Kod Lyoko Powrót Xany - przygoda dopiero się zaczyna!
Nawigacja
Strona Główna
Minikonstyuscja KLPX, czyli regulamin strony
Kod Lyoko - Zjednoczenie
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Artykuły
Forum
Archiwum cytatów
Linki
Download
Galeria
Kontakt
Szukaj
Działalność KLPX
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Kod Lyoko - Zjednoczenie
KLPX TV
Zlot dla Poznania
Ocenialnia blogów i opowiadań
Opowiadania i tłumaczenia
Kod Lyoko Powrót Feniksa - tłumaczenie
Opowiadanie "Ten dom Skrywał Tajemnicę"
Gra wyobraźni w systemie Lyoko
Konto na chomikuj
Konto na wrzucie
Wiadomości Kadic
Stare forum Powrotu Xany
Historia
Konkurs comiesięczny
Regulamin ogólny
Lista zwycięzców
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkur(czerwiec)
Obecny konkur(lipiec-sierpień)
Archiwum konkursów
Ankieta
Jak powinny zostąć zorganizowane stronnictwa w systemie punktowym?

Od nazw postaci(Jeremie, Aelita itp.), członkowstwo w jednym nie wyklucza członkowstwa w innych

Od nazw postaci(Jeremie, Aelita itp.), członkowstwo w jednym wyklucza członkowstwo w innych

Od nazw postaci, włączając w to Xanę(tylko bycie w stronnictwie Xany wyklucza bycie w innych)

Od nazw postaci, włączając w to Xanę(żadne nie wyklucza bycia w innych)

Podział na Xanę i Wojowników Lyoko(stronnictwa wykluczające się)

Stronnictwa od nazw par(np Jerlita, Ulumi), bycie w jednym nie wyklucza bycia w innym

Stronnictwa od nazw par(np Jerlita, Ulumi), bycie w jednym nie wyklucza bycia w innym o ile postacie się nie powtarzają

Stronnictwa od nazw par(np Jerlita, Ulumi), członkowstwo w jednym wyklucza bycie w innym

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Kamikdwa
Na Forum
Najnowsze Tematy
Komiks o Kod Lyoko E...
Dziennik zmian i ost...
Prowadzenie strony(n...
Polskie blogi i blog...
Morderca i Medium 1 ...
Najciekawsze Tematy
Zgadnij kto to [307]
Niekończąca się h... [185]
X czy Y [141]
Piosenki! O Kodzi... [96]
Wieże w Lyoko [91]
Ostatnie Artykuły
Kod Lyoko - kreskówk...
Kod Lyoko krytycznym...
Kod Metro - Prolog
Arena 5 Wolf Forest ...
Drugi Front - Rozdzi...
Prawa i dokumenty
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Manifest działalności KLPX
Skrócony regulamin strony
Regulamin konkursów comiesięcznych
Lista ostrzeżeń
 Witamy
Witaj na stronie fanowskiej kontynuacji wyśmienitej kreskówki - Kodu Lyoko - znanej pod nazwą "Kod Lyoko Powrót Xany". Strona powoli acz konsekwentnie rozwijana jest już od połowy 2012 roku. Na bieżąco pojawiają się na niej artykuły, recenzje a także opowiadania użytkowników i co najważniejsze - rozdziały "Powrotu Xany". Serdecznie zapraszam też na forum, które w te wakacje zaczęło tętnić życiem. Ponadto strona prowadzi także ocenialnie blogów i wiele innych projektów - w części zawieszonych z powodu braku osób do pomocy, a w części będących w przygotowaniu. Oczywiście przed rejestracją powinieneś się zapoznać z regulaminem strony - bo jego nieznajomość nie zwalnia z obowiązku przestrzegania go!
Most do Areny w Metrze... czyli 3 nowe rozdziały

Opowiadania

Dziś miałem przyjemność opublikować aż 3 nowe rozdziały, w tym jeden rozpoczynający całkiem nowe opowiadanie, a mianowicie zapowiadane już jakiś czas temu i omawiane na forum(w tym temacie) "Kod Metro", a konkretnie jego prolog. Przeczytacie go tu. Naturalnie opowiadanie to(będące drugim opowiadaniem multiwersowym w historii strony) otrzymało też już własną podstronę. Jego autorem jest inicjator dyskusji o połączeniu uniwersów Metro i Kod Lyoko, czyli Miko Medi.

Kolejnym z opowiadań jest kolejna runda Areny, napisana przez Pabla, w której tym razem zmierzą się ze sobą dwie dziewczyny: Kinga i Wolf(tak to też dziewczyna). Zapis ich walki przeczytacie tu. Dodam, że nie będzie on tak zupełnie jedynym wątkiem, bo w tej rundzie Pablo dołożył też nieco fabuły.

Ostatnie to 10 rozdział opowiadania Wojownika Xanadu, czyli "Drugiego Frontu", noszący tytuł "Most"(i stąd ten osobliwy tytuł newsa - w tych zbiorczych lubię łączyć tytuły tego co publikuję), znajdziecie go tu. Dodam też, że Wojownik Xanadu zrównał się właśnie liczbą rozdziałów ze swoim poprzednim - obecnie zawieszonym - dziełem, czyli "Jeremiem Belpois i Maszyną Różnicową"(pierwszym opowiadaniem multiwersowym na stronie).


   
Dodane przez Lyokoheros dnia sierpień 22 2016 21:46:23
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 10 Czytań Drukuj
Dalszy ciąg śledztwa Melanie - czyli rozdział 6 "Jaki ojciec taka córka"

Opowiadania

Dziś opublikowany został kolejny rozdział opowiadania Natki, czyli "Łowcy i Ofiary", noszący tytuł "Jaki ojciec taka córka". Znajdziecie go tutaj

A w rodziale Melanie dalej prowadzi swoje prywatne śledztwo, jednak okaże się, że nie wszystko pójdzie tak jak to sobie zaplanowała...

Jeśłi chodzi o inne opowiadania to kolejnego rozdziału "Drugiego Frontu" możecie spodziewać się w weekend, myślę też, że już niedługo dostanę do przejrzenia 11 rozdział Powrotu Feniksa. Na Powrót Xany niestety będziecie musieli jeszcze trochę zaczekać, podobnie na wiadomości Kadic. Ale od piątku wakacyjne prace na stronie ruszą pełną parą. 


   
Dodane przez Lyokoheros dnia sierpień 18 2016 01:44:02
Czytaj więcej ˇ 2 Komentarzy ˇ 34 Czytań Drukuj
Relacja ze zlotu

Zlot dla Poznania

Dziś zakończył się IV Zlot dla Poznania. Nie wszystko poszło w pełni zgodnie z planem, niemniej jednak mogę uznać go za całkiem udany...

[kliknij "czytaj więcej" by zobaczyć pełniejszą wersję relacji]


   
Dodane przez Lyokoheros dnia sierpień 13 2016 22:05:43
Czytaj więcej ˇ 3 Komentarzy ˇ 88 Czytań Drukuj
Wyrwany z kontekstu - czyli 9 rozdział Drugiego Frontu

Opowiadania

Dziś pojawił się kolejny rozdział "Drugiego Frontu", noszący tytuł "Wyrwany z kontekstu". Osobliwy pomysł na tytuł... równie osobliwy jak to co WojownikXanadu zdecydował się zrobić w tym rozdziale... łamiąc przy okazji jedną z ważnych zasad Kodu Lyoko... o co chodzi? Cóż... możecie dowiedzieć się sami czytając rozdział, który znajduje się tu.


   
Dodane przez Lyokoheros dnia sierpień 02 2016 20:29:31
Czytaj więcej ˇ 17 Komentarzy ˇ 221 Czytań Drukuj
Rozstrzygnięcie konkursu majowego i konkurs wakacyjny

Konkurs comiesięczny

Po długim czasie rozstrzygnięty został konkurs z maja - na najlepszą postać. Otrzymałem 3 zgłoszenia od Natki, Pabla i Ananasims. Zwycięzcą konkursu okazał się Pablo.

...

Nadszedł też już czas na nowy konkurs. Jak pewnie zauważyliście przez cały lipiec nie zorganizowałem żadnego, postanowiłem więc zrobić łączony, lipcowo-sierpniowy konkurs na prace wakacyjną, zarówno forma jak i technika pracy jest dowolna, istotne jest to, że musi mieć ona tematykę wakacyjną. Szczegóły znajdziecie tu.

Dodam też, że został dodany 5 rozdział "Łowcy i Ofiary", a także wprowadzono dwa nowe działy do Hydeparku, w dodatku uznałem, że warto zmienić nazwę jednej z kategorii artykułów - teraz zamiast kategorii "Inne opowiadania" nazywa się ona po prostu "Opowiadania".


   
Dodane przez Lyokoheros dnia sierpień 01 2016 19:36:09
Czytaj więcej ˇ 9 Komentarzy ˇ 77 Czytań Drukuj
Nareszcie 4 rozdział!

Kod Lyoko Powrót Xany

Nareszcie, po długiej, paromiesięcznej przerwie publikuję 4 rozdział II tomu Powrotu Xany. Nosi on tytuł "Czarna Dziura". Muszę przyznać, że wyjątkowo długo to szło... najpierw długo miałem blokadę twórczą - niby wiedziałem co ma być w rozdziale, ale jakoś nie mogłem zabrać sie za pisanie i pociągnąć tego dalej po napisaniu pierwszych paru stron... często też po prostu brakło czasu, choć częściej weny. Ale w końcu udało mi się przełamać tą blokadę twórczą i napisać ten rozdział. I muszę przyznać, że ostatecznie wyszedł całkiem dobrze - walka jest w moim odczuciu wyjątkowo dynamiczna i trzymająca w napięciu, fani wątków obyczajowych również powinni być usatysfakcjonowani, bo stanowią one blisko połowę rozdziału... a ważne rzeczy się dzieją. 

Sam rozdział jest całkiem długi, ma jakieś 20 stron, podzielony jest więc na trzy artykuły, pierwszy znajdziecie tu.


   
Dodane przez Lyokoheros dnia lipiec 30 2016 00:40:54
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 16 Czytań Drukuj
Wielki nieobecny, czyli "Williama nie ma w domu"... i taki nie do końca powrót

Opowiadania

Jak pewnie wszyscy zauważyli(lub właśnie nie) choć już lipiec to jednak strona nie ruszyła jakoś mocno... niestety nie wszystko jeszcze mam pozaliczane, a więc i czasu mniej, ale niedługo powinno się to już zmienić. 

Ale zamiast przynudzać o przyczynach małej ilości nowości przejdę do konkretów, czyli tego, co się teraz pojawiło. A pojawił się 8 rozdział "Drugiego Frontu"(w ilości rozdziałów zaczyna doganiać poprzednie, przerwane w trakcie dzieło autora pt. "Jeremie Belpois i Maszyna Różnicowa"). Zaczyna się robić ciekawiej, autor miał w tym rozdziale parę ciekawych pomysłów, ale więcej nie powiem, by nie psuć niespodzianki. No po za tym, że Williama nie będzie. I  że będzie gorąco...

Sam rozdział znajdziecie tu

Pojawiła się też inna drobna nowość, a mianowicie poszerzony został system oznaczeń, od teraz są ich trzy typy - poza zwykłymi, które działają tak jak wszystkie znane wcześniej dodano oznaczenia gatunkowe i związane z pojawianiem się rzadko pojawiających się postaci, by wyróźnić autorów, którzy o tych postaciach piszą. W starej kategorii też pojawiło się parę nowych oznaczeń, zostały one dodane do opowiadań w spisie, nie wyłączając spisu "Kod Lyoko - Zjednoczenie". Jeśli autor jakiegoś opowiadania uważą, że źle przyporządkowałem gatunek jego opowiadaniu(w tym, jeżeli powinienem według niego to być gatunek nie uwzględniony w oznaczeniach) to prosze o wysłanie mi o tym wiadomości z krótkim uzasadnieniem, a dokonam stosownaj zmiany. 

A że pewnie część niecierpliwi się w kwestii "Mordercy i Medium" oraz "Powrotu Xany" to dodam, że rozdział tego pierwszego jest na ukończeniu i zapewne w tym tygodniu pojawi się na stronie, natomiast rozdział Powrotu Xany też już powstaje, mam już pierwsze 5 stron, aczkolwiek na ukończenie będzie trzeba trochę poczekać. Prawdopodobnie też nie zdołam w przeciągu najbliższych 2-3 tygodni poprawić żadnego nowego nadesłanego mi opowiadania(w kolejce czeka już 5 rozdział "Łowcy i Ofiary", a w sobotę wyjeżdżam z rodziną pod namiot na ponad tydzień, a mam jeszcze jak mówiłem parę rzeczy do zaliczenia).


   
Dodane przez Lyokoheros dnia lipiec 06 2016 01:00:41
Czytaj więcej ˇ 3 Komentarzy ˇ 73 Czytań Drukuj
Ku Pierwszemu Miastu

Kod Lyoko Powrót Feniksa

Dziś publikuję ostatnią rzecz przed końcem sesji, a mianowicie 10 rozdział Powrotu Feniksa, noszący tytuł "Podróż do wnętrza Pierwszego Miasta". Znajdziecie go tu, a przetłumaczyła go dla was jak zwykle Ala Olesiak.

Dodatkowo jak zadeklarowała tłumaczka ten tom zostanie przetłumaczony do końca tego roku, a możliwe, że zdąży nawet zacząć tłumaczyć tom IV. W dodatku do Ali dołączył nowy tłumacz, zarejestrowany tu pod nickiem Luxer, co z pewnością znacznie przyśpieszy tempo pojawiania się nowych rozdziałów, 11 jest już praktycznie gotowy, zgodnie z tym co mówiła, więc pojawi się pewnie niedługo po sesji. 

A co na was czeka w rozdziale 10...? 


   
Dodane przez Lyokoheros dnia czerwiec 20 2016 19:25:46
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 41 Czytań Drukuj
Konkurs czerwcowy

Konkurs comiesięczny

Minęła już prawie połowa czerwca... co oznacza, że czas na nowy konkurs!

Będzie on podobny do poprzedniego, ale tym razem zamiast postaci będzie trzeba wymyślić... potwora Xany. Mam nadzieję, że tu będziecie mieli więcej pomysłów, bo wciąż nie uzyskałem przynajmniej dwóch zgłoszeń do poprzedniego konkursu, by móc go rozstrzygnąć. 

Natomiast jeśli chodzi o szczegóły obencego to znajdziecie je tu.


   
Dodane przez Lyokoheros dnia czerwiec 15 2016 19:26:03
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 24 Czytań Drukuj
Poprawiony 13 numer

Wiadomości Kadic

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją(no dobra, o około godzinę się spóźniłem... czyli taki trochę standardzik) pojawił się już poprawiony 13 numer Wiadomości Kadic. Poprawki obejmują głównie literówki, a także parę uszczegółowień, za znalezienie błędów i sugestie dziękuję Jeremiemu_96.

W związku z publikacją 7 rozdziału "Drugiego Frontu" i 6 "Code Cortex" oraz otwarciu zapisów na zlot aktualizacji uległy również ogłoszenia drobne. 

Nowy numer został dodany na chomika(ale tym razem nie zapomniałem o darmowym transferze), zaktualizowany zostął także link w dziele download.


   
Dodane przez Lyokoheros dnia czerwiec 15 2016 00:56:39
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 30 Czytań Drukuj
Nowe rozdziały

Opowiadania

Po długim czasie wreszcie udało mi się zabrać za poprawki do 7 rozdziału Drugiego Frontu, noszącego tytuł "Błysk w Cyfrowm Morzu". Znajdziecie go tutaj. Kolejny zostanie poprawiony tuż po sesji(czyli pod koniec czerwca - ostatni egzamin mam 27). 

Ponadto Pablo również opublikował kolejny rozdział, noszący tytuł "Zwiastun zmian", znajdziecie go oczywiście na jego blogu.

Z pozostałych ważnych informacji: 

Nielicząc 10 rozdziału Powrotu Feniska żaden nowy rozdział lub artykuł nie pojawi się na stronie do końca sesji. 

Poprawiony 13 numer Wiadomości Kadic ukaże się jutro(ale późnym wieczorem). 

Ruszyły wstępne zapisy na zlot, a w związku z nimi nowa ankieta, zapraszam do pisania w temacie i oddawania głosów, informacja o ilości członków będzie pomocna przy dogrywaniu szczegółów organizacyjnych.


   
Dodane przez Lyokoheros dnia czerwiec 13 2016 23:53:50
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 37 Czytań Drukuj
Strona 1 z 15 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Cytat tygodnia
„Przejdziemy jak burza przez mistrzostwa szkolne, krajowe, planetarne, międzyplanetarne, międzygalaktyczne!”
~Jim Morales
odcinek 67
„Dubler”
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Pablo Sagitario
25/08/2016 01:24
To uczucie gdy uswiadamiasz sobie ze od zalozenia konta na teje stronie minely juz dwa lata...

Jeremie_96
24/08/2016 21:35
Taka lekka pikseloza jest, ale to aż tak nie przeszkadza.

Lyokoheros
24/08/2016 21:33
No niecałe. Więc w sumie faktycznie delikatny spadek jakości mógł być... ale na moje oko niezauważalny...

Lyokoheros
24/08/2016 21:32
W sumie to tak właściwie by dostosować do takich wymiarów jakie było poprzednio musiałem odrobinkę je skurczyć(wcześniej nieco inaczej złączyłem te dwa elementy tła i wyszło wężej)... tak o jakieś 20%

Jeremie_96
24/08/2016 21:27
No, i teraz jest dobrze, nie rozciąga się.

Lyokoheros
24/08/2016 20:21
rozszerzało stronę, więc zmodyfikowałem by szerokość nikomu nie przeszkadzała.

Lyokoheros
24/08/2016 20:20
Em... jakość jest dokładnie ta sama co była wcześniej, a szerokość jest mniej więcej taka sama jak była wcześniej... znaczy na początku była jakieś 300 pikseli większa, ale wielu osobom to już

Natka Nataly
24/08/2016 20:04
Czyli mam rozumieć, że tylko u mnie na laptopie logo strony jest za wąskie i w dosyć kiepskiej jakości?

Lyokoheros
24/08/2016 14:54
laptopie mi już rozszerza.

Lyokoheros
24/08/2016 14:54
szerokość jak poprzednie, ale jak teraz porównuje to faktycznie 300 pikseli szersze... za to mi i tak nie sięga do końca ekranu... w każdym razie postaram się coś z tym zrobić. Choć po prawdzie to na

Lyokoheros
24/08/2016 14:48
Jak ktoś zaburzy harmonie to zawsze można na nim użyć Elementów... Ale akurat w ankietach lepszy jest mniej zrównoważony wynika. No a z tym logiem... dziwne... zdawało mi się, że ma taką samą szeroko

Owik
24/08/2016 14:38
Czasem trzeba zaburzyć harmonie smiley

Natka Nataly
24/08/2016 14:09
Wynik ankiety jest naprawdę interesujący, wszędzie po 25% xD W sensie, że 4 opcje mają po 25%

Pablo Sagitario
24/08/2016 13:27
Mi również tak robi chyba dopiero od wczoraj.

Ananasims
24/08/2016 13:25
Może masz powiększenie ustawione w przeglądarce, bo mi się tak nie robi.

Jeremie_96
24/08/2016 11:40
Tak w ogóle to czy tylko mi logo strony rozszerza widok tak, że do shoutboxa muszę przewijać w bok?

Jeremie_96
24/08/2016 11:39
Dobra, sprawdziłem u siebie, i ten pasek jest "wgrany" w skórkę, więc jak chcesz się go pozbyć, to zmień skórkę.

Lyokoheros
24/08/2016 01:18
Jej nazwa to "Leviathan".

Jeremie_96
24/08/2016 00:34
A jaką masz tutaj na stronie? Bo chciałbym coś u siebie sprawdzić.

Lyokoheros
24/08/2016 00:32
No racja łatwiej.

Archiwum

Copyright © 2012
Powered by v6.01.6 © 2003-2005Leviathan by:
206010 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie