Kod Lyoko Powrót Xany - przygoda dopiero się zaczyna!
Nawigacja
Strona Główna
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Projekty KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie!
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Intro
Lyokopedia - artykuły
Forum
Archiwum cytatów
Linki
Download
Galeria
Kontakt
Szukaj
Najczęściej Zadawane Pytania
Działalność KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Kod Lyoko Powrót Xany - zaginione opowieści
Odcinki online
Lyokopedia
Kalendarz Fandomowy
Lyokoinkubator - wspieranie działalności fanowskiej
KLPX TV
Powrót Do Przeszłości
Klub LyokoWeterana
Zlot dla Poznania
Ocenialnia blogów i opowiadań
Opowiadania i tłumaczenia
Operacja Republikacja
Kod Lyoko Powrót Feniksa - tłumaczenie
Kod Lyoko Armia Nicości - tłumaczenie
Opowiadanie "Kod Equestria"
Opowiadanie "Nasza Mała Sunset"
Gra wyobraźni w systemie Lyoko
Konto na chomikuj
Wiadomości Kadic
Stare forum Powrotu Xany
Historia
Konkurs comiesięczny
Regulamin ogólny
Lista trwających konkursów
Lista zwycięzców
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec)
Obecny konkurs(sierpień)
Obecny konkurs(wrzesień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty-marzec)
Obecny konkurs(kwiecień-czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Archiwum konkursów
System punktowy
Zasady
Członkowie i wyniki stronnictw
Poradnik zdobywania punktów
Wyzwania tygodnia
Najlepsze stronnictwo marca:
Jeremie
(1226 punktów)

Najlepszy użytkownik miesiąca:
Jasiu Lyoko
(15 punktów w miesiącu)
Członek stronnictw:
Jeremie
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 151
Najnowszy Użytkownik: Loviee505
Najnowsze rozdziały
Powrót Xany księga II - rozdział 12: "Chwila przed odlotem"
Kod Equestria - rozdział 22: "Na ratunek Ember"
Projekt: Gołębie - akt IV
Nasza Mała Sunset - rozdział 11: "Wspólne Święta"
Pamiętnik Milly - wymazany wpis
Sztuka Miłości
Pamiętnik Gustave'a
Płonące Imperium Dionizosa
Armia Nicości - rozdział 14: "Podstęp Jeremiego"
Na Forum
Najnowsze Tematy
Wyzwania tygodnia
Dziennik zmian i ost...
Scyfozoa
Aelita
Ashes Odrodzeni z Lyoko
Najciekawsze Tematy
Zgadnij kto to [307]
Niekończąca się h... [273]
Dziennik zmian i ... [179]
X czy Y [143]
Wyzwania tygodnia [121]
Ostatnie Artykuły
Projekt: Gołębie - a...
Projekt: Gołębie - a...
Rozdział 12 - Chwila...
Rozdział 12 - Chwila...
Kod Equestria - Rozd...
Prawa i dokumenty
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Manifest działalności KLPX
Skrócony regulamin strony
Regulamin bitwy opowiadań
Regulamin konkursów comiesięcznych
System punktowy
Lista ostrzeżeń
Sprawy szczególnie warte uwagi
Petycja o kontynuowanie Kod Lyoko

Petycje o emisję Kod Lyoko:
Nie zapomnij podpisać się pod wszystkimi!
Przypominam też, że aby potwierdzić podpis należy kliknąć w link wysłany na wasz adres mailowy po wysłaniu podpisu pod petycją!

Formularze dotyczące działalności KLPX:
Wyjaśnenie zniknięcia i parę ostatnich ustaleń (zlot, plany wydawnicze, bitwa opowiadań, fan roku)

Sprawy organizacyjne

Myślę, że należą się wam wszystkim słowa wyjaśnienia i przeprosin. Ostatnio praktycznie mnie nie było, jedynie na Discorda sporadycznie wpadałem… cóż nałożyło się kilka przyczyn. 

Po pierwsze w sierpniu zacząłem praktyki - co pożera w sumie jakieś 10 godzin z dnia przez cały tydzień roboczy. W dodatku ostatnio brat miał operację (niewielką, nic poważnego) i go na cały dzień odwiedzałem w szpitalu(nie mogłem przecież pozwolić, by tam umarł z nudów, jaki byłby wtedy ze mnie brat?).

Po drugie… mój komputer stacjonarny padł i teraz w domu jedynym dostępnym komputerem jest mój laptop (no czasem też służbowy laptop taty) - którego zabieram ze sobą na praktyki, a w domu nie jestem bynajmniej jedynym korzystającym. Niby kupiłem już nową płytę główną (jak ustaliłem, to ona padła - zanim to zrobiłem to próby włączenia mojego komputera, które i tak były ostatnio uciążliwie długie, trwały jakieś kilkanaście godzin. Bez skutków) i nową pastę do procesora… niestety jednak po zamontowaniu płyty głównej komputer wciąż nie działa i już drugi dzień z nim walczę. 

 

Przypomnę też, że w sobotę jest Dzień Xany. O 18.00 odbędzie się spotkanie o nim(oraz pisanko o 19.00), a co jeszcze się pojawi… cóż to będzie niespodzianka. Spotkania PDP w związku z zaistniałą sytuacją powrócą dopiero 31 sierpnia. 

Podobnie będzie niestety z odcinkami Głosu Cyfrowego Morza, choć trudno mi dokładnie powiedzieć ile się przesuną (włączając w to jeden będący recenzją głosową).

 

Niemniej jednak… mam też parę dobrych informacji. No nie wszystkie są dobre, ale fanów Kronik Kodu Lyoko na pewno ucieszy fakt, że dostałem do sprawdzenia kolejne dwa rozdziały, zbliżamy się już do końca. 

 

Ponadto ostatnio odbyło się spotkanie organizacyjne w Klubie Weterana, gdzie omawiane były różne sprawy organizacyjne, ponieważ wiele z nich wiąże się z całym fandomem, zostali też zaproszeni członkowie Centrum i część osób stamtąd się pojawiła. 

Dlatego też chciałbym wam przedstawić co na ich podstawie zostało postanowione w związku z następującymi tematami: 

1. Zlot dla Poznania 2019
2. Wydanie "Powrotu Feniksa"
3. Bitwa Fików
4. Konkurs na "fana roku" (sposób naliczania punktów)
5. Kwestia Niedzielnych Aktualności

Omawialiśmy też przy okazji parę innych spraw jak "Wiadomości Kadic", czy "Głos Cyfrowego Morza". To drugie zostanie rozszerzone o wideo recenzje opowiadań. 

 

1. Zlot dla Poznania 2019
Zlot miał się odbyć w formie konwentowej, razem z Wojownikami Lyoko (szczególnie Midday Shine) omawialiśmy tę kwestię i czyniliśmy od pewnego czasu przygotowania do niego. Niestety nie udało się uzyskać wakacyjny weekend budynku szkoły, w którym mógłby się odbyć, dlatego w tym roku albo zlot ponownie się nie odbędzie i zaczniemy z formułą konwentową w roku 2020, albo… zostanie on zorganizowany w dniach 18-20 października (przy czym główna część przypada na sobotę, w tym wypadku 19) o ile w tych datach uda się uzyskać budynek. O postępach w sprawie będę was dalej informował. 

 

2. Wydanie "Powrotu Feniksa"
Czyli wielki plan wydawniczy, który być może rozwinie się w szerszy projekt. Wspomniana powieść ta zostanie wydana razem z kolejnym tomem, jako jedna książka, co będzie znacznie tańsze.

Koszt łączonego wydania waha się od około 37 (dla 50 egzemplarzy - ich większa liczba obniży cenę jeszcze bardziej) do około 60 (dla jakichś 30 egzemplarzy, bo zakładam, że tego rzędu nakład uzyskamy) dla porównania cena pojedynczego wydania waha się od około 29 złotych (dla 50 egzemplarzy) do nawet około 40 (dla nakładu 30 egzemplarzy) za tom. Jeśli jednak będzie faktycznie duża chęć/potrzeba, by wydać obie części osobno to zostanie zastosowany taki wariant - jest on jednak mniej przyjazny.

Podane ceny są cenami druku wraz z wkładką (analogiczną do tej w poprzednich tomach) - po takich właśnie cenach zamierzam je sprzedawać, bez żadnej marży, jedynie z zaokrągleniem do pełnych złotówek. Jeśli nakład okaże się na tyle duży, by cena książki spadła poniżej tej, którą zapłaciliście, zwrócę wam różnice (licząc w pełnych złotówkach) - chyba że nie będziecie chcieli. Będzie też możliwość zapłacenia więcej wraz z informacją, jak ta kwota ma zostać rozdysponowana między osoby, które nad tym wydaniem pracowały (czyli poza mną tłumaczkę oraz korektorkę dokonującą konsultacji z oryginałem).

Oczywiście do ceny należy doliczyć koszt przesyłki, wynoszący około 11 złotych. Będzie też opcja odbioru osobistego, na zlocie w następnym roku. Termin wydania uzależniony jest od ukończenia tłumaczenia "Armii Nicości", niemniej jednak po przygotowaniu tekstu do druku będzie przynajmniej miesiąc na dokonanie zamówienia. Najprawdopodobniejsze daty wydania to albo okres przedświąteczny, albo zlot w 2020 roku - choć raczej to drugie.

Przypominam też, że brany jest pod uwagę system zniżek!

 

3. Bitwa opowiadań
Czyli wyjątkowa seria spotkań, w których będą ze sobą konkurować różne opowiadania, w każdej rundzie będą porównywane dwa, co da swego rodzaju "drabinkę turniejową". Opowiadania - nie tylko swoje, ale i cudze - możecie zgłaszać poprzez ten link. Wraz z oceną, gdyż jednym z kryteriów wyboru będzie właśnie średnia ocen i ilość zgłoszeń. Liczba opowiadań będzie też potęgą dwójki (2, 4, 8, 16...).

Opowiadania porównywane będą w następujących kategoriach: 
Fabuła - czyli historia przedstawiona w opowiadaniu, to czy was zaciekawiła, być może czymś zaskoczyła i ogólnie jak się wam podobała. Oraz jej spójność oczywiście.
Bohaterowie - to na ile dobrze są poprowadzenie, jak podoba wam się ich kreacja, czy jest zgodna z kanonem, sensowna, jak ją oceniacie, czy przypadli wam do gustu.
Tło - czyli świat przedstawiony, jak jest wykreowany, czy jest interesujący? Pasuje do fabuły? Został według was stworzony dobrze, czy nie? Czy jest "żywy" i spójny? Jak wam się podoba taka kreacja świata.
Ogólne wrażenie - czyli to jak się generalnie podobało, to jest miejsce na ocenę klimatu(choć to do pewnego stopnia może być też zawarte w tle czy fabule, jeśli jest to dla was w tych aspektach istotne), stylu, poprawności językowej i… no cóż, jakie ogólnie wrażenie na was wywarło opowiadanie.
Podsumowanie - czyli które z opowiadań było waszym zdaniem lepsze w ostatecznym rozrachunku.

To, które wygra w większej liczbie kategorii (oczywiście są one nieco nieostre, ale to nieuniknione przy tak subiektywnej kwestii, jak ocena opowiadania) zostaje zwycięzcą danej rundy i przechodzi dalej, aż do wielkiego finału.

Wybrane opowiadania wraz z rozlosowaną kolejnością (w razie potrzeby modyfikowaną, by uniknąć szybkiego spotkania skrajnie różnych opowiadań/opowiadań tego samego autora) zostaną ogłoszone 30 września lub podczas zlotu (o ile w październiku się odbędzie). Następnie od 16 (lub 30, jeśli byłoby to ogłaszane na Zlocie) co 2 tygodnie będę odbywały się spotkania, na których będą porównywane opowiadania - powinno to dać dość czasu na zapoznanie się ze stającymi w szranki utworami. 

 

4. Naliczanie punktów w konkursie na "fana roku" 
W związku z nową formułą i sporymi niedociągnięciami jej próbnej wersji w roku ubiegłym, zostały wprowadzone zmiany do sposobu naliczania punktów i przebiegu konkursu, teraz wygląda on następująco:

- uczestnicy systemu punktowego i Wojownicy Lyoko nadal są traktowani jako automatycznie zgłoszeni, ale zgłaszać może się każdy. Można też zgłaszać inne osoby

- podstawą wyniku są punkty w systemie punktowym, ale:

  - liczone są jedynie punkty zdobyte w obecnym (2019) roku

  - nieuwzględniane są punkty za ordery

- za działania na rzecz fandomu poza systemem punktowym punkty przydziela się w następujący sposób:

 - wygrane konkursy - 10 punktów każdy

 - udział w konkursach - 3-5 punkty każdy

 - korekta rozdziałów i innych materiałów +2 każdy

 - filmiki +6-10 punktów za każdy 

 - grafiki +3-4 punkty za każdą

 - strony komiksu +5 punktów za każdy

 - rozdziały/artykuły/felietony/recenzje +5-7 punktów za każdy

 - newsy poza stroną KLPX +3-4 za każdy

 - lektoraty +4 punktów za każdy

 - bycie aktywnym uczestnikiem Discordowych spotkań +10 punktów

 - aktywne sprawowanie w danym roku funkcji (typu moderator, recenzent ocenialni) lub bycie członkiem jakiejś struktury wewnątrz fandomowej (np członkowie projektu Odrodzenie czy rady Centrum lub recenzent ocenialni) +15 punktów za każdą

 - współtworzenie i organizacja Lyokowych zlotów +40 punktów za każdy

 - prowadzenie Lyokowych prelekcji w innych fandomach +25 punktów za każdą

Oczywiście w wypadku nieodnotowanych tu aktywności uczestnika - o których wiem -  również zostanie naliczona stosowna liczba punktów. Podane tu punkty są przybliżeniem widełek istniejących w systemie punktowym - są względem nich zawężone gdyż:

- i tak wartości skrajne prawie nigdy nie są przyznawane, więc stanowią one dość dokładne przybliżenie faktycznych ilości uzyskiwanych punktów

- materiały poza działalnością KLPX będę prawdopodobnie badał mniej wnikliwie (choćby dlatego, że nie będę robił ich przedpublikacyjnej korekty) więc zbyt duży rozrzut mógłby przyczynić się do powstania niesprawiedliwych różnic, mały rozrzut minimalizuje to ryzyko

Osoby poza systemem punktowym mają więc równe szanse na uzyskanie tytułu jak te do niego należące - więc nie daje on żadnej przewagi. 

 

I tak jak w ubiegłym roku przewidziana jest nagroda rzeczowa, jednak jej forma - czy taka sama czy inna jak rok temu - pozostanie niespodzianką.

 

Wszelkie uwagi i zastrzeżenia proszę zgłaszać mi drogą prywatną.5. Kwestia Niedzielnych Aktualności

Niedzielne aktualności były już dość dawno rozpoczętym projektem, gdzie podsumowywałem miniony tydzień w fandomie - nowe opowiadania i wydarzenia o których mi było wiadomo oraz postępy w sprawach fandomowych petycji… 

Jednakże ponieważ właściwie zajmowało to stosunkowo dużo czasu, a jednocześnie zwykle nie było wcale tak wiele do pisania… dlatego pewien czas temu zostały zawieszone. 

 

Zawierały co prawda również cytat i wyzwania tygodnia, oraz zapowiedzi spotkań na Discordzie, które to projekty świetnie ze sobą współgrały… później jednak pojawiła się weekendowa publikacja, która poniekąd przejęła te funkcje… 

Zacząłem się zastanawiać, czy mają one sens w takiej formie w jakiej istniały dotychczas. 

Informacji o wydarzeniach fandomowych zwykle nie było wiele, więc de facto jedyne czego było brak to statystyki petycyjne. W końcu podsumowanie tego co się działo w fandomie i około fandomu było w "Wiadomości Kadic", z większego okresu, bo wtedy faktycznie się tego więcej zebrało i było o czym pisać. 

Tak więc… zacząłem myśleć, że - przynajmniej na chwilę obecną odpowiednim rozwiązaniem będzie:

- stworzenie dodatkowego panelu, gdzie wyświetlane byłyby (aktualizowane raz na tydzień) statystyki petycyjne

- inne cotygodniowe rzeczy (wyzwania tygodnia, cytat tygodnia, przypomnienie o spotkaniach) byłyby razem z weekendową publikacją

- o istotnych wydarzeniach byłoby po prostu w oddzielnych notkach i wiadomościach Kadic

 

Zmiany te zostaną wprowadzone w najbliższych dniach.

 


   
Dodane przez Lyokoheros dnia sierpień 16 2019 11:19:00
0 Komentarzy ˇ 236 Czytań Drukuj
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Cytat tygodnia
„A dobre [te wieści]? [Niebardzo] To nie!”
~Ulrich Stern
odcinek 55
„Fala Przypływu”
Shoubox 2.0
Czyli KodLyokowy serwer Discorda. By do niego dołączyć wystarczy kliknąć tutaj.
Kalendarz Fandomowy
Najbliższe fandomowe święto:
Dzień Aelity
Data: 9 października
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Lowca Rakow cztery i pol
14/11/2019 22:17
A widział może ktoś to? http://kodlyoko.hpu.pl/ne
ws.php?readmore=518


Lyokoheros
14/07/2019 21:05
Hm... ktoś ostatnio coś komentował? Bo znowu nie mogę ostatniego komentarza znaleźć...

Lyokoheros
06/04/2019 17:21
Właśnie zaczęło sie wspólne oglądanie 74 odcinka, serdecznie zapraszam: https://www.watch2gether.
com/rooms/pdp-yv6ih5010r6
vvvlzoo


Lowca Rakow cztery i pol
22/02/2019 23:13
Podobno Centrum wypuściło jakiś ekskluzywny wywiad ostatnio...

Lyokoheros
15/02/2019 02:09
Już jutro (właściwie dziś wieczorem, pewnie późnym) pojawią się opowiadania z pisania na setkę - choć niestety były tylko dwa smiley

Lyokoheros
09/11/2018 18:33
Hm... ktoś ostatnio jakiś nowy komentarz dał? Bo widzę, że jest nowy, ale nie mogę go namierzyć...

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
ekstremalnie późno to zdążę dokończyć.

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
Ech, że też nie zauważyłem, że mi ucięło. Chciałem napisać "kolejny dzień". No mniej więcej, bo rano wyjeżdżam do rodzinki i nie wiem dokładnie o której wrócę, ale o ile nie będzie to

Ananasims
01/11/2018 00:43
K? "Kilka"? "Kwadrans"? "Kwartał"?

Lyokoheros
01/11/2018 00:27
No... trochę jeszcze będziecie się musieli uzbroić w cierpliwość niestety - prace nad gazetką niestety mi się nieco wydłużają i choć miała być do północy to... cóż obawiam się, że przesunie się to o k

Jacks_
29/10/2018 23:30
No to czekamy smiley

Lyokoheros
29/10/2018 18:37
bardziej będę skupiał na KLPX, wiadomo, ale to tak niemal równolegle i ponieważ z tamtym rozdziałem zostało mi mniej pracy to może wyjść przed 11 rozdziałem KLPX.

Lyokoheros
29/10/2018 18:37
prostu muszę jeszcze dopracować... no i jest to akurat jeden z ważniejszych jego rozdziałów - ze sceną, która w drugim fandomie spokojnie może być uznana za najbardziej wyczekiwaną. Znaczy i tak się

Lyokoheros
29/10/2018 18:36
Tylko, że porzucania zaczętego dzieła jest... trochę średnie delikatnie mówiąc. I nie, 21 rozdział KE czyli Kodu Equestria. Moje inne opowiadanie, tylko że akurat multiwersowe, którego rozdział po p

Xanadu
29/10/2018 18:16
Tak w ogóle to nie przestałem pisać, tylko że wolę się skupić na własnych pomyslach. Może założę sobie wattpada i coś tam niedługo wrzucę, ale na kod Lyoko nie mam ochoty, ani czasu.

Jacks_
29/10/2018 16:39
21? Chodzi Ci o 11 rozdział drugiego tomu Powrotu Xany?

Lyokoheros
29/10/2018 01:16
(w tym na pewno NMS) -> jak będę miał na 2 tygodnie do przodu do publikację to wtedy inne rzeczy.

Lyokoheros
29/10/2018 01:16
Icebreaker) -> kilka nowości omawianych obecnie z Wojownikami (znaczy tu ponownie skupiłem się na wiadomościach, więć rozmowy trochę jakby stanęły) -> potem ewentualnie jakieś inne pisanie

Lyokoheros
29/10/2018 01:15
które to opóźniły). Generalnie na chwilę obecną przyjąłem sobie następujący priorytet projektów: Wiadomości Kadic -> KLPX i 21 rozdział KE (+w trakcie trochę Past Sins i przejrzenie Expulsion oraz

Lyokoheros
29/10/2018 01:15
Chyba stroną chciałeś powiedzieć. A idą... no na chwilę obecną to stoją. Mam obecnie nieco roboty na studiach i skupiłem się na Wiadomościach Kadic na tę chwilę (a były pewne problemy techniczne,

Archiwum

Copyright © 2012
Powered by v6.01.6 © 2003-2005Leviathan by:
1192858 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie