Kod Lyoko Powrót Xany - przygoda dopiero się zaczyna!
Nawigacja
Strona Główna
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Projekty KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie!
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Intro
Lyokopedia - artykuły
Forum
Archiwum cytatów
Linki
Download
Galeria
Kontakt
Szukaj
Najczęściej Zadawane Pytania
Działalność KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Kod Lyoko Powrót Xany - zaginione opowieści
Odcinki online
Lyokopedia
Kalendarz Fandomowy
Lyokoinkubator - wspieranie działalności fanowskiej
KLPX TV
Powrót Do Przeszłości
Klub LyokoWeterana
Zlot dla Poznania
Ocenialnia blogów i opowiadań
Opowiadania i tłumaczenia
Operacja Republikacja
Kod Lyoko Powrót Feniksa - tłumaczenie
Kod Lyoko Armia Nicości - tłumaczenie
Opowiadanie "Kod Equestria"
Opowiadanie "Nasza Mała Sunset"
Gra wyobraźni w systemie Lyoko
Konto na chomikuj
Wiadomości Kadic
Stare forum Powrotu Xany
Historia
Konkurs comiesięczny
Regulamin ogólny
Lista trwających konkursów
Lista zwycięzców
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec)
Obecny konkurs(sierpień)
Obecny konkurs(wrzesień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty-marzec)
Obecny konkurs(kwiecień-czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Archiwum konkursów
System punktowy
Zasady
Członkowie i wyniki stronnictw
Poradnik zdobywania punktów
Wyzwania tygodnia
Najlepsze stronnictwo marca:
Jeremie
(1226 punktów)

Najlepszy użytkownik miesiąca:
Jasiu Lyoko
(15 punktów w miesiącu)
Członek stronnictw:
Jeremie
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 149
Najnowszy Użytkownik: WingedWhite
Najnowsze rozdziały
Armia Nicości - rozdział 14: "Podstęp Jeremiego"
Nasza Mała Sunset - rozdział 10: "Oczekiwanie"
Współpraca
Test
Bibliotekarz
Bibliotekarz
Powrót Xany - Zaginione Opowieści: "Ostatni dzień razem"
Tajemnicza Skrzynia
Narodziny
Prezent
Tylko test
Trochę za dużo baśni
Kod Equestria - rozdział 21: "Spotkanie Po Latach"
Powrót Xany - Zaginione Opowieści: "W Niewoli Królowej"
Powrót Xany księga II - rozdział 11: "Lung"
Na Forum
Najnowsze Tematy
Dziennik zmian i ost...
Wyzwania tygodnia
Scyfozoa
Aelita
Ashes Odrodzeni z Lyoko
Najciekawsze Tematy
Zgadnij kto to [307]
Niekończąca się h... [273]
Dziennik zmian i ... [176]
X czy Y [143]
Wyzwania tygodnia [115]
Ostatnie Artykuły
24.XII - "Muzyczne Z...
23.XII - "Czas odpow...
22.XII - "Niezłomna"
21.XII - "Za żelazną...
20.XII - "O jedną ka...
Prawa i dokumenty
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Manifest działalności KLPX
Skrócony regulamin strony
Regulamin bitwy opowiadań
Regulamin konkursów comiesięcznych
System punktowy
Lista ostrzeżeń
Sprawy szczególnie warte uwagi
Petycja o kontynuowanie Kod Lyoko

Petycje o emisję Kod Lyoko:
Nie zapomnij podpisać się pod wszystkimi!
Przypominam też, że aby potwierdzić podpis należy kliknąć w link wysłany na wasz adres mailowy po wysłaniu podpisu pod petycją!

Formularze dotyczące działalności KLPX:
Moja Mała Rewolucja - Kod Equestria to nie żart!

Opowiadania

Nadszedł najwyższy czas to wszem o wobec powiedzieć - Kod Equestria nie był żartem. 

Choć nie przeczę, że opublikowałem prolog tego opowiadania właśnie 1 kwietnia w celu sprawdzenia czy sami się nie wkręcicie;)

Możnaby rzecz, że o to zaczyna się ostatnia część "Mojej Małej Rewolucji". Bowiem opowiadanie to może mieć wielkie znaczenie dla naszego fandomu. Tak jak Qwaki pisał o fandomie Miraculum jako o potencjalnym źródle fanó, tak i dzięki temu opowiadaniu wielu bronych(fanó kucyków)  będzie mogło zainteresować się Kod Lyoko. A to wielki fandom, więc może mieć to niebagatelne znaczenie. 

Ale przejdźmy do samego opowiadania... cóż muszę przyznać, że ono... naprawdę zaczęło się od żartu. Na początku mojej znajomości kucyków trafiłem na wiele kucykowych wersji rożnych filmów czy anime - ponifikacje YuGiOh, Władcy Pierścieni, Gwiezdnych Wojen... zadałem sobie pytanie: "Ta i co jeszcze z tymi kucykami połączą, Kod Lyoko?". 

Ale potem stwierdziłem: "Ej zaraz, to wcale nie musi być tak głupi pomysł..." no i w mojej głowie zrodziła się prosta koncepcja takiego opowiadania, rozpisana na jakieś 10 rozdziałów... ale i tak uznałem, że przecież takie coś to tam będzie miało najniższy priorytet ze wszystkich moich pomysłów na KodLyokoweg opowiadania(już przed Kodem Equestria miałem 6 niezwiązanych z Powrotem Xany koncepcji)... no, ale jednak tak jakoś wyszło... że zacząłem tą koncepcję coraz bardziej rozbudowywać, miałem wenę i zacząłem pisać, wciąż wymyślająć nowe wątki i w ten sposób dziś mam już napisane 27 rozdziałów(jednakże tu rozdziały są znaczkie krótsze niż w Powrocie Xany po 10-kilkanaście stron, 28 jest już w trakcie rozpatrywania), a co najlepsze - jestem przed wydarzeniami z rozdziału 7 w pierwotnej koncepcji. Wiele też pomogła pomoc od Night Sky'a, w korekcie pomagaja również KamikDwa i WKWLKP.

Generalnie opowiadanie to ma 3 etapy fabularne - które jednak mają różną długość - pierwszy kończy się z rozdziałem 11, rozdziały 12 i 13 są niejako przejściowe, natomiast już w 14 zaczynqa się II etap fabularny... który trwać będzie do conajmniej 40 rozdziału, a ostatni etap fabularny też pewnie z 10 rozdziałów będzie miał... 

Co prawda w pierwszym rozdziale - i ogólnie w I etapie fabularnym - może się wydawać że jest "mało Kod Lyoko", niemniej jednak wciąż główną osią napędową fabuły jest właśnie Xana i jego plan podbicia Equestrii(tak więc wciąż w jego kluczowym punkcie jest wątek KodLyokowy - co wystarczy by było na stronie) oraz późniejszego powrotu do swojego świata... ale po pierwszym etapie fabularnym... cóż będzie już znacznie większe odniesienie do Kod Lyoko...(ale i tak już wcześniej będą różne Kod Lyokowe rzeczy... no nawet w samym pierwszym rozdziale takie dyskretne coś było) 

Co się zaś tyczy publikacji to planuję wydawać co najmniej jeden rozdział na tydzień, ale nie więcej niż 1 dziennie. Oczywiście do końca pierwszego etapu fabularnego postaram się o zagęszczenie publikacji, by szybko dotrzeć do momentu gdy opowiadanie faktycznie stanie się bardziej KodLyokowe... mam nadzieję jednak, że już pierwsze rozdziały się wam spodobają. No i jako, że kucyków jest tam dość sporo, to każdy przy pierwszym wystąpieniu otrzyma przypis z linkiem do opisu na wiki(ale uwaga! Niekiedy na wiki podawane są informacje dość niepewne, np. Cadance jest opisywana jako siostrzenica Celestii i Luny, co nie wynika nijak z serialu i w interpretacji z Kod Equestria nie jest prawdą - jako mała klaczka zostałą przygarnięta przez Lunę i Celestię, ale nie jest z nimi tak naprawdę spokrewniona, podobnie jak Zecora wcale nie jest szamanką... a jednocześnie niekóre jasno pokazane w serialu informacje przemilczają - jak to, że przed Flurry Heart nie było alikorna, który się w tej postaci narodził).

Pierwszy rozdział noszący tytuł "Zburzona Harmonia" znajdziecie tu. Publikowany będzie także na  FGE i forum MLPPolska(tu), a w nim: 

Minęło około 3 lat odkąd Xana pojawił się w Equestrii. Pinkie Pie urządza właśnie przyjęcie z okazji drugiej rocznicy resocjalizacji Discorda. Później, w nocy Xana kończy przygotowania do swojego planu podboju Equestrii, który rozpocznie już następnego ranka...

Kolejne już wkrócte, zdradzę też już teraz, że drugi nosi tytuł "Detronizacja Celestii". Zapraszam też do przeczytania opisu na MLPPolska:

Zaś sama "Moja Mała Rewolucja" ma też znaczenie z innego powodu... 

Mianem "Mojej Malej Rewolucji" określam swoje działania mające pogrzebać tą pewną wrogość między fandomami KL i MLP, którą na naszym podwórku w dużej mierze zbudował Jeremie_96(i przez którą spotkałem się w sytuacjami gdy faktycznie fani tego i tego myśleli, że te fandomy się nienawidzą) - poczynając od tematu o MLP na forum. przez rozważania o wirtualnych wcieleniach kucyków (i nie tylko) oraz udziału kucyków w niekończącej się historii(choć nawet nie pamiętam czy ja to zapoczątkowałem...) po właśnie to niezwykle rozbudowane opowiadanie multiwersowe.  

Niemniej jednak "Moja Mała Rewolucja" jest częścią czegoś większego co określam "myśleniem multifandomowym", do czego zresztą odnosiłem się w takich tematach jak "Ratujmy nasz fandom" czy "Studium Sukcesu", bo w nim właśnie - poza naturalnie akcją Kod Lyoko do TV - widzę przyszłość naszego fandomu. Współpraca z innymi fandomami i czerpanie z nich inspiracji to coś na czym możemy tylko zystkać. 

Doświadczeni z fandomu MLP już okazało się bardzo korzystne, to on własnie zainspirował mnie do cyklu "Głos Cyfrowego Morza", to on dał mi inspirację(i pokazał, że to faktycznie wykonalne) do projektu wydania na papierze "Powrotu Feniksa" i "Armii Nicości", a w przyszłości może i innych opowiadań ze strony... a to jeszcze nie koniec planuję nawiązać kontakt z organizatorami poznańskiego "Embermeeta", a także nieco się zaangażować robiąc nań prelekcję(a i o samym Kod Equestria pewnie bym przy okazji wspomniał), które to kontakty i doświadczenia mam nadzieję wykorzystać przy organizacji i udoskonaleniu "Zlotu dla Poznania". W dodatku wiem, ze przynajmniej jedna osoba, którą będę miał tam szansę spotkać jest fanką zarówno Kucyków jak i Kod Lyoko - a to, że do takiego spotkania dojdzie niejako zwiększa szansę na to, że puszczą taką osobę na nasz zlot(bo w końcu to już nie będzie spotkanie z samymi kompletnie obcymi ludźmi). Być może też uda się nawiązać kontakt ze "Spidimarketem" i w ten sposób będzą mogły powstać KodLyokowe przypinki(nawet myślałem by zrobić konkurs na projekt przypinki i jako nagrodę dać właśnie przypinkę z tą grafiką... choć pozostaje problem wysłania, więc najwygodniej jakby zwycięzca mógł odebrać nagrodę na Zlocie dla Poznania). Może też uda się skłonić Bibliotekę Sunbursta do pomocy przy rekorekcie "Powrotu Feniksa"... 

Możliwości i korzyści jakie z takiego multifandomowego myśłenia wynikają są naprawdę duże, nie sądzicie? Oczywiście samo w sobie nie dotyczy ono tylko fandomu MLP, innym, w który warto się zaangażować, wydaje się fandom Miraculum. W końcu oni też mają swojego bloga "For Glorious..."(For Glorious Miraculum), który może być świetnym miejscem do publikacji multiwersowego opowiadania Kod Miraculum, a widząc jak dobrze Qwaki to pisze nie boję się o jego przyjęcie.


   
Dodane przez Lyokoheros dnia kwiecień 09 2017 16:14:00
4 Komentarzy ˇ 528 Czytań Drukuj
 Komentarze
Kamikdwa dnia kwiecień 09 2017 17:23:34
Czemu data wysłania newsa to (przynajmniej u mnie) 16 grudnia 2019 roku (00:00)?
I jej, w końcu pierwszy rozdział na stronie! Zastanawiałam się, kiedy to będzie...
Muszę chyba wziąć przykład z całej akcji i uporządkować moje pomysły na multiwersowe opowiadania związane z Kodem Lyoko. Może któryś z nich kiedyś ujrzy światło dzienne smiley
Arwalen dnia kwiecień 09 2017 17:50:56
16 grudnia 2019? Hmm... wychodzi na to że Lyokoheros przeniośł się w czasie, a mysłałem że jest to nie możliwe.
I chyba już wiem kto będzie protagonistą tego opowiadania, przecież pierwsze zdanie zdradza całą fabułę.
Jeremie_96 dnia kwiecień 09 2017 18:16:08
A o przypadku francuskim nie wspomniałeś, a to od tego się wszystko zaczęło... smiley
Lyokoheros dnia kwiecień 09 2017 19:51:53
Jeremie_96 - światowo owszem, ale u nas głównie Ty dolewałeś oliwy do ognia.
Co do daty... cóż najpierw pracując sobie nad nim ustawiłem datę wysłania na odległą przyszłość i zapisałem... myślałem, że po odznaczeniu zrobi się obecna data... cóż zaraz mienie na prawdziwą.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Cytat tygodnia
„[Anthea była] Wybitną matematyczką i bardzo dobrą, wrażliwą kobietą… Choć nie miałem pojęcia, że ma córkę. Teraz już wiem, czemu wydawałaś mi się taka znajoma. Bardzo przypominasz swoją matkę.”
~Dominique Belpois
Nasza Mała Sunset
rozdział 9:
„Wizyta stryjka”
Shoubox 2.0
Czyli KodLyokowy serwer Discorda. By do niego dołączyć wystarczy kliknąć tutaj.
Kalendarz Fandomowy
Najbliższe fandomowe święto:
Dzień Anthei
Data: 26 maja
Lyokowy Kalendarz Adwentowy
Wszystkie opowiadania z zeszłorocznego kalendarza adwentowego znajdziecie tu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Lowca Rakow cztery i pol
14/11/2019 22:17
A widział może ktoś to? http://kodlyoko.hpu.pl/ne
ws.php?readmore=518


Lyokoheros
14/07/2019 21:05
Hm... ktoś ostatnio coś komentował? Bo znowu nie mogę ostatniego komentarza znaleźć...

Lyokoheros
06/04/2019 17:21
Właśnie zaczęło sie wspólne oglądanie 74 odcinka, serdecznie zapraszam: https://www.watch2gether.
com/rooms/pdp-yv6ih5010r6
vvvlzoo


Lowca Rakow cztery i pol
22/02/2019 23:13
Podobno Centrum wypuściło jakiś ekskluzywny wywiad ostatnio...

Lyokoheros
15/02/2019 02:09
Już jutro (właściwie dziś wieczorem, pewnie późnym) pojawią się opowiadania z pisania na setkę - choć niestety były tylko dwa smiley

Lyokoheros
09/11/2018 18:33
Hm... ktoś ostatnio jakiś nowy komentarz dał? Bo widzę, że jest nowy, ale nie mogę go namierzyć...

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
ekstremalnie późno to zdążę dokończyć.

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
Ech, że też nie zauważyłem, że mi ucięło. Chciałem napisać "kolejny dzień". No mniej więcej, bo rano wyjeżdżam do rodzinki i nie wiem dokładnie o której wrócę, ale o ile nie będzie to

Ananasims
01/11/2018 00:43
K? "Kilka"? "Kwadrans"? "Kwartał"?

Lyokoheros
01/11/2018 00:27
No... trochę jeszcze będziecie się musieli uzbroić w cierpliwość niestety - prace nad gazetką niestety mi się nieco wydłużają i choć miała być do północy to... cóż obawiam się, że przesunie się to o k

Jacks_
29/10/2018 23:30
No to czekamy smiley

Lyokoheros
29/10/2018 18:37
bardziej będę skupiał na KLPX, wiadomo, ale to tak niemal równolegle i ponieważ z tamtym rozdziałem zostało mi mniej pracy to może wyjść przed 11 rozdziałem KLPX.

Lyokoheros
29/10/2018 18:37
prostu muszę jeszcze dopracować... no i jest to akurat jeden z ważniejszych jego rozdziałów - ze sceną, która w drugim fandomie spokojnie może być uznana za najbardziej wyczekiwaną. Znaczy i tak się

Lyokoheros
29/10/2018 18:36
Tylko, że porzucania zaczętego dzieła jest... trochę średnie delikatnie mówiąc. I nie, 21 rozdział KE czyli Kodu Equestria. Moje inne opowiadanie, tylko że akurat multiwersowe, którego rozdział po p

Xanadu
29/10/2018 18:16
Tak w ogóle to nie przestałem pisać, tylko że wolę się skupić na własnych pomyslach. Może założę sobie wattpada i coś tam niedługo wrzucę, ale na kod Lyoko nie mam ochoty, ani czasu.

Jacks_
29/10/2018 16:39
21? Chodzi Ci o 11 rozdział drugiego tomu Powrotu Xany?

Lyokoheros
29/10/2018 01:16
(w tym na pewno NMS) -> jak będę miał na 2 tygodnie do przodu do publikację to wtedy inne rzeczy.

Lyokoheros
29/10/2018 01:16
Icebreaker) -> kilka nowości omawianych obecnie z Wojownikami (znaczy tu ponownie skupiłem się na wiadomościach, więć rozmowy trochę jakby stanęły) -> potem ewentualnie jakieś inne pisanie

Lyokoheros
29/10/2018 01:15
które to opóźniły). Generalnie na chwilę obecną przyjąłem sobie następujący priorytet projektów: Wiadomości Kadic -> KLPX i 21 rozdział KE (+w trakcie trochę Past Sins i przejrzenie Expulsion oraz

Lyokoheros
29/10/2018 01:15
Chyba stroną chciałeś powiedzieć. A idą... no na chwilę obecną to stoją. Mam obecnie nieco roboty na studiach i skupiłem się na Wiadomościach Kadic na tę chwilę (a były pewne problemy techniczne,

Archiwum

Copyright © 2012
Powered by v6.01.6 © 2003-2005Leviathan by:
1018854 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie