Kod Lyoko Powrót Xany - przygoda dopiero się zaczyna!
Z przykroscia musze oglosic ze z dniem 16.08.2021 konczymy dzialalnosc po 16 latach, skrypt nie odpowiada juz standardom ani wygladu ani bezpieczenstwa, a jego przepisanie bylo by nieadekwatne do wymaganego czasu, jesli maja Panstwo pytania odnosnie migracji, kopii itd prosze o kontakt pomoc@ehmediagroup.net
Nawigacja
Strona Główna
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Projekty KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie!
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Intro
Lyokopedia - artykuły
Forum
Archiwum cytatów
Linki
Download
Galeria
Kontakt
Szukaj
Najczęściej Zadawane Pytania
Działalność KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Kod Lyoko Powrót Xany - zaginione opowieści
Odcinki online
Lyokopedia
Kalendarz Fandomowy
Lyokoinkubator - wspieranie działalności fanowskiej
KLPX TV
Powrót Do Przeszłości
Klub LyokoWeterana
Zlot dla Poznania
Ocenialnia blogów i opowiadań
Opowiadania i tłumaczenia
Operacja Republikacja
Kod Lyoko Powrót Feniksa - tłumaczenie
Kod Lyoko Armia Nicości - tłumaczenie
Opowiadanie "Kod Equestria"
Opowiadanie "Nasza Mała Sunset"
Gra wyobraźni w systemie Lyoko
Konto na chomikuj
Wiadomości Kadic
Stare forum Powrotu Xany
Historia
Konkurs comiesięczny
Regulamin ogólny
Lista trwających konkursów
Lista zwycięzców
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec)
Obecny konkurs(sierpień)
Obecny konkurs(wrzesień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty-marzec)
Obecny konkurs(kwiecień-czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Archiwum konkursów
System punktowy
Zasady
Członkowie i wyniki stronnictw
Poradnik zdobywania punktów
Wyzwania tygodnia
Najlepsze stronnictwo marca:
Jeremie
(1226 punktów)

Najlepszy użytkownik miesiąca:
Jasiu Lyoko
(15 punktów w miesiącu)
Członek stronnictw:
Jeremie
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 158
Najnowszy Użytkownik: Wikipedia27
Najnowsze rozdziały
Obudzenie się Xany
Angielska Kołysanka
Poker z oprawcą
Projekt: Gołębie - akt VIII
Powrót Xany księga II - rozdział 12: "Chwila przed odlotem"
Kod Equestria - rozdział 22: "Na ratunek Ember"
Nasza Mała Sunset - rozdział 11: "Wspólne Święta"
Armia Nicości - rozdział 14: "Podstęp Jeremiego"
Na Forum
Najnowsze Tematy
Aelita-Yumi-Wiliam
Lyoko...mon? (czyli ...
Wyzwania tygodnia
Dziennik zmian i ost...
Scyfozoa
Najciekawsze Tematy
Zgadnij kto to [307]
Niekończąca się h... [273]
Dziennik zmian i ... [179]
X czy Y [143]
Wyzwania tygodnia [124]
Ostatnie Artykuły
[21] 20. XII - "Zako...
[08] 7.XII - "Leśna ...
[07] 6.XII - "Kwanto...
[06] 5.XII - "Bunt K...
[05] 4.XII - "List w...
Prawa i dokumenty
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Manifest działalności KLPX
Skrócony regulamin strony
Regulamin bitwy opowiadań
Regulamin konkursów comiesięcznych
System punktowy
Lista ostrzeżeń
Sprawy szczególnie warte uwagi
Petycja o kontynuowanie Kod Lyoko

Petycje o emisję Kod Lyoko:
Nie zapomnij podpisać się pod wszystkimi!
Przypominam też, że aby potwierdzić podpis należy kliknąć w link wysłany na wasz adres mailowy po wysłaniu podpisu pod petycją!

Formularze dotyczące działalności KLPX:
 Historia działalności KLPX
Wszystko zaczęło się mniej więcej w roku 2010, kiedy to zacząłem na poważnie interesować się Kodem Lyoko(co miało miejsce tuż przed zamknięciem starego KodLyoko.pl), zdążyłem jeszcze ściągnąć prawie pełną kolekcję odcinków(uzupełnioną później dzięki WKWLKP), ale od razu po obejrzeniu 97 odcinków to, co twórcy zdąrzyli pokazać w serielu, to było dla mnie zdecydowanie za mało. Dlatego zacząłem szukać dalszych przygód Wojowników Lyoko, a także wymyślać własną historię - która obecnie wyewoluowała w to, co możecie znaleźć na tej stronie i od której zaczęła się i wzięła swa nazwę cała działalność KLPX, choć nazwę tą zyskała dopiero po jakimś czasie(w okolicach założenia tej strony) - w ten sposób trafiłem na moje pierwsze blogi z opowiadaniami, zainspirowany pojawiającymi się tam postaciami do mojej koncepcji dodałem własną(Mateusza Doragona, wcześniej Macieja), a pod koniec czerwca(dokładnie 30) założyłem bloga i opublikowałem pierwszy rozdział, później do 7 sierpnia 2011 ukończyłem pierwotną wersję Powrotu Xany, która pierwotnie spotykała się z bardzo przychylnymi opiniami, ale z czasem pojawiało się też coraz więcej opinii negatywnych, napływających głównie od starych wyjadaczy, co ostatecznie skłoniło mnie nie tylko do poprawy całości, ale i napisania tego wszystkiego na nowo.

Zanim to jednak nastąpiło stopniowo rozszerzałem swoją działalność. Najpierw 10 sierpnia założyłem istniejące po dziś dzień forum(choć już nieaktywne), 3 dni później udostępniłem swój pierwszy filmik z Kod Lyoko, a w październiku rozpocząłem akcję "Kod Lyoko na Polsacie", w listopadzie stworzyłem grę wyobraźni w systemie Lyoko(rozwijaną i prowadzoną do dziś), a w grudniu rozpocząłem emisję kwartalnika "Wiadomości Kadic", w którym pojawiały się m. in. informacje o V serii, grze MMORPG inspirowanej Lyoko, wydaniu oficjalnych książek, akcji Kod Lyoko na Polsacie itd, choć niestety po pewnym czasie zacząłem się z kolejnymi numerami ciągle spóźniać, w konsekwencji czego projekt został zawieszony. Byłem też aktywnym użytkownikiem strony LyokoKod.ubf.pl, która przyłączyła się po pewnym czasie do akcji "Kod Lyoko na Polsacie" i z którą nawiązałem bliższą współpracę oraz na której w grudniu 2010 zrodziło się forum.codelyoko.pl(początkowo zawierało też stronę, ale względnie szybko upadła), na którym zostałem moderatorem(choć zostałem zdegradowany przez... wypełnianie swoich obowiązków) i jednym z najaktywniejszych użytkowników. Od kwietnia 2011 zacząłem też udostępniać różne związane z Kod Lyoko pliki(odcinki, filmiki z KodLyokowego MMORPGa, Wiadomości Kadic, muzykę i inne, częściowo chomikowane od WKWLKP) na moim chomiku, a później także rozpocząłem udostępnianie odcinków na wrzucie. Już w maju zapowiedziałem też KLPXTV oraz konkurs Kod:Talent(który właściwie ostatecznie się nie odbył), choć właściwie to pierwszy filmik KLPXTV - czyli Jeremie to nasz Papa Smerf - powstał już w marcu. Latem 2011 odbył się też pierwszy Kod Lyokowy konwent(nie licząc może jakichś dużo starszych, o których nie mam konkretnych informacji, choć kojarzy mi się, że ktoś o takich wspominał) - co zasadniczo stało się głównie dzięki mojemu zaangażowaniu, bo bez tego nic by z tego nie wyszło... nawet jeśli i tak pojawiły się ledwie 4 osoby, w tym tylko jedna wcześniej mi nieznana, bawiliśmy się jednak nieźle, a nawet stworzyliśmy BARDZO amatorski odcinek Kodu Lyoko. Pod koniec lipca powstał zwiastun Powrotu Xany, a także pierwsze spolszczenia tworzone w ramach KLPXTV.

Później po napisaniu pierwszej wersji pierwszej księgi Powrotu Xany nawiązałem współpracę z Konrado - autorem genialnego opowiadania "Czas Kartaginy" - niestety jednak mimo moich starań współpraca szybko upadłą i zamiast pomocy dostałem od niego tylko(nie licząc kilku pierwszych rad, które faktycznie okazały się bardzo przydatne) bluzgi pod moim adresem.

W lato 2012 roku założyłem tą stronę, za pośrednictwem której informowałem was z początku o nowinkach związanych z "Ewolucją"(w tym dodałem napisy do jej oficjalnego trailera), we wrześniu rozpocząłem(wciąż właściwie stojący w miejscu, ale nie porzucony) projekt "Kod:Deutsch", a w grudniu opublikowałem pierwszy rozdział nowej wersji Powrotu Xany. Później pojawiały się kolejne, pojawiło się też kilka artykułów. W sierpniu 2013 powstała strona „Powrotu Xany” na facebooku, w lipcu tego roku odbył się też pierwszy "Zlot dla Poznania" - bo po klęsce forumowego zlotu w 2012(gdy uparto się, że kolejny nie może być w tym samym miejscu, więc nawet moje starania by się odbył nic nie dały), zdecydowałem się organizować je odtąd na własną rękę, od tego zlotu zaczęła się też tradycja "Wielkiego Quizu Kod Lyoko". W 2014 nawiązałem też współpracę z Lyoko Angel - autorką spisu blogów. Cały czas rozwijałem stronę - dodając nowe działy i tematy na forum, a nawet dzięki pomocy Dominika Balasińskiego, który wykonał mój projekt, powstało logo strony. Później zgłosiłem się też do - niestety w skali dłuższej niż miesiąc bezsensownie prowadzonego - głosowania na najlepszy blog o Kod Lyoko, choć w głosowaniu na blog roku 2014 zdobyłem wyróżnienie od rady głosowania. Na początku 2015 udzieliłem wywiadu w jednym z wydań audycji "7 dni w Lyoko", nawiązałem też współpracę z Alą Olesiak, dzięki czemu na stronie zaczęło pojawiać się tłumaczenie "Powrotu Feniksa". Później strona zyskała również nowego tłumacza - Rufusa - dzięki któremu na stronie pojawiło się piękne opowiadanie o Jeremiem i Aelicie, później do tego grona dołączyła rónież Magda Mikos, która rozpoczęła tłumaczenie opowiadania "Przypomnij sobie". Przed jej dołączeniem rozpoczął się też projekt "Kod Lyoko - Zjednoczenie" - z początku tylko jako grupa na facebooku, ale obecnie dorobił się również własnej podstrony, a także rozpocząłem w ramach niego tworzyć profile twórców, by móc segregować materiały nie tylko po kategoriach tematycznych, ale i po osobach.

W wakacje po mojej maturze strona przeżywała niezwykle dynamiczny rozwój nie tylko pojawiły się kolejne rozdziały Powrotu Xany i innych opowiadań oraz tłumaczenie Powrotu Feniksa, ale też zostały wprowadzone konkursy comiesięczne. Pojawiły się też pierwsze recenzje w ocenialni. Poza kolejnymi rozdziałami starych opowiadań pojawiły się też całkiem nowe, jak "Arena" - będąca symulacją walk postaci z różnych opowiadań - "Przygody Arche Schaeffer" i znane po części z forum.CodeLyoko.pl "Spotkanie po latach". Przybyło nieco artykułów. Niezwykle dynamicznie rozwijało się również forum.

Choć po zakończeniu wakacji rozwój strony nieco zwolnił to nadal był mocno dynamiczny, jednym z ważniejszych wydarzeń było rozpoczęcie współpracy z Pablem, dotyczącej jego boga "Code Cortex", nieco później pojawiły się podstrony opowiadań i tłumaczeń. Oprócz podstrony ogólnej, zawierającą listę opowiadań/tłumaczeń z wyszczególnieniem autorów, każde opowiadanie zyskało własną podstronę. 11 listopada opublikowany został ostatni, 26 rozdział I tomu Powrotu Xany.

Naturalnie w międzyczasie pojawiały się rozdziały innych opowiadań i tłumaczenia. A po zakończeniu I tomu miało też miejsce rozpoczęcie jednego nowego("Drugi Front"). Przed końcem roku miała też miejsce pożegnalna audycja LyokoFM, internetowego radia stworzonego przy forum.CodeLyoko.pl, w której miałem przyjemność brać udział. Natomias ocenialnia dorobiła się własnej podstrony. Pojawiły się też mniejsze zmiany - lepsza organizacja paneli na stronę z których można się obecnie dostać do niemal każdego miejsca na stronie i nie tylko, cytaty cotygodniowe i nowe logo.

Na początku roku 2016 podstrony opowiadań zostały wzbogacone systemem odznaczeń, który także później był rozwijany, by dać użytkownikom jak najlepsze pojecie z jakim opowiadaniem mają do czynienia zanim jeszcze zaczną je czytać. Jeszcze w styczniu pojawił się też zwiastun II tomu Powrotu Xany, a około miesiąca później jego pierwszy rozdział. W międzyczasie niestety zachowanie niektórych użytkowników zmusiło mnie podczas sesji do czasowego zamknięcia strony. Jeszcze tej samej zimy pojawiło się archiwum cytatów, oraz parę pomniejszych nowości jak dziennik zmian i ostrzeżeń, inspirowany pomysłem ze strony Jeremiego_96, rozpoczęła się też pierwsza w historii strony gra "Morderca i Medium". U progu wiosny pojawiła się też kontynuacja III Areny, a w połowie kwietnia kolejne opowiadanie mówiące o przyszłości Wojowników Lyoko. W czerwcu reaktywowałem też Wiadomości Kadic, nadając im nową formę.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoubox 2.0
Czyli KodLyokowy serwer Discorda. By do niego dołączyć wystarczy kliknąć tutaj.
Kalendarz Fandomowy
Najbliższe fandomowe święto:
Dzień Odda
Data: 14 lutego
Lyokowy Kalendarz Adwentowy
Wszystkie opowiadania z obecnego Kalendarza adwentowego znajdziecie tu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Lowca Rakow cztery i pol
22/07/2021 14:36
Zdechła jak pies Pluto.

Brithey
19/05/2021 20:59
Strona jednak zaczyna umierać... Nie czekaj chyba już umarła

Lowca Rakow cztery i pol
15/05/2021 06:32
Ładnie odnowili stronę na https://kodlyoko.pl/

Lyokoheros
28/02/2021 02:43
pracy, robieniu kursów i budowaniu swojego portfolio na githubie... to prace idą powoli. Mam jednak nadzieję, że gdy już to wszystko się rozwiąże to sami uznacie, że warto było czekać smiley

Lyokoheros
28/02/2021 02:42
Dla wszystkich zastanawiających się czemu jeszcze nie ma rozdziału Powrotu Xany i powrotu działalności KLPX... cóż niestety wciąż jeszcze nad tym pracuję, a że musiałem teraz skupić się na szukaniu

Lyokoheros
03/01/2021 07:12
(Postaram się jak najszybciej rozwiązać ten problem. Edit: Problem póki co wygląda na rozwiązany)

Lyokoheros
03/01/2021 07:11
Czy tylko ja nie widze ostatniego newsa? Jeśli też go nie widzicie wpiszcie link http://kodlyokopowrotxany
.bnx.pl/news.php?readmore
=479 w przeglądarkę.


Lyokoheros
30/11/2020 02:15
Pierwsze opowiadanko z kalendarza już na stronie! Jest nim "Droga do ruchu oporu" z historii fantasy.

Lowca Rakow cztery i pol
02/10/2020 03:25
Zobaczcie na to: http://lyoko.pl/

Lowca Rakow cztery i pol
14/11/2019 22:17
A widział może ktoś to? http://kodlyoko.hpu.pl/ne
ws.php?readmore=518


Lyokoheros
14/07/2019 21:05
Hm... ktoś ostatnio coś komentował? Bo znowu nie mogę ostatniego komentarza znaleźć...

Lyokoheros
06/04/2019 17:21
Właśnie zaczęło sie wspólne oglądanie 74 odcinka, serdecznie zapraszam: https://www.watch2gether.
com/rooms/pdp-yv6ih5010r6
vvvlzoo


Lowca Rakow cztery i pol
22/02/2019 23:13
Podobno Centrum wypuściło jakiś ekskluzywny wywiad ostatnio...

Lyokoheros
15/02/2019 02:09
Już jutro (właściwie dziś wieczorem, pewnie późnym) pojawią się opowiadania z pisania na setkę - choć niestety były tylko dwa smiley

Lyokoheros
09/11/2018 18:33
Hm... ktoś ostatnio jakiś nowy komentarz dał? Bo widzę, że jest nowy, ale nie mogę go namierzyć...

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
ekstremalnie późno to zdążę dokończyć.

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
Ech, że też nie zauważyłem, że mi ucięło. Chciałem napisać "kolejny dzień". No mniej więcej, bo rano wyjeżdżam do rodzinki i nie wiem dokładnie o której wrócę, ale o ile nie będzie to

Ananasims
01/11/2018 00:43
K? "Kilka"? "Kwadrans"? "Kwartał"?

Lyokoheros
01/11/2018 00:27
No... trochę jeszcze będziecie się musieli uzbroić w cierpliwość niestety - prace nad gazetką niestety mi się nieco wydłużają i choć miała być do północy to... cóż obawiam się, że przesunie się to o k

Jacks_
29/10/2018 23:30
No to czekamy smiley

Archiwum

Copyright © 2012
Powered by v6.01.6 © 2003-2005Leviathan by:
1456537 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie