Kod Lyoko Powrót Xany - przygoda dopiero się zaczyna!
Z przykroscia musze oglosic ze z dniem 16.08.2021 konczymy dzialalnosc po 16 latach, skrypt nie odpowiada juz standardom ani wygladu ani bezpieczenstwa, a jego przepisanie bylo by nieadekwatne do wymaganego czasu, jesli maja Panstwo pytania odnosnie migracji, kopii itd prosze o kontakt pomoc@ehmediagroup.net
Nawigacja
Strona Główna
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Projekty KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie!
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Intro
Lyokopedia - artykuły
Forum
Archiwum cytatów
Linki
Download
Galeria
Kontakt
Szukaj
Najczęściej Zadawane Pytania
Działalność KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Kod Lyoko Powrót Xany - zaginione opowieści
Odcinki online
Lyokopedia
Kalendarz Fandomowy
Lyokoinkubator - wspieranie działalności fanowskiej
KLPX TV
Powrót Do Przeszłości
Klub LyokoWeterana
Zlot dla Poznania
Ocenialnia blogów i opowiadań
Opowiadania i tłumaczenia
Operacja Republikacja
Kod Lyoko Powrót Feniksa - tłumaczenie
Kod Lyoko Armia Nicości - tłumaczenie
Opowiadanie "Kod Equestria"
Opowiadanie "Nasza Mała Sunset"
Gra wyobraźni w systemie Lyoko
Konto na chomikuj
Wiadomości Kadic
Stare forum Powrotu Xany
Historia
Konkurs comiesięczny
Regulamin ogólny
Lista trwających konkursów
Lista zwycięzców
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec)
Obecny konkurs(sierpień)
Obecny konkurs(wrzesień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty-marzec)
Obecny konkurs(kwiecień-czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Archiwum konkursów
System punktowy
Zasady
Członkowie i wyniki stronnictw
Poradnik zdobywania punktów
Wyzwania tygodnia
Najlepsze stronnictwo marca:
Jeremie
(1226 punktów)

Najlepszy użytkownik miesiąca:
Jasiu Lyoko
(15 punktów w miesiącu)
Członek stronnictw:
Jeremie
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 158
Najnowszy Użytkownik: Wikipedia27
Najnowsze rozdziały
Obudzenie się Xany
Angielska Kołysanka
Poker z oprawcą
Projekt: Gołębie - akt VIII
Powrót Xany księga II - rozdział 12: "Chwila przed odlotem"
Kod Equestria - rozdział 22: "Na ratunek Ember"
Nasza Mała Sunset - rozdział 11: "Wspólne Święta"
Armia Nicości - rozdział 14: "Podstęp Jeremiego"
Na Forum
Najnowsze Tematy
Aelita-Yumi-Wiliam
Lyoko...mon? (czyli ...
Wyzwania tygodnia
Dziennik zmian i ost...
Scyfozoa
Najciekawsze Tematy
Zgadnij kto to [307]
Niekończąca się h... [273]
Dziennik zmian i ... [179]
X czy Y [143]
Wyzwania tygodnia [124]
Ostatnie Artykuły
[21] 20. XII - "Zako...
[08] 7.XII - "Leśna ...
[07] 6.XII - "Kwanto...
[06] 5.XII - "Bunt K...
[05] 4.XII - "List w...
Prawa i dokumenty
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Manifest działalności KLPX
Skrócony regulamin strony
Regulamin bitwy opowiadań
Regulamin konkursów comiesięcznych
System punktowy
Lista ostrzeżeń
Sprawy szczególnie warte uwagi
Petycja o kontynuowanie Kod Lyoko

Petycje o emisję Kod Lyoko:
Nie zapomnij podpisać się pod wszystkimi!
Przypominam też, że aby potwierdzić podpis należy kliknąć w link wysłany na wasz adres mailowy po wysłaniu podpisu pod petycją!

Formularze dotyczące działalności KLPX:
 Zobacz Temat
Kod Lyoko Powrót Xany - przygoda dopiero się zaczyna! | Kod Lyoko | Kod Lyoko(1-4)
Autor Scyfozoa
woj2100
Użytkownik

Postów: 16
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 15.05.16
Dodane dnia 19-04-2019 02:07
Witam serdecznie wszystkich fanów Code lyoko. W dziale Bohaterowie a dokładniej w temacie Aelita zadałem takie pytanie "Czy ktoś tu z obecnych fanów kod lyoko lubił momenty w których scyfozoa atakowała bohaterów (wiadomo głównym kąskiem scyfozoi w tym przypadku była aelita)". Precyzując moje pytanie chodzi mi o to co wtedy wy jako fani serialu kod lyoko czuliście?
Po której stronie byście się stawali?
Czy jesteście ciekawi jakie jest to uczucie np. mieć zabieraną pamięć lub zostać skontrolowanym przez xane za pomocą tego potwora.
Czy lubicie momenty w których scyfozoa atakowała bohaterów(Aelite, Yumi oraz Wiliama)?
JA powiem wam że po dłuższym zastanowieniu od momentu kiedy po raz pierwszy pojawił się ten potwór czułem zagrożenie, po tak naprawdę nigdy nie było wiadomo ktorego bohatera lyoko scyfozoa za atakuję pomimo tego że głownym celem ataku tego stwora była Aelita.
Ja bym stanoł mimo wszytko po stronie bohaterów lyoko chociaż nie powiem że było dużo odcinków w ktorych xana zaskoczył mnie mocno swoją przebiegłością np. (odc Nowe terytorium, Walentynki, Zagubiony Kod)
JA osobiscie jestem ciekaw jakie uczucie prócz bólu mogło by towarzyszyć podczas takiego procesu odbierania pamięci lub przejmowania kontroli
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Scyfozoa
Lyokoheros
Super Administrator

Postów: 1973
Miejscowość: Luboń
Data rejestracji: 31.07.12
Dodane dnia 26-04-2019 23:55
Ech, nie wierzę, że dopiero teraz odpowiadam na ten post.
W każdym razie to ciekawy temat - bo ogólnie Scyfozoa jest interesującym poworem, ciekawie wymyślone. Sumie trochę szkoda, że nie ma więcej takich wyjątkowych (no dobra, mamy strażnika, ale on pojawił się dwa razy i jednak nie ma takiego potencjału jak Scyfozoa...)

Ale wrócmy do tematu. Cóż, trochę ciężko byłoby nie lubić czegoś co było punktem kulminacyjnym większości odcinków. Owszem niby zawsze wiedzieliśmy, że przecież ostatecznie Aelita się uratuje, ale jednak zawsze udawało się tak poprowadzić akcję by był ten dreszczyk emocji. Muzyka z tego co pamiętam też swoje dodawała.
No i po prawdzie to dla mnie raczej było wiadome, że to Aelita będzie celem ataku. No bo przecież kogoś innego zaatakowała ledwie dwa razy - co miało tą zaletę, że było dużym zaskoczeniem.
I faktycznie Xana często sprytnie kombinował ze Scyfozoą. Aczkolwiek stanięcie po stronie bohaterów wydaje mi się tu raczej czymś oczywistym smiley

I jakie to uczucie być kontrolowanym... cóż, sądzę, że żadne. W sensie, podczas kontroli przez Scyfozoę postacie zdają się niejako być w takim jakby "transie", ich świadomość jest jakby wyłączona. Coś trochę jak hipnoza (a konkretniej jej przedstawienie w popkulturze). Nawet widać, że po wyjściu z tego transu do postaci nie do końca dociera co się działo, przynajmniej nie od razu.

Aczkolwiek uczucie towarzyszące samemu zabieraniu pamięci lub przejmowaniu kontroli... hm... to już inna sprawa. Aczkolwiek ból bym raczej odrzucił. W końcu w Lyoko normalnie nie ma bólu. Myślę, że towarzyszące temu uczucia będą raczej psychiczne... i zapewne podobne w obu procesach.
W końcu pamiętajmy co Jeremie widział na ekranie Superkomputera gdy scyfozoa przejmowała kontrolę nad Aelitą. Xana importował coś do umysłu Aelity. Można przypuszczać, że było to niejako zadanie, na które miała zostać zaprogramowana - i poniekąd stąd ten "trans". W każdym razie był to proces po prostu odwrotny do kradnięcia pamięci... w dodatku reakcje na jedno i drugie były takie same - niby można zwalić to na lenistwo animatorów, ale to wyjaśnienie jest takie... niefabularne - co jest kolejną poszlaką na to, że w kwestii odczuć nie ma tu różnic, a przynajmniej jakichś znacznych.

Patrząc na reakcje wygląda na to, że towarzyszy temu takie odrętwienie... znaczy widać z jednej strony, że Aelita jakby wciąż nieco kontaktuje, ale jest niejako sparaliżowana. Trochę to przypomina taki przysenny paraliż - co mi się zdążył już parę razy przydarzyć - że z jednej strony masz świadomość tego co się wokół dzieje, czujesz, że odpływasz, chciałbyś jakoś się wyrwać, choćby poruszeniem, szarpaniem się, ale... nie jesteś wstanie, twoje ciało nie chce cię słuchać.
Podejrzewam, że mogą temu też towarzyszyć wrażenia wdzierania się czegoś do umysłu (może jak jakieś macki, jak to niekiedy jest opisywane), aczkolwiek podejrzewam, że przynajmniej po części wynikałyby one z takiego efektu placebo. W sensie, że tutaj uruchamiałaby się wyobraźnia i ludzki umysł niejako wizualizowałby to co się dzieje. Być może zwiększając panikę ofiary.

Samo rozpoczęcie procesu - schwytanie ofiary - jak widzimy jest nagłe, a owe odrętwienie pojawia się bardzo szybko... myślę, że towarzyszące temu (samemu schwytaniu) uczucie można porównać do nagłego dotknięcia czegoś zimnego, takiego nagłego "zamrożenia" swojej sprawności. I potem to co mówię, takie odrętwienie i odpływanie... jak widzimy otrząśnięcie się z tego po uwolnieniu zajmowało zwykle dłużej niż wejście w ten stan... a z kolei gdy Xana dokonał dzieła to nie było widać by jakieś otrząśnięcie było potrzebne - więc tu można powiedzieć faktycznie widać to takie wyłączenie świadomości... albo w wypadku odcinka Klucze ustąpienie "paraliżu" i takie ostatnie podrygi...


"Dopóki tli się w moim sercu choćby najmniejszy płomyk wiary, wciąż mam siłę, by pokonać diabła." ~ Arcybiskup Saul (Vatican Kiseki Chousaken)
"Synu człowieczy, posyłam cię do synów Izraela, do ludu buntowników, którzy Mi się sprzeciwili. Oni i przodkowie ich występowali przeciwko Mnie aż do dnia dzisiejszego. To ludzie o bezczelnych twarzach i zatwardziałych sercach; posyłam cię do nich, abyś im powiedział: Tak mówi Pan Bóg. A oni czy będą słuchać, czy też zaprzestaną - są bowiem ludem opornym - przecież będą wiedzieli, że prorok jest wśród nich. A ty, synu człowieczy, nie bój się ich ani się nie lękaj ich słów, nawet gdyby wokół ciebie były osty i ciernie i gdybyś się znalazł wśród skorpionów. Nie obawiaj się ich słów ani się nie lękaj ich twarzy, bo to lud oporny. Przekażesz im moje słowa: czy będą słuchać, czy też zaprzestaną, bo przecież są buntownikami." ~Ez 2, 3-7
"Jeden człowiek z Bożą pomocą może zmienić świat, bez niej cały świat nie zmieni nic."~przysłowie Doragońskie
"Ten świat tylko wspólnie naprawimy, więc zamiast tak bezczynnie stać, ty też chodź musimy przykład dać! ~Twilight Sparkle (MLP:EG)
"Bo cuda dzieją się, gdy wierzysz w nie" ~Miriam (siostra Mojżesza podczas piosenki "gdy wierzysz w nie" w filmie "Książe Egiptu"smiley
"Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie" ~zawołanie KSM-u
"Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony." ~Mt 10, 22
Edytowane przez Lyokoheros dnia 26-04-2019 23:55
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoubox 2.0
Czyli KodLyokowy serwer Discorda. By do niego dołączyć wystarczy kliknąć tutaj.
Kalendarz Fandomowy
Najbliższe fandomowe święto:
Dzień Odda
Data: 14 lutego
Lyokowy Kalendarz Adwentowy
Wszystkie opowiadania z obecnego Kalendarza adwentowego znajdziecie tu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Lowca Rakow cztery i pol
22/07/2021 14:36
Zdechła jak pies Pluto.

Brithey
19/05/2021 20:59
Strona jednak zaczyna umierać... Nie czekaj chyba już umarła

Lowca Rakow cztery i pol
15/05/2021 06:32
Ładnie odnowili stronę na https://kodlyoko.pl/

Lyokoheros
28/02/2021 02:43
pracy, robieniu kursów i budowaniu swojego portfolio na githubie... to prace idą powoli. Mam jednak nadzieję, że gdy już to wszystko się rozwiąże to sami uznacie, że warto było czekać smiley

Lyokoheros
28/02/2021 02:42
Dla wszystkich zastanawiających się czemu jeszcze nie ma rozdziału Powrotu Xany i powrotu działalności KLPX... cóż niestety wciąż jeszcze nad tym pracuję, a że musiałem teraz skupić się na szukaniu

Lyokoheros
03/01/2021 07:12
(Postaram się jak najszybciej rozwiązać ten problem. Edit: Problem póki co wygląda na rozwiązany)

Lyokoheros
03/01/2021 07:11
Czy tylko ja nie widze ostatniego newsa? Jeśli też go nie widzicie wpiszcie link http://kodlyokopowrotxany
.bnx.pl/news.php?readmore
=479 w przeglądarkę.


Lyokoheros
30/11/2020 02:15
Pierwsze opowiadanko z kalendarza już na stronie! Jest nim "Droga do ruchu oporu" z historii fantasy.

Lowca Rakow cztery i pol
02/10/2020 03:25
Zobaczcie na to: http://lyoko.pl/

Lowca Rakow cztery i pol
14/11/2019 22:17
A widział może ktoś to? http://kodlyoko.hpu.pl/ne
ws.php?readmore=518


Lyokoheros
14/07/2019 21:05
Hm... ktoś ostatnio coś komentował? Bo znowu nie mogę ostatniego komentarza znaleźć...

Lyokoheros
06/04/2019 17:21
Właśnie zaczęło sie wspólne oglądanie 74 odcinka, serdecznie zapraszam: https://www.watch2gether.
com/rooms/pdp-yv6ih5010r6
vvvlzoo


Lowca Rakow cztery i pol
22/02/2019 23:13
Podobno Centrum wypuściło jakiś ekskluzywny wywiad ostatnio...

Lyokoheros
15/02/2019 02:09
Już jutro (właściwie dziś wieczorem, pewnie późnym) pojawią się opowiadania z pisania na setkę - choć niestety były tylko dwa smiley

Lyokoheros
09/11/2018 18:33
Hm... ktoś ostatnio jakiś nowy komentarz dał? Bo widzę, że jest nowy, ale nie mogę go namierzyć...

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
ekstremalnie późno to zdążę dokończyć.

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
Ech, że też nie zauważyłem, że mi ucięło. Chciałem napisać "kolejny dzień". No mniej więcej, bo rano wyjeżdżam do rodzinki i nie wiem dokładnie o której wrócę, ale o ile nie będzie to

Ananasims
01/11/2018 00:43
K? "Kilka"? "Kwadrans"? "Kwartał"?

Lyokoheros
01/11/2018 00:27
No... trochę jeszcze będziecie się musieli uzbroić w cierpliwość niestety - prace nad gazetką niestety mi się nieco wydłużają i choć miała być do północy to... cóż obawiam się, że przesunie się to o k

Jacks_
29/10/2018 23:30
No to czekamy smiley

Archiwum

Copyright © 2012
Powered by v6.01.6 © 2003-2005Leviathan by:
1456540 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie