Kod Lyoko Powrót Xany - przygoda dopiero się zaczyna!
Nawigacja
Strona Główna
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Projekty KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie!
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Intro
Lyokopedia - artykuły
Forum
Archiwum cytatów
Linki
Download
Galeria
Kontakt
Szukaj
Najczęściej Zadawane Pytania
Działalność KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Kod Lyoko Powrót Xany - zaginione opowieści
Odcinki online
Lyokopedia
Kalendarz Fandomowy
Lyokoinkubator - wspieranie działalności fanowskiej
KLPX TV
Powrót Do Przeszłości
Klub LyokoWeterana
Zlot dla Poznania
Ocenialnia blogów i opowiadań
Opowiadania i tłumaczenia
Operacja Republikacja
Kod Lyoko Powrót Feniksa - tłumaczenie
Kod Lyoko Armia Nicości - tłumaczenie
Opowiadanie "Kod Equestria"
Opowiadanie "Nasza Mała Sunset"
Gra wyobraźni w systemie Lyoko
Konto na chomikuj
Wiadomości Kadic
Stare forum Powrotu Xany
Historia
Konkurs comiesięczny
Regulamin ogólny
Lista trwających konkursów
Lista zwycięzców
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec)
Obecny konkurs(sierpień)
Obecny konkurs(wrzesień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty-marzec)
Obecny konkurs(kwiecień-czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Archiwum konkursów
System punktowy
Zasady
Członkowie i wyniki stronnictw
Poradnik zdobywania punktów
Wyzwania tygodnia
Najlepsze stronnictwo marca:
Jeremie
(1226 punktów)

Najlepszy użytkownik miesiąca:
Jasiu Lyoko
(15 punktów w miesiącu)
Członek stronnictw:
Jeremie
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 150
Najnowszy Użytkownik: Szymonixo2007
Najnowsze rozdziały
Kod Equestria - rozdział 22: "Na ratunek Ember"
Projekt: Gołębie - akt IV
Nasza Mała Sunset - rozdział 11: "Wspólne Święta"
Pamiętnik Milly - wymazany wpis
Sztuka Miłości
Pamiętnik Gustave'a
Płonące Imperium Dionizosa
Waterloo
12 Porażek Jima Moralesa
Armia Nicości - rozdział 14: "Podstęp Jeremiego"
Powrót Xany - Zaginione Opowieści: "Ostatni dzień razem"
Powrót Xany księga II - rozdział 11: "Lung"
Na Forum
Najnowsze Tematy
Wyzwania tygodnia
Dziennik zmian i ost...
Scyfozoa
Aelita
Ashes Odrodzeni z Lyoko
Najciekawsze Tematy
Zgadnij kto to [307]
Niekończąca się h... [273]
Dziennik zmian i ... [179]
X czy Y [143]
Wyzwania tygodnia [119]
Ostatnie Artykuły
Kod Equestria - Rozd...
Kod Equestria - Rozd...
Projekt: Gołębie - a...
LyokoSystem
Projekt Kartagina
Prawa i dokumenty
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Manifest działalności KLPX
Skrócony regulamin strony
Regulamin bitwy opowiadań
Regulamin konkursów comiesięcznych
System punktowy
Lista ostrzeżeń
Sprawy szczególnie warte uwagi
Petycja o kontynuowanie Kod Lyoko

Petycje o emisję Kod Lyoko:
Nie zapomnij podpisać się pod wszystkimi!
Przypominam też, że aby potwierdzić podpis należy kliknąć w link wysłany na wasz adres mailowy po wysłaniu podpisu pod petycją!

Formularze dotyczące działalności KLPX:
Smocza Unia

[Artykuł dotyczy opowiadania fanowskiego. Zawarte w nich informacje są kanoniczne względem niego, a nie serialu.]

Smocza Unia – organizacja z uniwersum Powrotu Xany, stworzona przez ród Doragonów, w obecnej formie istniejąca od 1980 roku, odbudowana przez Filipa Doragona, który obecnie jej przewodzi, jako głowa rodu Doragonów. Jej głównym celem jest walka z masonerią i obrona katolickiego ładu w świecie oraz troska o rozwój własnego kraju. Obecnie jedna z najbardziej wpływowych organizacji na świecie, dorównująca wpływom masonerii, której pozycje systematycznie kruszyła. Organizacja ta jest też organizatorem corocznego "Smoczego Szczytu", stanowiące jedno z najważniejszych globalnie wydarzeń politycznych.

 

Poprzednicy
Pierwsza Smocza Unia sięga czasów średniowiecza i początków państwa Polskiego, trudno jednak podać dokładną datę, gdyż krystalizowała się stopniowo. Odgrywała ważną rolę zarówno w polityce wewnętrznej Polski, jak i międzynarodowej. Wraz z III rozbiorem Polski w 1975 roku organizacja upadła, a zaborcy znacznie przetrzebili liczny wówczas ród Doragonów.

Pierwsza Próba odrodzenia
Organizację próbowano odrodzić w 1914 po wybuchu I Wojny Światowej, z którą Doragoni wiązali nadzieję na odrodzenie swojej ojczyzny. Zgodnie z ich oczekiwaniami do tego doszło, jednak wbrew pierwotnym założeniom oraz ich staraniom, państwo przestało być monarchią. Sama Smocza Unia zaczęła odbudowywać swoje struktury i pozycje. 

Sytuacja zaczęła się pogarszać po przewrocie majowym, kiedy rozpoczął się okres tak zwanej Sanacji, otwarcie krytykowanej przez Doragonów, wspierających także prawicową część opozycji. Doprowadziło to do prześladowań Smoczej Unii, jednak większości członków udało się uniknąć aresztowania, a sympatia społeczeństwa do rodu Doragonów pozwoliła Smoczej Unii uniknąć delegalizacji. 

Innym czynnikiem, który pozwolił im trwać mimo raczej wrogiej polityki państwa było to iż stanowili istotną siłę w walce z komunizmem, Smocza Unia bardzo przysłużyła się państwu w wojnie polsko-bolszewickiej, a jednak cały czas była traktowana instrumentalnie.

Mimo to wielu Doragonów bohatersko walczyło w obronie swojego państwa podczas wojny obronnej w 1939, a pozostali starali się pozyskać dla Polski wsparcie sojuszniczych państw. 

Po klęsce Polski Smocza Unia przeszła do konspiracji, utrzymując stałe stosunki dyplomatyczne z aliantami i rządem polskim na uchodźstwie. W 1945, pod koniec wojny, Michał Doragon - ówczesna głowa Rodu - prowadził rozmowy z Brytyjczykami, których efektem były plany projektu "Eclipse", zakładającego wyparcie ZSRR przynajmniej za linie Bugu przy pomocy połączonych sił wojsk partyzanckich z państw okupowanych przez państwa Osi oraz pozostałych Aliantów, niestety z projektu wyłamało się USA, chcące pozyskać pomoc Rosji w działaniach na Pacyfiku. Ostatecznie nie udało im się też zapobiec sprzedaniu Polski w ręce Stalina i po powstaniu PRL-u musieli pozostać w konspiracji.

 

Dalsza historia [uwaga! - sekcja zawiera drobne spoilery historyczne z 13 i 14 rozdziału Powrotu Xany!]
Droga do odrodzenia
W 1950 najmłodszy i ostatni syn Michała, Jan bierze ślub z Wandą Cudną, a w kolejnym roku rodzi się ich pierwszy syn. I już w 1955 komunistyczny rząd PRL-u postanawia "ostatecznie rozwiązać kwestię Doragonów" i rodzina, wraz z ciężarną wówczas Wandą musi uciekać z kraju. Ostatecznie osiedli we Francji, w miejscowości Nouvelle Vendée, niedaleko aglomeracji paryskiej. Jan Doragon założył wtedy małą firmę transportową, która pozwoliła mu na solidną edukację swoich trzech synów: Ignacego, Lecha i Filipa. 

Pierwszy zostaje klerykiem, drugi zakłada własną restaurację, a trzeci sklep z grami(w 1976). Na początku studiów, w 1975 Filip poznaje Walda Schaeffera, pracującego w tajnym wojskowym projekcie, i szybko się z nim zaprzyjaźnia, sam Waldo dzieli się też swymi odkryciami z przyjaciółmi, choć z początku nie mają one z ich perspektywy żadnego praktycznego zastosowania. W 1977 poznaje też Adelaidę, a później jej przyjaciółkę i przedstawia je Waldu. Między całą czwórką wywiązuje się bliska przyjaźń, która stanie się kluczowa dla odrodzenia Smoczej Unii. W tym samym roku Filip tworzy też pierwszą na świecie grę komputerową w kolorze, jednak mimo to nie odnosi większych finansowych sukcesów. 

Sytuacja diametralnie zmienia się rok później(1978), gdy Filip wygrywa ogromną sumę na loterii i całość przeznacza na rozwój interesu swojego i swojego brata, co pozwala im w krótkim czasie przerodzić się w ogólnokrajową sieć - w samym wydarzeniu Filip od początku widzi palec Boży. W 1979 Filip nawiązuje współpracę z genialnym polskim inżynierem Jackiem Karpińskim i rozszerza swoje usługi o sprzęt elektroniczny, za sprawą nowo nawiązanej współpracy wyprzedzający swoje czasy. Razem z bratem zaczynają też dominację na rynku krajowym i z sukcesem wchodzą na rynek Europejski.

Po tym, jak w 1980 Filip kończy studia z wyróżnieniem, dokonuje się fuzja firmy jego, jego brata oraz ich ojca, co - wraz z już wcześniej gromadzącymi się wokół Filipa ludźmi - tworzy podwaliny pod nową Smoczą Unię. W tym samym roku, dzięki technologii Walda, nad którą niezależnie od projektu Kartagina pracują niezależnie jego zaufani eksperci, udaje mu się także odtworzyć zbrojne ramię Smoczej Unii, zwane Smoczym Skrzydłem, podzielone później na Smocze Oko (działalność wywiadowcza) i Smoczy Kieł (siły specjalne). Filip zakłada też przy Smoczej Unii Fundację Siedmiu Smoków oraz zaczyna rozszerzać działalność na inne dziedziny gospodarki. 

Walka z Kartaginą
W tym samym roku agenci Smoczego Oka odkrywają prawdziwe zamiary projektu Kartagina, w którym pracuje Waldo, a także że sam projekt jest częścią francuskiej masonerii. Do Walda dołącza także jeden z ważniejszych inżynierów Kartaginy - George Piquer - który pragnie ją porzucić. 

Ucieczka Walda zostaje zaplanowana na dzień jego ślubu z Antheą (podczas wspólnej uroczystości z Filipem i Adelaidą), jednak Kartaginie udaje dowiedzieć się o zdradzie i próbuje pochwycić Walda, George’a i Doragonów. Dzięki interwencji pani kapral Courtney Dowding nie udaje się to, jednak Kartagina nie daje za wygraną i próbuje dokonać zamachu stanu, ponownie jednak siły Smoczej Unii to udaremniają, a po powstałym zamieszaniu Kartagina zostaje zdelegalizowana.

Od tego momentu George Piquer dołącza do Smoczej Unii, a Waldo zaczyna się ukrywać, gdyż Kartagina wciąż na niego poluje. Cały czas otrzymuje jednak pełne wsparcie od Smoczej Unii, której przekazał wszystkie wyniki swoich prac, a tego, co nie mógł przekazać, postarał się zniszczyć. Powstaje też wtedy nowa elitarna jednostka Smoczego Skrzydła, nazwana "Cudownymi Gromami", a dowództwo na niej zostaje powierzone nowo awansowanej kapitan Courtney Dowding. Jednym z nadrzędnych celów Smoczego Skrzydła staje się też wyłapanie pozostałych agentów Kartaginy. 

Rok po wydarzeniach podwójnego ślubu Smocza Unia oficjalnie wchodzi również na rynek zbrojeniowy, a w kolejnych latach sukcesywnie działanie organizacji obejmie niemal wszystkie dziedziny gospodarki. 

Po tym, jak w 1989 roku w Polsce upada komunizm, Doragoni dokładają starań, by nie był to upadek na cztery łapy i by doszło do należytej lustracji i dekomunizacji. Zawierają też umowę z państwem polskim, która z jednej strony pomogła im do tego doprowadzić, z drugiej wiązała się ze spłaceniem całego Polskiego długu publicznego (do tego czasu Smocza Unia była dość majętna, by sobie na to pozwolić) oraz odzyskaniem rodowych majątków. Pozwoliło im to odbudować rodową rezydencję i przenieść siedzibę firmy do Polski, a samemu państwu zapewnić niezależność od ściśle związanej z masonerią światowej finansjery. Niedługo potem utworzyli też w poznaniu pierwszą Polską technopolię, co pozwoliło szybko podnieść się krajowej gospodarce po okresie komunizmu. Państwo jednak wciąż było demokracją, ale Doragoni cały czas aktywnie wspierali środowiska katolickie, konserwatywne, monarchistyczne i narodowe, nadając do pewnego stopnia kierunek polskiej polityce wewnętrznej i przyczyniając do szybkiego rozwoju państwa.

Rok później siłom Smoczej Unii nie udaje się zapobiec porwaniu Anthei Schaeffer i Filip poprzysięga, że ją odnajdzie i odbije. Jego siły szukają jej po dziś dzień.

7 czerwca 1994 Filip przybywa do laboratorium Walda w opuszczonej fabryce na wyspie Ile Seguin. Nie mając wyboru wyłącza Superkomputer, by ochronić świat przed Xaną, ale składa też kolejną przysięgę: że zrobi wszystko by móc go pokonać i pewnego dnia znów włączyć Superkomputer. 

Odtąd większość swojego czasu poświęca próbom zrozumienia, dlaczego Xana się zbuntował i znalezienia odpowiedniej kontry dla niego. Jednocześnie dyskretnie dba o to, by Kartagina nie znalazła fabryki oraz przygotowuje Smoczą Unię na ewentualną walkę z Xaną. 

W 1996 roku tworzy Leo jako kontrę to Xany. 

[dalsza część historii będzie uzupełniona wraz z postępami publikacji Powrotu Xany]


Części składowe
Smocza Unia jest ogromną organizacją, choć w obecnej formie wyrosła z niewielkiej firmy jej przywódcy - Filipa Doragona - dla swego sprawnego funkcjonowania jest podzielona na kilka kluczowych sekcji: 

- Smocze Skrzydło - zbrojne ramię Smoczej Unii, dzieli się na:
  - Smocze Oko - obserwacja, działalność szpiegowska i wywiadowcza
  - Smoczy Kieł - sekcja militarna, oddziały specjalne.
  - Cudowne Gromy - najbardziej elitarna, grupa, teoretycznie należąca do Smoczego Kła, ale zajmująca się również wywiadem
- Smoczy Pazur - wydawnictwo Smoczej Unii
- Fundacja Siedmiu Smoków - organizacja charytatywna Smoczej Unii, której głównymi celami są:
    - ochrona życia i rodziny
    - zwalczanie uzależnień i chorób
    - zwalczanie biedy, bezrobocia i głodu
    - pomoc sierotom i bezdomnym, walka z szeroko pojętą niesprawiedliwością (pomoc prawnicza itp.)
    - działalność misyjna i edukacyjna - dbanie o jej poziom, rzetelność i jakość
    - dbanie o wysoki poziom kultury, walka z jej wulgaryzacją i seksualizacją; ochrona znikających języków i pomoc w zachowywaniu tożsamości narodowej, promocja pozytywnych wartości
    - wspieranie młodych twórców, przedsiębiorców, naukowców oraz ogólnie ludzi utalentowanych

 

Znani członkowie

 • Filip Doragon - obecna głowa rodu Doragonów, przywódca i współtwórca Smoczej Unii.
 • Lech Doragon - brat bliźniak Filipa, jeden ze współtwórców Smoczej Unii.
 • Jan Doragon - ojciec Lecha i Filipa, jeden ze współtwórców Smoczej Unii, obecnie na emeryturze.
 • Adelaida Doragon - żona Filipa i pisarka, Francuzka. 
 • George Piquer - genialny inżynier i dawny członek Kartaginy, obecnie jednym z jego kluczowych zadań jest szukanie kontr do wynalazków Kartaginy
 • Jacek Karpiński - genialny polski inżynier, od 1979 zatrudniany przez Filipa, członek zespołu pracującego nad Lungiem i rematerializacją Walda (postać bazuje na postaci historycznej)
 • John McCarthy - genialny informatyk, który wprowadził do nauki pojęcie sztucznej inteligencji, obecnie jeden z ważniejszych ekspertów w tej dziedzinie, członek zespołu pracującego nad Lungiem i rematerializacją Walda (postać bazuje na postaci historycznej)
 • Jianliang Izumi - eden z informatyków Smoczej Unii, członek zespołu pracującego nad Lungiem i rematerializacją Walda; Japończyk
 • David Hooves - jeden z informatyków Smoczej Unii, w której pracuje też jego żona i asystentka Rose Hooves; członek zespołu pracującego nad Lungiem i rematerializacją Walda; Brytyjczyk
 • Courtney "Spitfire" Dowding - przywódczyni i trenerka Cudownych Gromów, ostra i wymagająca, doskonale wytrenowana, jest doskonałą pilotką. Nie ma w zwyczaju owijać w bawełnę i ma wybuchowy charakter(co jest po części źródłem jej ksywki); Brytyjka
 • Soren "Kosiarz" - jeden z najlepszych wśród Cudownych Gromów, mistrz walki, jedyny, który prawie pokonał Spitfire w pojedynku. Przy tym dość beztroski i pewny siebie, ma skłonność do nocnych treningów i przysypiania w dzień; Duńczyk
 • Generał Michał Rzędowiecki - jeded z głównych dowódców wojskowych w Smoczym Skrzydle, brał udział w zabezpieczaniu podwójnego ślubu. 
 • Podpułkownik Dzikowski - jeden z dowódców wojskowych w Smoczym Skrzydle, brał udział w zabezpieczaniu podwójnego ślubu. 
 • Tadeusz Pilecki - młody agent Smoczego kła, brał udział w misji odbicia Mateusza i jego przyjaciół z rąk postkomunistycznego wywiadu.

KATEGORIE: Organizacje | Kod Lyoko Powrót Xany

 
 
Dodane przez Lyokoheros dnia lipiec 09 2020 08:28:21
0 Komentarzy ˇ 28 Czytań Drukuj
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Cytat tygodnia
„Ta historyjka to czyste science-fiction.”
~Yumi Ishiyama
Odcinek pilotażowy
„Xana się budzi” część 2
Shoubox 2.0
Czyli KodLyokowy serwer Discorda. By do niego dołączyć wystarczy kliknąć tutaj.
Kalendarz Fandomowy
Najbliższe fandomowe święto:
Dzień Xany
Data: 17 sierpnia
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Lowca Rakow cztery i pol
14/11/2019 22:17
A widział może ktoś to? http://kodlyoko.hpu.pl/ne
ws.php?readmore=518


Lyokoheros
14/07/2019 21:05
Hm... ktoś ostatnio coś komentował? Bo znowu nie mogę ostatniego komentarza znaleźć...

Lyokoheros
06/04/2019 17:21
Właśnie zaczęło sie wspólne oglądanie 74 odcinka, serdecznie zapraszam: https://www.watch2gether.
com/rooms/pdp-yv6ih5010r6
vvvlzoo


Lowca Rakow cztery i pol
22/02/2019 23:13
Podobno Centrum wypuściło jakiś ekskluzywny wywiad ostatnio...

Lyokoheros
15/02/2019 02:09
Już jutro (właściwie dziś wieczorem, pewnie późnym) pojawią się opowiadania z pisania na setkę - choć niestety były tylko dwa smiley

Lyokoheros
09/11/2018 18:33
Hm... ktoś ostatnio jakiś nowy komentarz dał? Bo widzę, że jest nowy, ale nie mogę go namierzyć...

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
ekstremalnie późno to zdążę dokończyć.

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
Ech, że też nie zauważyłem, że mi ucięło. Chciałem napisać "kolejny dzień". No mniej więcej, bo rano wyjeżdżam do rodzinki i nie wiem dokładnie o której wrócę, ale o ile nie będzie to

Ananasims
01/11/2018 00:43
K? "Kilka"? "Kwadrans"? "Kwartał"?

Lyokoheros
01/11/2018 00:27
No... trochę jeszcze będziecie się musieli uzbroić w cierpliwość niestety - prace nad gazetką niestety mi się nieco wydłużają i choć miała być do północy to... cóż obawiam się, że przesunie się to o k

Jacks_
29/10/2018 23:30
No to czekamy smiley

Lyokoheros
29/10/2018 18:37
bardziej będę skupiał na KLPX, wiadomo, ale to tak niemal równolegle i ponieważ z tamtym rozdziałem zostało mi mniej pracy to może wyjść przed 11 rozdziałem KLPX.

Lyokoheros
29/10/2018 18:37
prostu muszę jeszcze dopracować... no i jest to akurat jeden z ważniejszych jego rozdziałów - ze sceną, która w drugim fandomie spokojnie może być uznana za najbardziej wyczekiwaną. Znaczy i tak się

Lyokoheros
29/10/2018 18:36
Tylko, że porzucania zaczętego dzieła jest... trochę średnie delikatnie mówiąc. I nie, 21 rozdział KE czyli Kodu Equestria. Moje inne opowiadanie, tylko że akurat multiwersowe, którego rozdział po p

Xanadu
29/10/2018 18:16
Tak w ogóle to nie przestałem pisać, tylko że wolę się skupić na własnych pomyslach. Może założę sobie wattpada i coś tam niedługo wrzucę, ale na kod Lyoko nie mam ochoty, ani czasu.

Jacks_
29/10/2018 16:39
21? Chodzi Ci o 11 rozdział drugiego tomu Powrotu Xany?

Lyokoheros
29/10/2018 01:16
(w tym na pewno NMS) -> jak będę miał na 2 tygodnie do przodu do publikację to wtedy inne rzeczy.

Lyokoheros
29/10/2018 01:16
Icebreaker) -> kilka nowości omawianych obecnie z Wojownikami (znaczy tu ponownie skupiłem się na wiadomościach, więć rozmowy trochę jakby stanęły) -> potem ewentualnie jakieś inne pisanie

Lyokoheros
29/10/2018 01:15
które to opóźniły). Generalnie na chwilę obecną przyjąłem sobie następujący priorytet projektów: Wiadomości Kadic -> KLPX i 21 rozdział KE (+w trakcie trochę Past Sins i przejrzenie Expulsion oraz

Lyokoheros
29/10/2018 01:15
Chyba stroną chciałeś powiedzieć. A idą... no na chwilę obecną to stoją. Mam obecnie nieco roboty na studiach i skupiłem się na Wiadomościach Kadic na tę chwilę (a były pewne problemy techniczne,

Archiwum

Copyright © 2012
Powered by v6.01.6 © 2003-2005Leviathan by:
1138592 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie