Kod Lyoko Powrót Xany - przygoda dopiero się zaczyna!
Nawigacja
Strona Główna
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Projekty KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie!
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Intro
Lyokopedia - artykuły
Forum
Archiwum cytatów
Linki
Download
Galeria
Kontakt
Szukaj
Najczęściej Zadawane Pytania
Działalność KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Kod Lyoko Powrót Xany - zaginione opowieści
Odcinki online
Lyokopedia
Kalendarz Fandomowy
Lyokoinkubator - wspieranie działalności fanowskiej
KLPX TV
Powrót Do Przeszłości
Klub LyokoWeterana
Zlot dla Poznania
Ocenialnia blogów i opowiadań
Opowiadania i tłumaczenia
Operacja Republikacja
Kod Lyoko Powrót Feniksa - tłumaczenie
Kod Lyoko Armia Nicości - tłumaczenie
Opowiadanie "Kod Equestria"
Opowiadanie "Nasza Mała Sunset"
Gra wyobraźni w systemie Lyoko
Konto na chomikuj
Wiadomości Kadic
Stare forum Powrotu Xany
Historia
Konkurs comiesięczny
Regulamin ogólny
Lista trwających konkursów
Lista zwycięzców
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec)
Obecny konkurs(sierpień)
Obecny konkurs(wrzesień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty-marzec)
Obecny konkurs(kwiecień-czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Archiwum konkursów
System punktowy
Zasady
Członkowie i wyniki stronnictw
Poradnik zdobywania punktów
Wyzwania tygodnia
Najlepsze stronnictwo marca:
Jeremie
(1226 punktów)

Najlepszy użytkownik miesiąca:
Jasiu Lyoko
(15 punktów w miesiącu)
Członek stronnictw:
Jeremie
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 158
Najnowszy Użytkownik: Wikipedia27
Najnowsze rozdziały
Obudzenie się Xany
Angielska Kołysanka
Poker z oprawcą
Projekt: Gołębie - akt VIII
Powrót Xany księga II - rozdział 12: "Chwila przed odlotem"
Kod Equestria - rozdział 22: "Na ratunek Ember"
Nasza Mała Sunset - rozdział 11: "Wspólne Święta"
Armia Nicości - rozdział 14: "Podstęp Jeremiego"
Na Forum
Najnowsze Tematy
Aelita-Yumi-Wiliam
Lyoko...mon? (czyli ...
Wyzwania tygodnia
Dziennik zmian i ost...
Scyfozoa
Najciekawsze Tematy
Zgadnij kto to [307]
Niekończąca się h... [273]
Dziennik zmian i ... [179]
X czy Y [143]
Wyzwania tygodnia [124]
Ostatnie Artykuły
[21] 20. XII - "Zako...
[08] 7.XII - "Leśna ...
[07] 6.XII - "Kwanto...
[06] 5.XII - "Bunt K...
[05] 4.XII - "List w...
Prawa i dokumenty
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Manifest działalności KLPX
Skrócony regulamin strony
Regulamin bitwy opowiadań
Regulamin konkursów comiesięcznych
System punktowy
Lista ostrzeżeń
Sprawy szczególnie warte uwagi
Petycja o kontynuowanie Kod Lyoko

Petycje o emisję Kod Lyoko:
Nie zapomnij podpisać się pod wszystkimi!
Przypominam też, że aby potwierdzić podpis należy kliknąć w link wysłany na wasz adres mailowy po wysłaniu podpisu pod petycją!

Formularze dotyczące działalności KLPX:
Działalność KLPX wreszcie powraca!

Sprawy organizacyjne

Ech… ostatnio zapowiadałem powrót, a niewiele z tego wyszło... no i ominął nas dzień Aelity i Subdigitalsów przez to… 

W skrócie wynikło to jednak z tego, że moja sytuacja na studiach zrobiła się mocno kryzysowa i potrzebowałem nieco czasu na jej ustabilizowanie… Nie będę was tu raczej zanudzał szczegółami (no chyba, że ktoś naprawdę chce, to jednak w rozwinięciu ciut więcej powiem) - istotne jest to, że w zasadzie moja sytuacja jest już stabilna, choć wciąż mam kilka drobnych spraw do załatwienia… i niestety kolejny raz musiałem wznawiać studia.

[Byłem w kompletnie zszokowany tym, jak słabo poszła mi sesja poprawkowa, nawet egzamin z tych przeklętych EAN-ów, z których miałem warunek, nie został zdany… generalnie też miałem w samym obecnym semestrze pewne zaległości(wynikające w dużej mierze, że poprzedni(5) ledwo zaliczyłem już na początku tego, który był(6)), których nie udało mi się do końca nadrobić… choć nawet gdybym to zrobił to i tak samo niezaliczenie EAN-ów oznaczało dla mnie utratę możliwości dalszego kontynuowania studiów - jedyną opcją było wznawianie, ale EAN-y były z 4 semestru - i od tego musiałbym zaczynać, czyli dopiero za rok… na szczęście ostatecznie udało się powtarzać od semestru 5 (na którym tylko 2 przedmiotów nie miałem zaliczonych) z zaległością - czyli już teraz i nie mieć dodatkowego roku w plecy.

No i w sumie dochodzi do tego dodatkowy czynnik - który też nieco się przyczynił do tej całej sytuacji ze studiami… mieszkanie z moim tata pod jednym dachem to normalnie pod męczeństwo chyba podchodzi. Serio, jest ultra toksyczny. Jego podejście do stresu w wychowaniu możnaby opisać jako "nadmiar stresu jeszcze nikogo nie zabił, ale próbować warto". No i oczywiście, jeżeli nie zdajesz wszystkiego w pierwszym terminie lub nie zarabiasz (i zapewne trzeba by dodać, że dużo) to znaczy, że… nic nie robisz i jesteś śmierdzącym leniem. A jak jeszcze masz czelność mieć jakieś hobby… O jego ustawicznym szukaniu powodu do zaczepki, drwin czy kłótni nie wspominając. No i oczywiście podejściu "jeżeli w danej chwili akurat się nie uczysz/nie robisz nic na studia, to znaczy, że masz masę czasu i trzeba cię do jak największej ilości prac zaciągać". A jak się uczysz, a jest niedługo przed egzaminem, to zaciąga i tak, bo uczyć się miało wcześniej (a wszyscy wiemy, że praktycznie zawsze tak jest, że najwięcej nauki odbywa się właśnie tuż przed egzaminem - no, ale co z tego, że jak się ktoś wcześniej mniej pouczył, to tym bardziej potrzebuje czasu tuż przed. Nie, trzeba go dociążać, by nie daj Boże nie zdał...). No i w sumie cały czas wychodzi teraz na to, że w sumie to sporo zajmuje się domem - przygotowywanie posiłków i takie tam. Ale oczywiście i tak "nic nie robię"... słowo daję, gdyby nie to, że nie chcę młodszego brata z tym zostawiać samego, to pewnie dawno bym się wyniósł, nawet jeśli mocno ciężko by było…
No, ale dość już żalenia się, czas na konkrety.

A ponieważ wznawiam studia i mam 2 przedmioty to zasadniczo mam teoretycznie sporo czasu... (no teraz na początku nie aż tak) ale też nie do końca. Uznałem, że najwyższy czas wreszcie na poważnie poszukać pracy w zawodzie i się poważniej z różnych technologii podszkolić… co na kwestie fandomowe będzie miało dwojaki wpływ. 

Z jednej strony oczywiście nie będę miał tyle czasu, ile mógłbym mieć, gdybym poza studiami poświęcił się fandomowi… z drugiej strony nada to wyższy priorytet pewnym działaniom, takim jak choćby tworzenie przyszłej strony i tym, co z nią związane… a mam w planach coś naprawdę dużego… no i pojawią się też nowe zastosowania dla punktów w systemie punktowym. 

Wstępne prace nad stroną w zasadzie nawet już ruszyły. Bardzo wstępne, póki co, ale to zawsze coś. Przy dobrych wiatrach do przyszłych wakacji powinna być przynajmniej jej pierwsza wersja. 

 

A jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość? Cóż, myślę, że najprzejrzyściej będzie to rozpisać na parę punktów:  

 1. Kod Lyoko Powrót Xany - prace nad nim są zasadniczo mocno pracochłonne, więc na poważnie będę mógł do nich wrócić pewnie za około tydzień. Planuję jednak w tym roku opublikować jeszcze co najmniej 2 rozdziały.

 2. Inne opowiadania - mam 2 kolejne rozdziały (14 i 15), więc w przyszły weekend powinien już się pojawić pierwszy z nich. W kolejnych tygodniach możliwe też kolejne rozdziały "Naszej Małej Sunset" i "Kodu Equestria". O żadnych innych zbliżających się publikacjach na chwilę obecną nie wiadomo mi nic konkretnego. 

 3. Święta fandomowe - już 3 listopada dzień Yumi, serdecznie zapraszam na pisanie z naszą bohaterką o 19.00 oraz do śledzenia strony ;)

 4. Bitwa fików - pierwotnie miała rozpocząć się znacznie wcześniej, myślę jednak, że te opóźnienia całkiem fortunnie wyszły… bo nowy terminarz tej akcji to:

 - 29 listopada - termin zgłaszania opowiadań do udziału (zgłoszone później, ale przed losowaniem mogą zostać uwzględnione, ale nie mogę na to dać żadnej gwarancji)
 - 30 listopada - losowanie opowiadań z transmisją na żywo na KLPX TV
 - 4 stycznia - pierwszy pojedynek, kolejne co 2 tygodnie w sobotę tak więc zaczynamy z początkiem nowego roku ;) 

 5. KLPX TV - nowe filmiki, w tym pewna recenzja pojawią się w ciągu 2 tygodni i od tego czasu powinny być częściej.

 6. Wiadomości Kadic - na razie jest stosunkowo niewiele gotowych materiałów, ale dużo zaczętych pomysłów… prace nad nowym numerem ruszą pełną parą po napisaniu (napisaniu, nie dopracowaniu czy opublikowaniu!) 12 rozdziału Powrotu Xany

 7. Wyzwania Tygodnia - ponieważ nie było ich bardzo długo, wciąż jest też wiele niesprawdzonych, to… 
 - Obecne wyzwania ważne do 11 listopada będą wielokrotne, stosownie do liczby niewykorzystanych tygodni. W dodatku będą się liczyć nie jako z jednego tygodnia, ale jako z wielu!*
 - Ważność wyzwań tygodnia (łącznie z tymi, którym teoretycznie minęła) będzie nie krótszy niż do sprawdzenia wszystkich zaległych. Dotyczy to wszystkich wyzwań tygodnia, począwszy od tych ważnych do 15 kwietnia (odcinek 74 "Wolałbym o tym nie mówić", rodzina Ishiyama i Lyoko)
*małe wyjaśnienie: w każdym tygodniu mamy tematy w trzech kategoriach - odcinek, postać, różne - każda taka trójka (pierwsza, druga itd.) odpowiada kolejnym tygodniom. Niekiedy może się zdarzyć, że jakiś artykuł będzie pasował do kilku kategorii, otrzyma jednak premię tylko jeden raz, a dopasowanie do tygodnia będzie odbywało się według zasady najkorzystniejszego dopasowania. Tj. np użytkownik napisał artykuł o odcinku 52 i ma już ciąg 3 tygodni, po których tematem z wyzwania jest 2 seria, potem w dwóch kolejnych tygodniach ma zrealizowane wyzwanie, następnie jednym z tematów jest właśnie odcinek 52, po czym następują 2 tygodnie z których nie ma artykułów. Przyporządkowanie tego odcinka to tematu "2 seria" oznacza zaliczenie 6 tygodniowego ciągu - jest on jednak zakończony. Alternatywnie zaliczenie odcinka do tematu "odcinek 52" dałoby serię długości zaledwie 3, jest to mniej opłacalna opcja… o ile następujące po tym tygodnie nie byłyby już realizowalne. Zawsze seria, którą dalej można kontynuować będzie uznana za najkorzystniejszą.

Dodam przy tym, że: 
- do 29 listopada liczba punktów za zgłaszanie (polskojęzycznych) opowiadań przez ten formularz wzrasta o 1 (czyli łącznie 3 punkty za zgłoszenie!)
- do końca roku za rozpoczęcie nowego opowiadania lub powrót do już wcześniej zaczętego na stronie to dodatkowe 5 punktów!
- dodanie artykułu na jeden z kluczowych tematów(ich listę znajdziecie tu), zalążka lub rozwinięcie zalążka daje 1 dodatkowy punkt (niezależnie od premii z wyzwań tygodnia) lub nawet 2, w wypadku stworzenia od zera pełnego artykułu.
(powyższe zadania zostaną zaliczone do tygodnia, w którym zostały zrobione(przy zazębiających się widełkach czasowych rozstrzygane na korzyść użytkownika))

Jak widzicie naprawdę mega okazja, by zdobyć całkiem sporo punktów, a mówię wam, naprawdę warto! (no wiecie, konkurs na fana roku i jeszcze te nowe zastosowania jakie wejdą na stronie...)

 

Ważne do 11 listopada wyzwania tygodnia to (wyliczane trójkami kolejnych tygodni, dla waszej wygody): 

- odcinek 46 "Deja vu"
- grono pedagogiczne i pracownicy Kadic
- seria 1

- odcinek 48 "Jest tam kto?"
- zwierzęta
- transkrypty

- odcinek 1 "Miś Godzilla"
- Jeremie
- seria 2

- odcinek 17 "Amnezja"
- Odd
- seria 3

- odcinek 3 "Zadymione ferie"
- Ulrich
- seria 4

- odcinek 10 "Dziewczyna z marzeń"
- uczniowie Kadic
- zalążki

- odcinek 6 "Okrutny Dylemat"
- rodzina Schaeffer
- miejsca akcji

- odcinek 8 "Koniec Zdjęć"
- rodzina Dunbar
- kwestie techniczne

- odcinek 9 "satelita"
- rodzice
- multiwersa

- odcinek 12 "Rój"
- dorośli
- Pustelnia

- odcinek 13 "O włos"
- Wojownicy Lyoko
- Ziemia

- odcinek 14  "Pułapka"
- postacie tła
- Subdigitalsi i kariera muzyczna Aelity

- odcinek 18 "Mordercza Muzyka"
- Yumi Ishiyama
- streszczenia

 

A na cytat tygodnia… cóż lepiej pasowałoby niż: 

"Wojownicy Lyoko wrócili"

Oczywiście autorstwa Jeremiego, z pierwszego odcinka Ewolucji.

 

Tak wiem, publikuje to ekstremalnie późno, ale późno wróciłem dziś do domu... a potem musiałem jeszcze choć raz przejrzeć tekst, a nie chciałem czekać kolejnego dnia.


   
Dodane przez Lyokoheros dnia listopad 02 2019 05:14:03
0 Komentarzy ˇ 400 Czytań Drukuj
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoubox 2.0
Czyli KodLyokowy serwer Discorda. By do niego dołączyć wystarczy kliknąć tutaj.
Kalendarz Fandomowy
Najbliższe fandomowe święto:
Dzień Odda
Data: 14 lutego
Lyokowy Kalendarz Adwentowy
Wszystkie opowiadania z obecnego Kalendarza adwentowego znajdziecie tu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brithey
19/05/2021 20:59
Strona jednak zaczyna umierać... Nie czekaj chyba już umarła

Lowca Rakow cztery i pol
15/05/2021 06:32
Ładnie odnowili stronę na https://kodlyoko.pl/

Lyokoheros
28/02/2021 02:43
pracy, robieniu kursów i budowaniu swojego portfolio na githubie... to prace idą powoli. Mam jednak nadzieję, że gdy już to wszystko się rozwiąże to sami uznacie, że warto było czekać smiley

Lyokoheros
28/02/2021 02:42
Dla wszystkich zastanawiających się czemu jeszcze nie ma rozdziału Powrotu Xany i powrotu działalności KLPX... cóż niestety wciąż jeszcze nad tym pracuję, a że musiałem teraz skupić się na szukaniu

Lyokoheros
03/01/2021 07:12
(Postaram się jak najszybciej rozwiązać ten problem. Edit: Problem póki co wygląda na rozwiązany)

Lyokoheros
03/01/2021 07:11
Czy tylko ja nie widze ostatniego newsa? Jeśli też go nie widzicie wpiszcie link http://kodlyokopowrotxany
.bnx.pl/news.php?readmore
=479 w przeglądarkę.


Lyokoheros
30/11/2020 02:15
Pierwsze opowiadanko z kalendarza już na stronie! Jest nim "Droga do ruchu oporu" z historii fantasy.

Lowca Rakow cztery i pol
02/10/2020 03:25
Zobaczcie na to: http://lyoko.pl/

Lowca Rakow cztery i pol
14/11/2019 22:17
A widział może ktoś to? http://kodlyoko.hpu.pl/ne
ws.php?readmore=518


Lyokoheros
14/07/2019 21:05
Hm... ktoś ostatnio coś komentował? Bo znowu nie mogę ostatniego komentarza znaleźć...

Lyokoheros
06/04/2019 17:21
Właśnie zaczęło sie wspólne oglądanie 74 odcinka, serdecznie zapraszam: https://www.watch2gether.
com/rooms/pdp-yv6ih5010r6
vvvlzoo


Lowca Rakow cztery i pol
22/02/2019 23:13
Podobno Centrum wypuściło jakiś ekskluzywny wywiad ostatnio...

Lyokoheros
15/02/2019 02:09
Już jutro (właściwie dziś wieczorem, pewnie późnym) pojawią się opowiadania z pisania na setkę - choć niestety były tylko dwa smiley

Lyokoheros
09/11/2018 18:33
Hm... ktoś ostatnio jakiś nowy komentarz dał? Bo widzę, że jest nowy, ale nie mogę go namierzyć...

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
ekstremalnie późno to zdążę dokończyć.

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
Ech, że też nie zauważyłem, że mi ucięło. Chciałem napisać "kolejny dzień". No mniej więcej, bo rano wyjeżdżam do rodzinki i nie wiem dokładnie o której wrócę, ale o ile nie będzie to

Ananasims
01/11/2018 00:43
K? "Kilka"? "Kwadrans"? "Kwartał"?

Lyokoheros
01/11/2018 00:27
No... trochę jeszcze będziecie się musieli uzbroić w cierpliwość niestety - prace nad gazetką niestety mi się nieco wydłużają i choć miała być do północy to... cóż obawiam się, że przesunie się to o k

Jacks_
29/10/2018 23:30
No to czekamy smiley

Lyokoheros
29/10/2018 18:37
bardziej będę skupiał na KLPX, wiadomo, ale to tak niemal równolegle i ponieważ z tamtym rozdziałem zostało mi mniej pracy to może wyjść przed 11 rozdziałem KLPX.

Archiwum

Copyright © 2012
Powered by v6.01.6 © 2003-2005Leviathan by:
1419675 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie