Kod Lyoko Powrót Xany - przygoda dopiero się zaczyna!
Z przykroscia musze oglosic ze z dniem 16.08.2021 konczymy dzialalnosc po 16 latach, skrypt nie odpowiada juz standardom ani wygladu ani bezpieczenstwa, a jego przepisanie bylo by nieadekwatne do wymaganego czasu, jesli maja Panstwo pytania odnosnie migracji, kopii itd prosze o kontakt pomoc@ehmediagroup.net
Nawigacja
Strona Główna
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Projekty KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie!
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Intro
Lyokopedia - artykuły
Forum
Archiwum cytatów
Linki
Download
Galeria
Kontakt
Szukaj
Najczęściej Zadawane Pytania
Działalność KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Kod Lyoko Powrót Xany - zaginione opowieści
Odcinki online
Lyokopedia
Kalendarz Fandomowy
Lyokoinkubator - wspieranie działalności fanowskiej
KLPX TV
Powrót Do Przeszłości
Klub LyokoWeterana
Zlot dla Poznania
Ocenialnia blogów i opowiadań
Opowiadania i tłumaczenia
Operacja Republikacja
Kod Lyoko Powrót Feniksa - tłumaczenie
Kod Lyoko Armia Nicości - tłumaczenie
Opowiadanie "Kod Equestria"
Opowiadanie "Nasza Mała Sunset"
Gra wyobraźni w systemie Lyoko
Konto na chomikuj
Wiadomości Kadic
Stare forum Powrotu Xany
Historia
Konkurs comiesięczny
Regulamin ogólny
Lista trwających konkursów
Lista zwycięzców
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec)
Obecny konkurs(sierpień)
Obecny konkurs(wrzesień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty-marzec)
Obecny konkurs(kwiecień-czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Archiwum konkursów
System punktowy
Zasady
Członkowie i wyniki stronnictw
Poradnik zdobywania punktów
Wyzwania tygodnia
Najlepsze stronnictwo marca:
Jeremie
(1226 punktów)

Najlepszy użytkownik miesiąca:
Jasiu Lyoko
(15 punktów w miesiącu)
Członek stronnictw:
Jeremie
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 158
Najnowszy Użytkownik: Wikipedia27
Najnowsze rozdziały
Obudzenie się Xany
Angielska Kołysanka
Poker z oprawcą
Projekt: Gołębie - akt VIII
Powrót Xany księga II - rozdział 12: "Chwila przed odlotem"
Kod Equestria - rozdział 22: "Na ratunek Ember"
Nasza Mała Sunset - rozdział 11: "Wspólne Święta"
Armia Nicości - rozdział 14: "Podstęp Jeremiego"
Na Forum
Najnowsze Tematy
Aelita-Yumi-Wiliam
Lyoko...mon? (czyli ...
Wyzwania tygodnia
Dziennik zmian i ost...
Scyfozoa
Najciekawsze Tematy
Zgadnij kto to [307]
Niekończąca się h... [273]
Dziennik zmian i ... [179]
X czy Y [143]
Wyzwania tygodnia [124]
Ostatnie Artykuły
[21] 20. XII - "Zako...
[08] 7.XII - "Leśna ...
[07] 6.XII - "Kwanto...
[06] 5.XII - "Bunt K...
[05] 4.XII - "List w...
Prawa i dokumenty
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Manifest działalności KLPX
Skrócony regulamin strony
Regulamin bitwy opowiadań
Regulamin konkursów comiesięcznych
System punktowy
Lista ostrzeżeń
Sprawy szczególnie warte uwagi
Petycja o kontynuowanie Kod Lyoko

Petycje o emisję Kod Lyoko:
Nie zapomnij podpisać się pod wszystkimi!
Przypominam też, że aby potwierdzić podpis należy kliknąć w link wysłany na wasz adres mailowy po wysłaniu podpisu pod petycją!

Formularze dotyczące działalności KLPX:
 Najczęściej Zadawane Pytania
kategorie pytańI. Strona

P: Jak poruszać się po stronie?
O: Wyjaśnia to mapa strony[podstrona w przygotowaniu]

P: Co mogę robić bez rejestracji?
O: Bez rejestracji można przeglądać praktycznie wszystkie zasoby strony - większość forum, wszystkie opowiadania, artykuły i newsy oraz shoutboxa, nie ma się jedynie dostępu do pisania jakichkolwiek postów, komentarzy czy wiadomości.

P: Jakie są korzyści z rejestracji?
O: Przede wszystkim daje ona dostęp do materiałów do pobrania, umożliwia wypowiadanie się na stronie i forum, pisanie wiadomości, a także nadsyłanie własnych grafik, opowiadań i linków. Jak również proponowania zmian czy uczestnictwa w konkursach organizowanych przez stronę, grach wyobraźni czy "Mordercy i Medium". Jednym słowem możliwość aktywnego uczestniczenia w jej społeczności. Ponadto jedynie zarejestrowane osoby mają dostęp do Hydeparku.

P: Próbowałem się zarejestrować, ale wciąż nie mam konta/moje konto nie zostało aktywowane, nie dotarł do mnie też żaden mail aktywacyjny, co mogę zrobić?
O: Na stronie nie ma aktywacji kont e-mailem, ani aktywacji przez administratora, założenie konta jest praktycznie natychmiastowe i normalnie od razu można go używać, nie czekając na aktywację. Ale może się zdarzyć, że procedury wyłapywania botów(programów tworzących konta na różnych stronach i na ogół wysyłające na nich różne reklamy) zakwalifikują tak Twoje konto, przez co będzie ono nieaktywne. W takiej sytuacji należy napisać do administratora na adres maciejlyoko@onet.pl, w treści wiadomości podając swój login na forum, a konto zostanie ręcznie aktywowane. Należy to zrobić w przeciągu tygodnia od rejestracji, w przeciwnym razie takie nieaktywne konto(szczególnie w wypadku podejrzanej nazwy, dziwnych maili i komercyjnej strony podanej jako własna) może zostać usunięte podczas czyszczenia strony z nieaktywnych kont botów.

P: Jak mogę się zarejestrować?
O: Wystarczy kliknąć w link w panelu logowania, znajdującym się w prawym górnym rogu strony. A następnie podać swoją nazwę, adres e-mail oraz hasło, wszelkie pozostałe dane są opcjonalne - moźna je podać przy rejestracji, później lub nie podawać ich wcale

P: Co powinienem/powinnam wiedzieć przed rejestracją?
O: Przede wszystkim należy zapoznać się z regulaminem(lub przynajmniej jego skróconą wersją), bo rejestracja oznacza jego akceptację, warto też zapoznać się z mapą strony, by wiedzieć gdzie czego szukać.

P: Gdzie znajdę regulamin?
O: Regulamin znajduje się tu. Dla osób nie lubiących dużo czytać powstała również wersja skrócona. Link do pełnej wersji znajduje się w ramce nawigacja, w lewym górnym rogu, zaraz po linku do strony głównej. Linki do obu wersji pojawiają się też w najniższej ramce po lewej poświęconej wszelkim prawom i regulaminom na stronie(poza ogólnym regulaminem strony znajdują się tam też regulamin konkursów comiesięcznych czy systemu punktowego oraz lista ostrzeżeń)

P: Jak działa system ostrzeżeń?
O: Każdy użytkownik, który złamie regulamin musi liczyć się z możliwością otrzymania ostrzeżeń w liczbie zależnej od przewinienia. Jedno ostrzeżenie nie oznacza jeszcze żadnej kary, ale gdy będą już trzy można zostać zbanowanym(czyli pozbawionym możliwości korzystania ze strony na innej zasadzie niż jako gość) na 1 dzień, gdy otrzyma się taką karę po raz trzeci otrzymuje się bana na tydzień. Innymi słowy trójkrotne otrzymanie kary mniejszej wiąże się z pojedynczą karą większą. Naturalnie po otrzymaniu jednego bana tygodniowego ponownie zbiera się ostrzeżenia do bana dziennego. Warto zauważyć że otrzymanie 9 ostrzeżenia to zarówno ban dzienny jak i tygodniowy. Analogiczna zasada działa przy ostrzeżeniu 18, 27, 26 itd. Kolejne okresy na które można zostać zbanowanym to dzień, tydzień, miesiąc i rok, odpowiadają im następujące liczby ostrzeżeń: 3, 9, 27 i 81. Trzykrotne otrzymanie bana rocznego(243 ostrzeżenia) oznacza bana permanentnego(czyli na zawsze). W wypadku lżejszych przewinień jedyna karą mogą być ujemne punkty w systemie punktowym, każde 10 takich punktów również oznacza jedno ostrzeżenie

P: Za co mogę otrzymać karę(ostrzeżenie/bana)?
O: Naturalnie za łamanie regulaminu, czyli m. in. wulgarne i nieprzyzwoite wysławianie, obrażanie innych, spam, ale także plagiat(publikowanie cudzych dzieł jako własne) itp. Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie(punkt III)

P: Jak liczona jest długość kary?
O: Długość kary naliczana jest pierwszego dnia PO jej nałożeniu(jedyny wyjątek stanowi nałożenie jej niedługo po północy za przewinienie, które miało miejsce przed północą) i zostaje zdjęta pierwszego dnia PO upłynięciu pełnej liczby dni. Przykładowo jeśli ktoś otrzyma w poniedziałek 3 ostrzeżenie i zostanie zbanowany to nie będzie mógł zalogować się na forum przez cały wtorek, otrzyma ja z powrotem dopiero w środę.

P: Czasem robię błędy w pisowni czy mogę zostać za to ukarany/a?
O: Ostrzeżenia za niepoprawną pisownie dostaje się tylko wtedy gdy popełnia się naprawdę bardzo dużo błędów i nie widać żadnej poprawy. Naturalnie niestosowanie polskich znaków jest takim samym błędem jak każdy inny. W dodatku za błędy w pisowni karą są raczej ujemne punkty w systemie punktowym

P: Co oznacza "rażące łamanie regulaminu"?
O: Oznacza to albo wielokrotne, albo szczególnie radykalne złamanie zawartych w nim zasad, szczególnie w najbardziej elementarnych kwestiach.

P: Co zrobić, jeśli mam jakieś pytania, sugestie lub uwagi dotyczące strony lub czegokolwiek innego związanego ze stroną?
O: Najlepiej napisać w dziale forum o nazwie "Pytania i propozycje", można też wysłać prywatną wiadomość do administratora

P: W jaki sposób można wspomóc rozwój strony?
O: Można aktywnie udzielać się na forum, zakładać nowe temat, pisać artykuły lub opowiadania, albo wspomóc jeden z projektów KLPX. Ich lista znajduje się na tej podstronie[podstrona w przygotowaniu]

P: Jak dodać artykuł, news lub link?
O: Należy kliknąć na jedną z dolnych opcji w panelu "nawigacja" w lewym górnym rogu, zależnie od tego co chcesz dodać będzie to "Dodaj link", "Dodaj newsa" lub "Dodaj artykuł", nastęnie wpisać jego treść lub podać link do zdjęcia. Niemniej jednak w wypadku artykułów zaleca się raczej wysyłanie pustych artykułów, a samą treść wysłać mailowo do administratora(najlepiej w formie pliku doc/docx), gdyż z niewiadomych powodów po wysłaniu artykułu w ten sposób znika całe formatowanie i wszystkie znaki nowej linii.

P: Jak dodać obraz do galerii?
O: Najpierw należy umieścić go na jakimś serwerze np ifotos.pl i podać link(adres url grafiki), najlepiej przygotować również mniejszą wersję, która będzie widoczna w galerii jako podgląd. Należy również nadać tytuł i opis(to już opcjonalnie) oraz wybrać jeden z albumów galerii.

P: Co zrobić, gdy nie ma odpowiedniej kategorii galerii dla mojej grafiki?
O: Jeśli nie ma takiej kategorii zostanie ona po prostu dodana - w tej sytuacji należy wybrać kategorię "poczekalnia". Zawsze można też wysłać wiadomość do administratora, ale nie jest to wymagane.

P: Jak nawiązać współpracę ze stroną?
O: Wystarczy skontaktować się z administratorem strony przez prywatną wiadomość, wtedy będzie można omówić szczegóły(oraz sam sposób przeprowadzenia tej rozmowy - preferowany jest Skype).

P: Jak zgłaszać błędy na stronie?
O: Najlepiej bezpośrednio administratorowi przez prywatną wiadomość.

P: kto jest administratorem strony i jak się z nim skontaktować?
O: Jest nim Lyokoheros, skontaktować można się z nim przez prywatną wiadomość, wysyłając maila na adres maciejlyoko@onet.pl lub wysyłając wiadomość do strony Powrotu Xany na facebooku(najmniej polecana metoda). Można też próbować za pośrednictwem YouTube'a.
Powrót do kategorii pytań
II. Forum, shoutbox i konta użytkowników

P: Jak założyć nowy temat?
O: Należy wybrać odpowiedni dział i kliknąć znajdujący się w prawym górnym rogu przycisk z napisem "new topic".

P: Gdzie założyć nowy temat?
O: Wszystko zależy od tego czego on dotyczy. Jeśli jest to temat o postaciach to stosownym działem będzie "Bohaterowie", jeśli dotyczy którejś z książek Kod Lyoko to w dziale "Książki", swoje działy posiada też Kod Lyoko, Kod Lyoko Powrót Xany i Kod Lyoko Ewolucja. Istnieją również działy do rozmów o dziełach fanowskich i poszczególnych aspektach działalności KLPX. Wszystko jest napisane w opisach działów, jednak nawet jeśli temat zostanie założony w złym dziale jedyną tego konsekwencją będzie przeniesienie go do odpowiedniego działu(ale notoryczne zakładanie tematów w złych działach może oznaczać otrzymanie ujemnych punktów).

P: Czy jeśli zapomnę napisać czegoś w swoim poście mogę napisać kolejny?
O: Nie, należy wtedy zedytować pierwotny post.

P: W jakiej sytuacji mogę napisać kolejny z rzędu post w danym temacie?
O: Jedyny przypadek w którym wolno napisać w danym temacie kolejny post z rzędu to taki, gdy ma się do powiedzenia coś nowego, a jednocześnie minęło dużo czasu od napisania poprzedniego. Po napisaniu postu przez inną osobę należy swoje posty scalić, przenosząc treść jednego do drugiego i pozostawić tylko ten zawierający treść obu.

P: Jak edytować swoje posty?
O: Należy kliknąć na przycisk "edit" znajdujący się tuż nad postem po prawej stronie. Po wprowadzeniu wszystkich zmian należy kliknąć na znajdujący się poniżej treści przycisk "zapisz zmiany", przed tym można użyć też opcji "podgląd", by zobaczyć jak będzie wyglądał post po edycji.

P: Jak usunąć swój post?
O: Robi się to bardzo podobnie do edytowania, ale przed zapisaniem zmian należy zaznaczyć znajdującą się pod emotikonami opcję "usuń ten post"

P: Jak cytować posty innych?
O: Można skopiować fragment jego wypowiedzi i umieścić ją w nawiasie albo między tagami [quote][/quote], można też wykorzystać znajdujący się w prawym górnym rogu przycisk "quote"(który przekieruje nas do panelu edycji posta - będzie to jednak pisanie nowego posta - w którym będzie już zacytoawny cały post przy którym nacisnęliśmy przycisk. Wszystko co pisaliśmy przedtem przepadnie, więc warto albo zacząć od cytowania, albo najpierw skopiować treść swojej wiadomości, a potem ją wkleić).

P: Mój post na forum nie został opublikowany, a jego treść zniknęła! Co mogę zrobić?
O: Niestety takie rzeczy zdarzają się w wypadku długich wiadomości. Na ogół użycie funkcji wstecz w przeglądarce pozwala odzyskać tekst. Należy go wtedy skopiować(przy dłuższych postach warto zapobiegawczo zrobić to od razu), następnie wysłać krótki post, choćby i z jednym znakiem, a potem zedytować go wklejając treść.

P: Czy mogę wypowiadać się w każdym temacie?
O: Zasadniczo tak, można wypowiadać się w każdym z widocznych i niezablokowanych tematów. Są jednak od tego drobne wyjątki od tej reguły. Nie należy pisać nowych postów w tematach z kartami postaci z gry wyobraźni(są otwarte tylko po to, by gracze mogli rozdawać swoim postaciom punkty umiejętności) oraz w grach z serii "Morderca i Medium", jeśli nie jest się graczem lub się odpadło, a gra jeszcze się nie zakończyła(po zakończeniu wypowiadać mogą się już wszyscy).

P: Czego na forum nie wolno?
O: Zasadniczo tego samego co w innych miejscach strony - obrażania innych, pisania wulgarnie, manipulowania cudzymi wypowiedziami czy wyśmiewania się z innych użytkowników itp.

P: Czy można tworzyć tematy o rzeczach niezwiązanych z Kod Lyoko?
O: Tak, ale tylko w działach z kategorii hydepark.

P: Mój post na shoutboxie nie został opublikowany, a jego treść zniknęła! Co mogę zrobić?
O: Prawdopodobnie przyczyną była próba wysyłania go będąc w jakimś temacie lub artykule. Niestety, ale system nie obsługuje wysyłania wiadomości na shoutboxie ze zbyt "zagłębionych" części strony, dlatego najlepiej zawsze robić to ze strony głównej, wtedy wiadomość na pewno się wyśle.

P: Mój post na shoutboxie nie został opublikowany w całości, co mogę zrobić?
O: Niestety na shoutboxie jest limit znaków w pojedynczej wypowiedzi, ponadto nie istnieje możliwość edycji swoich postów. Dlatego wolno wielokrotnie wysyłać wiadomości, co pozwala na dokończenie niewysłanej(niekiedy potrzeba na to nawet więcej niż dwóch postów). By odzyskać treść wiadomości(o ile się jej na początku nie skopiowało) należy użyć w przeglądarce funkcji cofnij, a tekst znów będzie w oknie pisania wiadomości. Kolejną część należy zacząć od wyrazu, który został ucięty(ale całego, a nie jedynie jego dokończenia!) lub jeśli żaden wyraz nie został ucięty od kolejnego wyrazu. Jeśli ucięty został akurat znak interpunkcyjny należy zacząć od tego co znajduje się za nim, chyba, że jego brak zmienia znaczenie wypowiedzi. Wtedy należy zacząć od wyrazu który znajdował się przed nim. Ucięte wyrazy usunie potem administrator.

P: Jak zostać moderatorem?
O: Wystarczy wysłać zgłoszenie do administratora, oczywiście by zgłoszenie było przyjęte wymagana jest przynajmniej dobra znajomość zasad ortografii i interpunkcji, ale nawet wtedy nie ma gwarancji, że zgłoszenie zostanie przyjęte - moderatorem może zostać tylko zaufany użytkownik, co oznacza, że osoby z krótkim stażem na stronie raczej nie zostaną dopuszczone do tej funkcji.

P: Co oznaczają grupy użytkowników?
O: Grupy oznaczają pewne specjalne funkcje spełniane na stronie np recenzent to osoba zasiadająca w jury ocenialni, a Wojownik Lyoko to osoba bezpośrednio pomagająca przy tworzeniu Powrotu Xany lub strony. Pełną listę grup wraz z ich opisami znajdziecie tu.

P: Jak ustawić podpis?
O:Należy kliknąć na "edytuj profil"(na górze ramki z Twoim nickiem, znajdującej się w prawym górnym rogu) i wypełnić pole podpis(można w nim używać kodów BB) po czym kliknąć "aktualizuj profil".

P: Jak ustawić własny awatar?
O: Należy wejść w edycję profilu(przycisk edytuj profil) i kliknąć przycisk "wybierz plik" przy polu "avatar". Najlepiej stosować popularne formaty jak png, jpg i bmp.

P: Strona nie przyjmuje mojego awatara, co mogę zrobić?
O: Najpierw należy upewnić się, że użyta grafika spełnia podane wymagania - rozmiar maksymalnie 100 na 100 pikseli i wielkość pliku do 30kb. Jeśli mimo tego problem nie jest rozwiązany należy najpierw obrazek wrzucić do internetu(np przez stronę ifotos.pl), następnie pobrać i dopiero wtedy wysłać. Choć brzmi to dziwnie rozwiązanie działa.

P: Jak wysłać prywatną wiadomość?
O: Istnieją dwie możliwości. Pierwszą jest wejście w profil użytkownika, do którego chcemy napisać(co robimy klikając na jego nick), następnie kliknąć na link [PW](znajdujący się pod miejscem na avatar) i zostaniemy przekierowani do panelu pisania wiadomości do danego użytkownika - wystarczy wpisać jej treść oraz temat i kliknąć "wyślij". Drugą możliwością(znacznie mniej wygodną) jest wejście w "prywatne wiadomości"(link pod "edytuj profil w panelu użytkownika"), następnie "napisz nową wiadomość" i wybrać użytkownika z listy, wpisać temat i treść oraz nacisnąć "wyślij". W obydwóch przypadkach można też najpierw użyć funkcji "podgląd"

P: Co mogę wyczytać z profilu innego użytkownika?
O: Liczbę jego postów na forum(naliczanie nie jest jednak prawidłowe - liczy również usunięte posty), komentarz i postów w shoutboxie, a także daty rejestracji i ostatniej wizyty oraz grupy do których należy. Jeśli użytkownik podał/udostępnił odpowiednie informacje to także datę urodzin, miejsce zamieszkania mail i stronę internetową użytkownika

P: Co jeszcze mogę zmienić w ustawieniach konta?
O: Poza podaniem wymienionych w poprzednim punkcie informacji i ustawieniem czy mail ma być widoczny dla innych użytkowników oraz ustawianiem podpisu i avatara, można zmienić hasło i ustawić strefę czasową. Teoretycznie istnieje też funkcja zmiany nicka, jednak na stronie panuje zasada, że nicki są stałe i wolno je zmieniać tylko w wyjątkowych sytuacjach, za zgodą admina.
Powrót do kategorii pytań
III. System punktowy i system ostrzeżeń

P: Czym jest system punktowy?
O: System punktowy to specjalny system motywacyjny, który nagradza użytkowników za aktywność na stronie i pomoc w jej rozwoju. Za łamanie regulaminu są też punkty ujemne.

P: Czy to znaczy, że system punktowy zastępuje system ostrzeżeń?
O: Nie, system punktowy jedynie go uzupełnia. Każde ostrzeżenie jest równoważne 10 punktom ujemnym, za mniejsze przewinienia otrzymuje się pojedyncze punkty ujemne, a każda uzbierana w ten sposób dziesiątka punktów oznacza jedno ostrzeżenie.

P: Co zrobić, by otrzymywać punkty?
O: Przede wszystkim trzeba zapisać się do któregoś ze stronnictw. By to zrobić wystarczy wysłać wiadomość do administratora, a on wpisze takiego użytkownika do wybranego przez niego stronnictwa/stronnictw.

P: Co daje bycie w jakimś stronnictwie? Czy będąc w większej ich liczbie ma się więcej korzyści?
O: Bycie w jakimkolwiek stronnictwie umożliwia zdobywanie punktów, a jednocześnie wspieranie swoich ulubionych bohaterów. Ilość stronnictw do których się należy nie ma na nic wpływu, pozwala po prostu wspierać większą ilość bohaterów(liczba otrzymywanych przez stronnictwo punktów nie zależy od tego w ilu jest dany użytkownik).

P: Skoro bycie w jednym stronnictwie nie wyklucza bycia w innym, to czy oznacza to, że można być we wszystkich na raz?
O: Prawie. Zawsze musi pozostać przynajmniej jedno do którego się nie należy, ale tak długo jak zostanie jedno, w którym się nie jest, można wspierać dowolną ich ilość.

P: Co dają te punkty?
O: Punkty pozwalają na obniżenie poziomu ostrzeżeń, ale przede wszystkim na wspieranie stronnictwa ulubionej postaci.

P: Co mi daje wynik stronnictwa?
O: Technicznie nic - rywalizacja między stronnictwami stanowi formę zabawy, w każdym miesiącu podane jest stronnictwo/stronnictwa, które osiągnęły największy wynik będą wypisane w specjalnej ramce, co bez wątpienia da zwycięzcom stronnictwa pewną satysfakcję. Ponadto użytkownik, który w danym miesiącu zyska najwięcej punktów również zostanie podany, wraz ze stronnictwami, do których należy.

P: Jak działa obniżanie poziomu ostrzeżeń?
O: Jeżeli tylko posiada się dodatni bilans punktów to za każde 100 punktów skumulowana liczba ostrzeżeń jest zmniejszana o 1.

P: Czy to znaczy, że można w ten sposób usunąć wszystkie ostrzeżenia?
O: Nie do końca. Po pierwsze, by liczba ostrzeżeń mogła spaść o więcej niż połowę to ostatnie ostrzeżenie jakie się uzyskało musi mieć już co najmniej rok. Po za tym ostrzeżenia nie są wymazywane, a jedynie zmianie ulega ich skumulowana liczba, co jest zapisane na liście ostrzeżeń(oryginalna liczba pamiętana jest chociażby po to, by było wiadomo ile wynosi połowa).

P: Czy gdy otrzymam kolejne ostrzeżenie, a obniżyłem ich liczbę po ponad połowę, to czy te ostrzeżenia, o które już obniżyłem ich liczbę wrócą?
O: Nie, raz obniżona pula ostrzeżeń podnosi się tylko przez uzyskiwanie nowych ostrzeżeń. Oczywiście po otrzymaniu ich liczba wzrośnie o liczbę otrzymanych ostrzeżeń, ale o ani jedno więcej. Choć oczywiście jeżeli nie przekroczy się połowy to nie będzie można zmniejszać dalej liczby ostrzeżeń przez pół roku.

P: Obniżyłem już liczbę ostrzeżeń do 0, ale moje punkty pozwoliłyby ją obniżyć jeszcze bardziej, czy chroni mnie to przed przyszłymi ostrzeżeniami?
O: Nie, gdy użytkownik złamie regulamin najpierw zwiększana jest jego pula ostrzeżeń, potem jeżeli osiągnęła jeden z progów oznaczających jakąś długość bana zostaje nałożona kara, a dopiero potem następuje sprawdzenie czy użytkownik spełnia warunki by obniżyć mu pulę ostrzeżeń.

P: Czy jeśli liczba ostrzeżeń zostanie obniżona do jednego z progów oznaczających bana to czy go dostanę?
O: Nie, bana można dostać tylko w skutek osiągnięcia(lub przekraczania) jednego z progów ostrzeżeń, a więc tylko w momencie gdy się jakieś otrzymuje.

P: Jakie są te progi?
O: Progi są co 3 ostrzeżenia - pierwszy próg to 3, kolejne 6, 9, 12, 15 itd. ale za każde trzy krótsze bany uzyskuje się dłuższego(np 3 krotne uzyskanie bana 1 dniowego to ba tygodniowy - czyli próg bana tygodniowego jest co 9 ostrzeżeń, jednak dojście do progów 12 i 15 samo w sobie oznacza bany jednodniowe, dopiero w wypadku 18 jest kolejny ban tygodniowy, jednak przy 27 ostrzeżeniach jest już miesięczny itd.).

P: Co tak właściwie daje obniżenie puli ostrzeżeń, skoro nie można w ten sposób się obronić przed ich otrzymywaniem?
O: Oddala to od kolejnych progów. Co prawda może zdarzyć się sytuacja, że ktoś ma np 4 ostrzeżenia, obniży poziom o 2(i będzie miał w puli już tylko 2), a następnie otrzyma jedno ostrzeżenie. Osiągnął wtedy liczbę 3 ostrzeżeń, więc dostaje bana na dzień. Gdyby nigdy nie obniżył mu się poziom ostrzeżeń to może i nie dostał by bana w tym momencie(miałby 5 ostrzeżeń, ale na daną chwilę nie osiągnąłby żadnego progu), ale za to byłby o 2 ostrzeżenia bliżej do większego wymiaru kary. Innymi słowy na dłuższą metę obniża to długość kar, choć w pechowych wypadkach może spowodować większą liczbę mniejszych.

P: Za co zdobywa się punkty dodatnie?
O: Za różne formy aktywności na stronie i wkład w jej rozbudowę, za co dokładnie i ile punktów można przeczytać na podstronie poświęconej systemowi punktowemu.

P: Za co zdobywa się punkty ujemne?
O: Za łamanie regulaminu, w wypadku lżejszych przewinień, w wypadku cięższych otrzymuje się ostrzeżenia, a także wynikającą z niej ilość punktów ujemnych(10-krotność liczby ostrzeżeń).

P: Co to jest ten bilans?
O:Bilans to różnica punktów dodatnich i ujemnych, jeśli posiada się więcej punktów dodatnich to jest on dodatni, jeśli więcej ujemnych - ujemny.
Powrót do kategorii pytań
IV. Działalność KLPX

P: Czym jest działalność KLPX
O: Jest to ogół związenej z Kod Lyoko aktywności prowadzonej i koordynowanej przez admina tej strony.

P: Co zrobić by dołączyć do działanośći KLPX?
O: Przede wszystkim można to zrobić przez dołączenie do jednego z prowadzonych przez stronę projektów, albo też dołączyć do niej własny projekt. Musi on jednak być spójny z celami działalności KLPX(określonymi w Manifeście działalności KLPX), to znaczy realizować je lub być z nimi niesprzeczny, naturalnie projekt ten nie może w żadnym aspekcie łamać regulaminu strony.

P: Skąd się wzięła nazwa "Działalność KLPX"?
O: Wzięła się ona od tego od czego wszystko się zaczęło(ta strona i całą moja działalność) od tytułu tworzonej przeze mnie serii: Kod Lyoko Powrót Xany. Są to pierwsze litery słów z tytułu.

P: W jaki sposób mogę wspomóc działalność KLPX?
O: Najlepiej przez zaangażowanie się w któryś z prowadzonych projektów. Ich lista oraz lista tego jaka pomoc jest najbardziej potrzebna znajduje się na tej podstronie

P: Prowadzą jakąś działalność związaną z Kod Lyoko(np strona internetowa, blog, kanał na youtubie, konto na deviantarcie itp.), czy mogę dołączyć do działalności KLPX?
O: Jeśli tylko spełnia ona odpowiednie kryteria(zgodność z regulaminem i spójność z celami działalności KLPX) to owszem. Wystarczy wysłać wiadomość do administratora by omówić szczegóły

P: Czy jeśli nie spełniam wszystkich kryteriów mogę liczyć na jakieś wsparcie od tej strony?
O: Tak, nawet jeśli kryteria nie są w pełni spełniane to nadal można liczyć na miejsce w spisie "Kod Lyoko - Zjednoczenie", jeśli też umożliwi to choć częściową realizację celów działalności KLPX jest możliwe nawiązanie nawet bliskiej współpracy bez włączania dzieła w działalność KLPX

P: Jakie projekty są realizowane w ramach działalności KLPX?
O: Najważniejszym projektem był, jest i pozostanie Powrót Xany, poza nim jednak można do niej zaliczyć m. in KLPXTV(zawieszony), Wiadomości Kadic, Zlot Dla Poznania, tłumaczenia opowiadań, ocenialnia blogów itd.

P: Czemu niektóre projekty są "zawieszone"(nieaktywne)
O: Wynika to na ogół z braku czasu, a czasem i weny, by zająć się wszystkimi.

P: Co zrobić by jakiś projekt ponownie został aktywowany?
O: Wiele projektów jest dość złożonych i wymaga wielu przygotowań(np "Zlot Dla Poznania", "Wiadomości Kadic"), pomoc w tych przygotowaniach czy też wykonanie części materiałów lub niekiedy pomoc w ich odszukaniu może zwiększyć szansę na reaktywację zawieszonego projektu

P: Mam pomysł na nowy aspekt działalności KLPX, co mogę zrobić, by wszedł w życie?
O: Istnieją dwa rozwiązania, pierwsze to napisanie o tym na forum, wtedy też będzie można poznać opinie innych użytkowników o nim(a jeśli ta będzie pozytywna to zwiększa to szanse na to, że wejdzie w życie), druga to napisanie do administratora przez prywatną wiadomość(lub skontaktowanie się z nim w inny sposób)
Powrót do kategorii pytań
V. Kod Lyoko Powrót Xany

(w przygotowaniu)
Powrót do kategorii pytań
VI.Kod Lyoko Zjednoczenie

(w przygotowaniu)
Powrót do kategorii pytań
VII. Opowiadania, tłumaczenia i ocenialnia

(w przygotowaniu)
Powrót do kategorii pytań
VIII. KLPXTV

(w przygotowaniu)
Powrót do kategorii pytań
IX. Wiadomości Kadic

(w przygotowaniu)
Powrót do kategorii pytań
X. Inne projekty

(w przygotowaniu)
Powrót do kategorii pytań

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoubox 2.0
Czyli KodLyokowy serwer Discorda. By do niego dołączyć wystarczy kliknąć tutaj.
Kalendarz Fandomowy
Najbliższe fandomowe święto:
Dzień Odda
Data: 14 lutego
Lyokowy Kalendarz Adwentowy
Wszystkie opowiadania z obecnego Kalendarza adwentowego znajdziecie tu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Lowca Rakow cztery i pol
22/07/2021 14:36
Zdechła jak pies Pluto.

Brithey
19/05/2021 20:59
Strona jednak zaczyna umierać... Nie czekaj chyba już umarła

Lowca Rakow cztery i pol
15/05/2021 06:32
Ładnie odnowili stronę na https://kodlyoko.pl/

Lyokoheros
28/02/2021 02:43
pracy, robieniu kursów i budowaniu swojego portfolio na githubie... to prace idą powoli. Mam jednak nadzieję, że gdy już to wszystko się rozwiąże to sami uznacie, że warto było czekać smiley

Lyokoheros
28/02/2021 02:42
Dla wszystkich zastanawiających się czemu jeszcze nie ma rozdziału Powrotu Xany i powrotu działalności KLPX... cóż niestety wciąż jeszcze nad tym pracuję, a że musiałem teraz skupić się na szukaniu

Lyokoheros
03/01/2021 07:12
(Postaram się jak najszybciej rozwiązać ten problem. Edit: Problem póki co wygląda na rozwiązany)

Lyokoheros
03/01/2021 07:11
Czy tylko ja nie widze ostatniego newsa? Jeśli też go nie widzicie wpiszcie link http://kodlyokopowrotxany
.bnx.pl/news.php?readmore
=479 w przeglądarkę.


Lyokoheros
30/11/2020 02:15
Pierwsze opowiadanko z kalendarza już na stronie! Jest nim "Droga do ruchu oporu" z historii fantasy.

Lowca Rakow cztery i pol
02/10/2020 03:25
Zobaczcie na to: http://lyoko.pl/

Lowca Rakow cztery i pol
14/11/2019 22:17
A widział może ktoś to? http://kodlyoko.hpu.pl/ne
ws.php?readmore=518


Lyokoheros
14/07/2019 21:05
Hm... ktoś ostatnio coś komentował? Bo znowu nie mogę ostatniego komentarza znaleźć...

Lyokoheros
06/04/2019 17:21
Właśnie zaczęło sie wspólne oglądanie 74 odcinka, serdecznie zapraszam: https://www.watch2gether.
com/rooms/pdp-yv6ih5010r6
vvvlzoo


Lowca Rakow cztery i pol
22/02/2019 23:13
Podobno Centrum wypuściło jakiś ekskluzywny wywiad ostatnio...

Lyokoheros
15/02/2019 02:09
Już jutro (właściwie dziś wieczorem, pewnie późnym) pojawią się opowiadania z pisania na setkę - choć niestety były tylko dwa smiley

Lyokoheros
09/11/2018 18:33
Hm... ktoś ostatnio jakiś nowy komentarz dał? Bo widzę, że jest nowy, ale nie mogę go namierzyć...

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
ekstremalnie późno to zdążę dokończyć.

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
Ech, że też nie zauważyłem, że mi ucięło. Chciałem napisać "kolejny dzień". No mniej więcej, bo rano wyjeżdżam do rodzinki i nie wiem dokładnie o której wrócę, ale o ile nie będzie to

Ananasims
01/11/2018 00:43
K? "Kilka"? "Kwadrans"? "Kwartał"?

Lyokoheros
01/11/2018 00:27
No... trochę jeszcze będziecie się musieli uzbroić w cierpliwość niestety - prace nad gazetką niestety mi się nieco wydłużają i choć miała być do północy to... cóż obawiam się, że przesunie się to o k

Jacks_
29/10/2018 23:30
No to czekamy smiley

Archiwum

Copyright © 2012
Powered by v6.01.6 © 2003-2005Leviathan by:
1456662 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie