych o serialu oraz wszystkich jego utworach pochodnych. Wielką internetową encyklopedią o Kod Lyoko. Na razie nie ma jeszcze wielu artykułów, właściwie wiele szczegółów technicznych jest jeszcze do zrobienia, na razie gotowa jest sama strona główna(znajdziecie ją tu), ale już możecie zacząć wysyłać artykuły do tego projektu(to też światna okazja by zdobyć dużo punktów, szczególnie, że wciąż trwa konkurs artykułowy, więc jak ktoś się postara to może się naprawdę solidnie obłowić). Punkty przysługują także za nadsyłanie poprawek do artykułów i ich rozbudowywanie. 

W tym temacie znajdziecie też listę proponowanych tematów artykułów oraz będziecie mogli sami jakieś zaproponować czy też po prostu wyrazić swoją opinię o projekcie.

Natomiast tą nową podstroną jest podstrona poświęcona projektom KLPX. Znajduje się na niej opis praktycznie każdego projektu KLPX wraz z opisem tego jak dany projekt można wesprzeć. Znajdziecie ją tu.

 

A teraz przechodząc już do podsumowania... cóż w te wakacje działalność KLPX była bez porównania mniej owocna. W dużej mierze przyczynił się do tego fakt, że miałem poprawki z paru przedmiotów, przez co nie mogłem poświęcić na stronę tyle czasu ile chciałem. 

Jednak parę rzeczy udało się zrobić - w czerwcu nastąpiła reaktywacja Wiadomości Kadic, w ciągu wakacji udało mi się nawet wydać aż dwa numery, w dodatku w całkiem nowej formule, kładącej teraz znacznie większy nacisk na dzieła fanowskie niż na informacje z polskiej i światowej sceny Kod Lyoko choć i tego nie zabrakło. Były opowiadania(a konkretnie ich pierwsze rozdziały, co jest tu podstawową zasadą - zawsze są to pierwsze rozdziały, tak by gazetka mogła stać się źródłem poznawania nowych opowiadań), były recenzje i felietony, część nawet pojawiła się już na stronie(a felieton z najnowszego numeru też wkrótce zostanie dodany na stronę). 

Oczywiśćie były też nowe rozdziały opowiadań: rozdziały 10-11 "Powrotu Feniksa", 7-11 "Drugiego Frontu", 5-7 "Łowcy i Ofiary" oraz kolejna runda "Areny".  I naturalnie były też nowe rozdziały Powrotu Xany, choć niestety tylko 2(4 i 5). 

Pojawiło się też całkiem nowe opowiadanie, a mianowicie "Kod Metro", które jak dotąd doczekało się prologu i pierwszego rozdziału, a będące połączeniem Kod Lyoko z uniwersum wykreowanym w serii "Metro". W dodatku rozpoczęła się rónież "Operacja: Republikacja" w ramach której rozpoczeło się ponowne publikowanie dwóch starych dobrych opowiadań, które jakiś czas temu zaginęły w odmętach Cyfrowego Morza. Są to "Początek" i "Czas Kartaginy". Jak dotąd na stronie opublikowano po 6 pierwszych rozdziałów każdego, w każdym z nich zostały jeszcze 2 i już niedługo i one się pojawią. 

Został też rozszerzony system oznaczeń(m. in. dodane oznaczenia gatunku i rzadko pojawiających się postaci, ale pojawiło się taż kilka nowych w kategorii ogólnej). 

Pewnej aktualizacji doczekała się również ocenialnia, do której wprowadziłem recenzje rewizyjne, pierwszym blogiem, który otrzymał taką recenzję był blog "Ouvre les Yeux Ange", pojawiła się ona w 14 numerze Wiadomości Kadic, a później także na stronie. 

Naturalnie też w te wakacje jak co roku odbył się "Zlot dla Poznania", który mimo frekwencji niższej niż poczatkowo przewidywana wyszedł całkiem dobrze. 

Został też wprowadzony system punktowy, który ma motywować użytkowników do większej aktywności poprzez wprowadzanie pewnej rywalizacji(stronnictwa) oraz możłiwości obniżenia poziomu skumulowanych ostrzeżeń. Sam system jest jak dotąd dość pozytywnie oceniany przez użytkownikó: 4 z 5, którzy zagłosowali wyraża się o nim pozytywnie, choć jedna osoba zaznacza, że potrzebuje on pewnych poprawek. Choć co dziwne do stronnictw zgłosiły się tylko 4 osoby...

No i nie można zapomnieć o ożywieniu w ramach projektu "Kod Lyoko do TV", obecnie dopracowywany jest tekst petycji o emisję w ogólnodostępnych stacjach telewizyjnych. 

Rozpoczęła się też wielka aktualizacja podstron, w ramach której powstała(jedynie częściowo gotowa) podstrona pytań i odpowiedzi o stronie, a także strona projektów KLPX i rozpoczęty został projekt "Lyokopedia".

Nie jest to może taki strasznie zły wynik, ale bez wątpienia mogło też być o wiele lepiej. W przyszłym roku postaram się niedopuścić by znowu poprawki przeszkodziły mi w porządnym zajęciu się stroną. 


   
Dodane przez Lyokoheros dnia październik 03 2016 23:51:52
Czytaj więcej ˇ 5 Komentarzy ˇ 77 Czytań Drukuj
Październikowy konkurs

Konkurs comiesięczny

Z początku nie miałem za bardzo pomysłu na kolejny konkurs, ale pewien znajomy podrzucił mi pomysł, który w kontekście wrześniowych wyników w rywalizacji w ramach systemu punktowego pasuje idealnie... czyli konkurs na opowiadanie pisane z perspektywy Xany. 

Ta tematyka stanowi główne i jedyne  kryterium. Liczy się przede wszystkim oddanie sposoby myżlenia Xany i wgłębienie się w jego psychikę(na tyle, na ile możemy mówić o psychice programu SI). 

W tym konkursie mozna zdobyć 15 punktów za zwycięstwo, ale wszystkie najlepsze prace(czyli te, które zostaną opublikowane na stronie) zostaną nagrodzone 10 punktami. Pozostali uczestnicy otrzymają 6 punktów. Więcej szczegółów dotyczących konkursu znajdziecie tu.


   
Dodane przez Lyokoheros dnia październik 02 2016 23:56:52
Czytaj więcej ˇ 4 Komentarzy ˇ 55 Czytań Drukuj
Tajemniczy Reginelli - czyli kolejny rozdział Drugiego Frontu

Opowiadania

Dziś na stronie pojawił się kolejny(11) rozdział "Drugiego Frontu", pt "Reginelli". 

Kim jest Reginelli? Cóż tego dowiecie się już w rozdziale. Poznacie też nieco więcej faktów i teorii dotyczących jego i Arsene oraz pomieszczeń spod szkoły. 

Sam rozdział znajdziecie tu.

 

Przy okazji dodam, że opublikowany został już 6 rozdział "Czasu Kartaginy", zostały już tylko dwa rozdziały, a zakończenie tego... cóż jeśli nie czytaliście tego opowiadania wcześniej może okazać się dość szokujące. I zgodnie z prośbami może nieco zagęszczę publikację "Czasu Kartaginy" i "Początku", ale to nie pewnego. Jednak i tak nie bardziej niż do jednego rozdziału dziennie.

Zakończył się też wrześniowy konkurs, październikowy poznacie już wkrótce, jeszcze w tą niedzielę(czyli właściwie dzisiaj). Aktywność w korzystaniu z systemu punktowego była znacznie mniejsza niż się spodziewałem, niemniej jednak parę osób stanęło w szrnaki konkurując o zdobycie największej ilości punktów we wrześniu. I w walce tej zwyciężył Xana zdobywając 26 punktów. Uzyskał on też najwyższy wynik ze wszystkich biorących udział użytkowników, a zwycięskim stronnictwem okazało się stronnictwo "Xana". Więc Wojowniwy Lyoko, do roboty, chcecie dać się pokonać programowi?;)


   
Dodane przez Lyokoheros dnia październik 02 2016 02:17:49
Czytaj więcej ˇ 3 Komentarzy ˇ 48 Czytań Drukuj
Kolejny rozdział "Łowcy i Ofiary"

Opowiadania

Dziś opublikowany został kolejny rozdział "Łowcy i Ofiary", kryminalnego opowiadania Natki Nataly. Nosi on tytuł "Przeklęte klucze", sprawa morderstwa zaczyna się nieco wyjaśniać... a czytelnicy Areny wyczytają też coś o pewnej starej znajomej... generalneie rozdział ciekawy, jeden z lepszych jak dotąd w tym opowiadaniu. Rozdział znajdziecie tu.

Przy okazji postanowiłem, że o te około 12 godzin przyśpieszę publikację i już po północy(bo w sumie jest już poniedziałek) opublikuję kolejny rozdział "Czasu Kartaginy", tak więc już teraz możecie przeczytać rozdział, w którym wyjaśnione zostaną pewne zagadkowe sprawy związane z Albertem Curie... i jego prawdziwa tożsamość. Rozdział znajdziecie tu.


   
Dodane przez Lyokoheros dnia wrzesień 19 2016 01:03:36
Czytaj więcej ˇ 3 Komentarzy ˇ 65 Czytań Drukuj
Niespodzianka na wycieczce, czyli 5 rozdział Powrotu Xany

Kod Lyoko Powrót Xany

Dziś po ponad miesiącu mogę przedstawić wam kolejny rozdział Powrotu Xany. Jak wspominałem będzie on zupełnie inny niż wszystkie...

Xana rozpoczyna swój plan przejęcia kodów dostępu do systemów Smoczej Unii, tym razem uderzy w zupełnie inny sposób... a na jaw wyjdzie pewien mroczny sekret z przeszłości, co po części rozwikła zagadkę z tajemniczych akt Projektu Kartagina...

Wyjdą na jaw nowe fakty… no i wielbiciele wątku Yumi i Ulricha powinni być zadowoleni, bo będzie co nieco o tej parze;)

Zresztą sami się przekonajcie, znajdziecie go tutaj, a jego tytuł to "Wycieczka". I ponownie wyszedł na tyle długi, że nie zmieścił się w jenym artykule(ale za to jak ładnie się to niezmieszczenie dopasowało - akurat tuż po oddzielającej fragmenty gwiazdce ucięło!), ma on 20 stron A4 więc będzie nieco do czytania... następny pojawi się pewnie jeszcze we wrześniu, ale z powodu kampani(oby) wrześniowej(czyli poprawek) nie mogę tego zagwarantować. Choć po prawdzie mam nadzieję, że zdążę chociaż 7 rozdziałów do końca wakacji(tych studenckich) opublikować. No i napisać też we wrzesniu kolejny rozdział Mordercy i medium oraz dokończyć te aktualizację podstron... ech trochę do roboty będzie. 


   
Dodane przez Lyokoheros dnia wrzesień 15 2016 00:25:28
Czytaj więcej ˇ 4 Komentarzy ˇ 49 Czytań Drukuj
Operacja: Republikacja i kolejne spojrzenie na anioła

Opowiadania

Dziś(no miało być wczoraj, ale to pół godzinki spóźnienia chyba możecie mi wybaczyć) rozpoczął się kolejny projekt KLPX. Jest on związany z opowiadaniami, a nazwałem go "Operacja: Republikacja". Polega on na ponownej publikacji pewnych bardzo dobrych a już nigdzie niedostępnych opowiadań. Był możliwy dzięki temu, że swego czasu zachowałem sobie na komputerze kopię "Czasu Kartaginy", wyśmienitego opowiadania napisanego przez Konrado z forum.codelyoko.pl(miał jeszcze w nicku jakieś numerki, ale nie pamiętam ich... no opowiadanie przez jakiś czas było jeszcze dostępne w internecie na jakiejś jego stronie czy czymś tam, ale od dłuższego czasu i stamtąd znikło), a także udało mi się odzyskać trzy pierwsze rozdziały "Początku"(również znakomitego opowiadania, opowiadającego o początkach i buncie wirusa), a XANA odtworzył resztę. 

Opublikowane zostały już pierwsze rozdziały, kolejne będą pojawiać się od czwartku(za to w środę pojawi się najprawdopodobniej 5 rozdział Powrotu Xany) w rytmie: rozdział "Czasu Kartaginy" - dzień przerwy - rozdział "Początku" - dzień przerwy - rozdział "Czasu Kartaginy" - dzień przerwy - rozdział "Początku" - dzień przerwy... itd. 

Pierwszy rozdział "Czasu Kartaginy" znajdziecie tu, a "Początku" tu. Oczywiście obydwa opowiadania zyskały swoje podstrony. 

 

Z dniem dzisiejszym ocenialnia zostaje też rozszerzona o recencje rewizyjne, szczegóły pojawią się wkrótce(w przeciągu godziny) na podstronie ocenialni. Na stronie natomiast pojawiła się pierwsza taka recenzja, dotycząca bloga Ouvre Les Yeux Ange, który tym razem otrzymał ocenę "świetny", gratulacje dla autorki - DigitalGirl - która tak świetnie poprowadziła dalej tą historię. Recenzje znajdziecie tu


   
Dodane przez Lyokoheros dnia wrzesień 14 2016 00:32:24
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 18 Czytań Drukuj
Strona 1 z 16 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Cytat tygodnia
„Dorośli zachowują się czasem jak dzieci”
~Ulrich Stern
odcinek 15
„Atak Śmiechu”
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Lyokoheros
28/11/2016 23:00
powstało

Lyokoheros
28/11/2016 22:44
Czyli na kolejny rozdział "Kodu Kortex" jeszcze trzeba będzie trochę poczekać smiley Powrótu Xany niestety też, ale... właściwie 6 i 7 rozdział mają już pierwszą wersję, nawet parę stron 8

Natka Nataly
28/11/2016 22:22
Też zakuwam, ale z geografii. Więc taka połowiczna piątka smiley

Pablo Sagitario
28/11/2016 21:07
Gdybym nie miał zagra z fizyki to bym się wybrał. A tak zakuwam do sprawdzianiu na jutro

Owik
28/11/2016 18:46
Pablo, dzisiaj Skillet w Krakowie. Wybierasz się? smiley

Natka Nataly
28/11/2016 05:35
I tak Światowo, u mnie nawet nauczycielka włoskiego tego nie wie, a naszą grupę bardzo lubi smiley

Lyokoheros
27/11/2016 23:12
Czy ja wiem czy tak światowo? To był mój nauczyciel religii w liceumsmiley

Natka Nataly
27/11/2016 22:43
Światowo Lyokoherosie, światowo widzę smiley

Lyokoheros
27/11/2016 15:24
Bo jeśli to akurat byłby ten to nie zdziwiłoby mnie, że zna stronę, bo raz mu o niej mówiłem... czytał nawet Powrót Xany i całkiem mu się podobał^^... tylko nie wiem do jakiego momentu dotarł...

Ananasims
27/11/2016 14:49
Nie odniósł się konkretnie do tej rozmowy, ale jakby wczuł się z tematem w odpowiednią chwilę nie wiem jak się ten ksiądz nazywa. mogę zapytać pani od religii

Lyokoheros
27/11/2016 14:24
Serio? A to ciekawe... ale skąd wiesz, że właśnie do tej rozmowy się odniósł(i czy ten ksiądz, to może przypadkiem Tomasz Kozica?)

Ananasims
27/11/2016 13:53
Ksiądz rekolekcjonista chyba zna tą stronę. Odniósł się do tej waszej rozmowy o końcach świata.

Lyokoheros
26/11/2016 23:35
żebym Cię do łamania regulaminu zachęcał, tak informacyjnie mówię. No i ja właściwie też własnie mówię, że nie ma co dramatyzować...

Lyokoheros
26/11/2016 23:35
O ile nie jest to rzecz łatwo dostępna drogą legalna to nawet ostrzeżenia byś nie otrzymała... no a nawet jeśli to jedno, więc by bana raczej nie było. Na bana byś "potrzebowała" dwóch. Nie

Natka Nataly
26/11/2016 23:20
Wysłałabym link do "Centuries" ale dostanę bana, a tego akurat nie chcę, także jak ktoś chce to niech sobie obejrzy i skończy dramatyzować z tym końcem świata.

Natka Nataly
26/11/2016 23:18
Że też wam się zachciało akurat o tym dyskutować...

Miko Medi
26/11/2016 22:48
zjawiska paranormalnego.

Miko Medi
26/11/2016 22:48
Koniec świata czyli co? Bo definicje są różne. Od zatwierdzenia Komunistycznych Stanów Ameryki, przez katastrofę, która zniszczy Ziemię, po całkowite zniknięcie rzeczywistości z powodu jakiegoś zjawis

Lyokoheros
26/11/2016 22:38
"Apokalipsa" nie oznacza końca świata, tylko objawienie.

Lyokoheros
26/11/2016 22:38
Oczywiście, że głupota. Wszystkie te przepowiadane daty to fałszywe proroctwa, Jezusa wyraźnie to powiedział. Nie znamy dnia i godziny i nie poznamy, póki ten dzień nie nadejdzie. Po za tym słowo

Archiwum

Copyright © 2012
Powered by v6.01.6 © 2003-2005Leviathan by:
237420 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie