Oczekiwana weekendowa publikacja
Dodane przez Lyokoheros dnia Lipiec 22 2019 19:36:17

Ech, ostatnio jakoś ten czas przelatywał mi przez palce i wciąż nie sprawdziłem większości nadesłanych artykułów… 

Ale na dzisiejszą publikację - choć niestety nieco spóźnioną - jak najbardziej coś dla was mam! 

I to nie jedną rzecz - w końcu trzeba jakoś nadrobić te braki z czasów, gdy publikacji cotygodniowej nie było. Po pierwsze ostatnio odbyło się na Discordzie pisanie na setkę z Ulrichiem - opowiadania miały ogólnie może nieco niższy poziom niż zazwyczaj, ale i tak warto rzucić na nie okiem. 

Te opowiadania to:
- "Współpraca", które znajdziecie tu
- "Test",  które znajdziecie tu

Do VI Sektora powróciły też spotkania PDP oraz klubu LyokoWeterana. Na tym pierwszym zajęliśmy się odcinkami "Laboratorium" (78) i "Przechwałki" (79) - a na drugim różne sprawy organizacyjne, takie jak wydanie Powrotu Feniksa, "Bitwa Fików", czy kwestie zlotu. Spotkanie to będzie kontynuowane każdego wieczoru (około 19.00), gdy tylko znajdą się chętni.

 

To tyle, jeśli chodzi o Discorda. Jednak to nie wszystko. Mówiąc, że mam dla was więcej niż jedną rzecz, nie miałem na myśli tylko tego, że jest to kilka miniaturek (których notabene było zaledwie dwa) - poza nimi na stronie pojawił się też 10 rozdział "Naszej Małej Sunset"! Znajdziecie go tu. Na kolejne będziecie musieli nieco poczekać, bo… cóż po pewnym obszernym komentarzu Hoffmana na MLPPolska doszedłem do wniosku, że warto parę spraw przebudować w najbliższych rozdziałach. Tak więc pewnie co innego pojawi się jako kolejne… nad Powrotem Xany oczywiście znowu pracuję, więc moooże nawet to będzie on. Aczkolwiek to mało prawdopodobne, nowego rozdziału spodziewałbym się raczej za około dwa tygodnie. 

[zapowiedź rozdziału, recenzje oraz wyzwania i cytat tygodnia w rozwinięciu]

Za korektę zarówno NMS jak i opowiadań z pisania jak zwykle podziękowania dla Midday Shine.

 


Rozszerzona zawartość newsa

Ech, ostatnio jakoś ten czas przelatywał mi przez palce i wciąż nie sprawdziłem większości nadesłanych artykułów… 

Ale na dzisiejszą publikację - choć niestety nieco spóźnioną - jak najbardziej coś dla was mam! 

I to nie jedną rzecz - w końcu trzeba jakoś nadrobić te braki z czasów, gdy publikacji cotygodniowej nie było. Po pierwsze ostatnio odbyło się na Discordzie pisanie na setkę z Ulrichiem - opowiadania miały ogólnie może nieco niższy poziom niż zazwyczaj, ale i tak warto rzucić na nie okiem. 

Te opowiadania to:
- "Współpraca", które znajdziecie tu
- "Test",  które znajdziecie tu

Tutaj natomiast ich recenzje, które wyszły mi całkiem rozbudowane: 

"Współpraca"- od Midday Shine - muszę przyznać, że nie spodziewałem się dostać od takiej autorki opowiadania w praktyce całkowicie skupiającego się na walce. Niestety widać, że nie są one jej mocną stroną. O ile technicznie jest jak najbardziej w porządku, to jednak... cóż samej bitwie jakby brakuje dynamiki. Znaczy niby widać, że coś się dzieje, ale... cóż nie czuć tego, opis w wielu miejscach zdaje się być taką suchą relacją.
No i nie wiedziałem, że Midday postanowi pisać w uniwersum Powrotu Xany, tylko gdzie w takim razie Mateusz?
Ale tak na poważnie, to tyle potworów nie widzieliśmy w żadnym odcinku... no może poza "Loterią". Ale i tak ich ilość wydawała się ogromna... no może nie tak jak w pierwotnej wersji Powrotu Xany, ale jednak wciąż spora. No i William był po stronie Wojowników, mając Superdym... niby fajnie, ale... tak jakoś znikąd się to bierze... z początku w ogóle myślałem, że ich atakuje... dopiero po chwili można się zorientować, że walczy po ich stronie. 
No i... bitwa wydaje się nieco mało realistyczna. Nie wiem, czy William dałby radę zniszczyć cały rój szerszeni... lepiej by było dać mu inne potwory to odstrzału... ale to i tak bardziej prawdopodobne, niż blok swoimi laserami niszczący inne potwory. To szalenie nieprawdopodobne. No może, gdyby to był jakiś jednostkowy przypadek, ale tak? No i o ile - choć to bardzo wątpliwe - da się to jakoś obronić w wypadku tarantul czy megaczołgów (o wiele łatwiej w wypadku karaluchów czy innych bloków) to już w wypadku kraba jest to kompletnie niemożliwe - przecież u nich znak Xany jest stanowczo za wysoko, a szansa, że przypadkiem trafi w jego odnóże i zrzuci do cyfrówki... praktycznie zerowa.
No i było dość krótkie - myślę, że nawet limit 700 słów dałby sposobność znacznie lepszego opisania tej walki.
Niemniej jednak, nie znaczy to bynajmniej, że wszystko było źle. Opis walki wyszedł fatalnie, ale za to są inne rzeczy, które dobrze wyszły. Są to przede wszystkim relacje bohaterów i interakcje między nimi. To jak mimo różnic William i Ulrich muszą połączyć siły i współpracować, ratując sobie życie, a potem wspólnie "mszcząc" Yumi... bardzo mi się podobało. I miło, że jednocześnie nie przestali realizować, dało to fajny efekt. 
Ocena: 7/10

"Test" - od Jasia Lyoko - Muszę przyznać, że nie spodziewałem się wykorzystania żadnego z tych tematów w ten sposób. Generalnie tu zapis miejscami trochę kuleje, zdarzyły się jakieś literówki, ale ogólnie nie przeszkodziło to za bardzo w czytaniu. Co prawda poszczególne sceny można by rozbudować, dać im więcej takie podbudowy, bo tu odnoszę wrażenie takiego "skakania" po wydarzeniach, co nie wychodzi na dobre. Same relacje między bohaterami i ich zachowanie o ile ogólnie są fajnie poprowadzone, to w szczegółach można by dopracować. Za to "ściągania Ulricha z łóżka nie w nocy chęć" mnie kompletnie rozwaliła. Miłym akcentem jest również SMS od Yumi. No i oczywiście nawiązanie do Władcy Pierścieni, z którego cytat zresztą stanowił ten temat... no i można powiedzieć, że do maturalnego filmiku biol-chemu w Ósemce ;) 
Niestety jednak opowiadanie również jest krótkie i to nawet bardziej. A szkoda, zdecydowanie było na co przeznaczyć te brakujące niemal 400 słów. Zdecydowanie widać jednak postęp, dlatego ocena to 8/10.

 

Do VI Sektora powróciły też spotkania PDP oraz klubu LyokoWeterana. Na tym pierwszym zajęliśmy się odcinkami "Laboratorium" (78) i "Przechwałki" (79) - a na drugim będziemy omawiać różne sprawy organizacyjne, takie jak wydanie Powrotu Feniksa, "Bitwa Fików", czy kwestie zlotu. 

 

To tyle, jeśli chodzi o Discorda. Jednak to nie wszystko. Mówiąc, że mam dla was więcej niż jedną rzecz, nie miałem na myśli tylko tego, że jest to kilka miniaturek (których notabene było zaledwie dwa) - poza nimi na stronie pojawił się też 10 rozdział "Naszej Małej Sunset"! Nazywa się "Oczekiwanie", a znajdziecie go tu. Na kolejne będziecie musieli nieco poczekać, bo… cóż po pewnym obszernym komentarzu Hoffmana na MLPPolska doszedłem do wniosku, że warto parę spraw przebudować w najbliższych rozdziałach. Tak więc pewnie co innego pojawi się jako kolejne… nad Powrotem Xany oczywiście znowu pracuję, więc moooże nawet to będzie on. Aczkolwiek to mało prawdopodobne, nowego rozdziału spodziewałbym się raczej za około dwa tygodnie. 

A co w tym rozdziale NMS was czeka?

Po wizycie stryjka Jeremiego w rodzinie Belpois czas mija spokojnie. Wszyscy oczekują jednak na skutki starań Dominique’a w kwestii uregulowania sprawy Aelity z rządem francuskim. 
A w międzyczasie ktoś jeszcze dowie się o Sunset…

Za korektę zarówno NMS jak i opowiadań z pisania jak zwykle podziękowania dla Midday Shine.

 

Obecne wyzwania tygodnia, ważne do 29 lipca to: 
- odcinek 78 "Laboratorium"
- Yumi Ishiyama
- seria 1
W dodatku wciąż można nadrabiać wyzwania od pierwszego niesprawdzonego tygodnia! (To jest tych ważnych do 15 kwietnia(odcinek 74 "Wolałbym o tym nie mówić", rodzina Ishiyama i Lyoko). 

 

Do cytatów tygodnia ponownie trafi coś z nowo opublikowanych miniaturek… wypowiedź Odda w "Teście" Jasia Lyoko po prostu mnie rozwaliła: 

"I moją ścią… eee… ściągania Ulricha z łóżka nie w nocy chęć."

Cóż, nietrudno się chyba domyślić, o co mogło chodzić ;)