Kod Lyoko Powrót Xany - przygoda dopiero się zaczyna!
Z przykroscia musze oglosic ze z dniem 16.08.2021 konczymy dzialalnosc po 16 latach, skrypt nie odpowiada juz standardom ani wygladu ani bezpieczenstwa, a jego przepisanie bylo by nieadekwatne do wymaganego czasu, jesli maja Panstwo pytania odnosnie migracji, kopii itd prosze o kontakt pomoc@ehmediagroup.net
Nawigacja
Strona Główna
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Projekty KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie!
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Intro
Lyokopedia - artykuły
Forum
Archiwum cytatów
Linki
Download
Galeria
Kontakt
Szukaj
Najczęściej Zadawane Pytania
Działalność KLPX
Kod Lyoko - Odrodzenie
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga I: Reaktywacja
Kod Lyoko Powrót Xany - Księga II: Zemsta
Kod Lyoko Powrót Xany - zaginione opowieści
Odcinki online
Lyokopedia
Kalendarz Fandomowy
Lyokoinkubator - wspieranie działalności fanowskiej
KLPX TV
Powrót Do Przeszłości
Klub LyokoWeterana
Zlot dla Poznania
Ocenialnia blogów i opowiadań
Opowiadania i tłumaczenia
Operacja Republikacja
Kod Lyoko Powrót Feniksa - tłumaczenie
Kod Lyoko Armia Nicości - tłumaczenie
Opowiadanie "Kod Equestria"
Opowiadanie "Nasza Mała Sunset"
Gra wyobraźni w systemie Lyoko
Konto na chomikuj
Wiadomości Kadic
Stare forum Powrotu Xany
Historia
Konkurs comiesięczny
Regulamin ogólny
Lista trwających konkursów
Lista zwycięzców
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty)
Obecny konkurs(marzec)
Obecny konkurs(kwiecień)
Obecny konkurs(czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec)
Obecny konkurs(sierpień)
Obecny konkurs(wrzesień)
Obecny konkurs(październik)
Obecny konkurs(listopad)
Obecny konkurs(grudzień)
Obecny konkurs(styczeń)
Obecny konkurs(luty-marzec)
Obecny konkurs(kwiecień-czerwiec)
Obecny konkurs(lipiec-sierpień)
Archiwum konkursów
System punktowy
Zasady
Członkowie i wyniki stronnictw
Poradnik zdobywania punktów
Wyzwania tygodnia
Najlepsze stronnictwo marca:
Jeremie
(1226 punktów)

Najlepszy użytkownik miesiąca:
Jasiu Lyoko
(15 punktów w miesiącu)
Członek stronnictw:
Jeremie
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 158
Najnowszy Użytkownik: Wikipedia27
Najnowsze rozdziały
Obudzenie się Xany
Angielska Kołysanka
Poker z oprawcą
Projekt: Gołębie - akt VIII
Powrót Xany księga II - rozdział 12: "Chwila przed odlotem"
Kod Equestria - rozdział 22: "Na ratunek Ember"
Nasza Mała Sunset - rozdział 11: "Wspólne Święta"
Armia Nicości - rozdział 14: "Podstęp Jeremiego"
Na Forum
Najnowsze Tematy
Aelita-Yumi-Wiliam
Lyoko...mon? (czyli ...
Wyzwania tygodnia
Dziennik zmian i ost...
Scyfozoa
Najciekawsze Tematy
Zgadnij kto to [307]
Niekończąca się h... [273]
Dziennik zmian i ... [179]
X czy Y [143]
Wyzwania tygodnia [124]
Ostatnie Artykuły
[21] 20. XII - "Zako...
[08] 7.XII - "Leśna ...
[07] 6.XII - "Kwanto...
[06] 5.XII - "Bunt K...
[05] 4.XII - "List w...
Prawa i dokumenty
Minikonstytucja KLPX, czyli regulamin strony
Manifest działalności KLPX
Skrócony regulamin strony
Regulamin bitwy opowiadań
Regulamin konkursów comiesięcznych
System punktowy
Lista ostrzeżeń
Sprawy szczególnie warte uwagi
Petycja o kontynuowanie Kod Lyoko

Petycje o emisję Kod Lyoko:
Nie zapomnij podpisać się pod wszystkimi!
Przypominam też, że aby potwierdzić podpis należy kliknąć w link wysłany na wasz adres mailowy po wysłaniu podpisu pod petycją!

Formularze dotyczące działalności KLPX:
 KLPX TV
KLPX TV

"KLPX TV" to KodLyokowy kanał na Youtubie, prowadzony w ramach działalności KLPX. Początkowo pojawiały się na nim przede wszystkim teledyski, spoleszczenia i odcinki, a także zwiastuny i czasem filmiki informacyjne. Obecnie jednym z kluczowych materiałów jest seria "Głos Cyfrowego Morza", zawierająca rozmaite filmiki informacyjne, dotyczące strony lub Kod Lyoko i fandomu ogólnie. W ramach tej serii wydawane są także raporty z "bitew opowiadań" na VI Sektorze.
Na kanale znajdziecie też wiele związanych z Kod Lyoko playlist. Na kanale znajdują się co prawda też materiały z Kod Lyoko niezwiązane (zarówno filmiki jak i playlisty), jednak one nie stanowią już części działalności KLPX.

Historia

Historia KLPX TV zaczęła się od filmiku "Kod Lyoko Ninja Storm", będącego jak łatwo się domyślić teledyskiem KodLyokowym do intra Power Rangers Ninja Storm. Został on opublikowany 13 sierpnia 2010 roku, jeszcze za Początków Bloga Kod Lyoko Powrót Xany. Później, 11 września tego samego roku powstał kolejny filmik - "Kod Lyoko Król Szamanów", czyli teledysk do intra anime wspomnianego w tytule.
Jednakże nie stosowano wtedy jeszcze nazwy KLPX TV, po raz pierwszy została ona użyta przy filmiku "Kod Lyoko - Jeremie to nasz Papa Smerf", pierwszym i jak dotąd jedynym teledysku od KLPX stworzonym do piosenki ze "Smerfnych Hitów". Opublikoany został 11 marca 2011, dodam też, że wtedy jeszcze skrót KLPX był w nazwie rozwijany i jest to jedyny filmik, w którym można spotkać się z nazwą Kod Lyoko Powrót Xany TV.

Niemniej jednak jeszcze przez filmikiem "Jeremie to nasz Papa Smerf", 8 stycznia 2011 powstał na moim kanale(który nie miał jeszcze nazwy KLPX TV) filmik promujący akcję Kod Lyoko na Polscacie, będącą prekursorem obecnej akcji Kod Lyoko do TV.

23 maja 2011 powstało pierwsze intro KLPX TV (obecnie już niestosowane, uznałem je za raczej kiepskie i zbyt długie) oraz outro(stosowane do dziś), zaprezentowane na wspólnym filmiku wraz z celami kanału, wśród których wymieniono: umieszczenie wszystkich polskich odcinków Kod Lyoko(co ostatecznie nie zostało w pełni zrealizowane, gdyż część innych użytkowników wrzuciła odcinki, KLPX TV posiada jednak kompletną playlistę z nimi - niestety jednak, ale niektóre z nich wciąż nie mają w pełni dobrej wersj), spolszczenia zagranicznych teledysków (np do piosenek Disneya) i promowanie bloga Kod Lyoko Powrót Xany(strona jeszcze nie istniała).
Niedługo potem bo już 29 maja 2011 opublikowane zostało pierwsze spolszczenie, a mianowicie polska wersja teledysku użytkownika Dragonfire96 do piosenki "Miłość drogę zna"(z "Króla Lwa 2"), następnego dnia zaś filmik z serii "Wojownicy Lyoko śpiewają"(orginalnie "Code Lyoko sings") od OddaDellaRobbi12, w którym wykorzystana była pełna wersja pierwszego intra Pokemon. Jako kolejny został spolszczony teledysk Mizgreedy'ego do piosenki "Kolorowy Wiatr"(z "Pocahontas"), pojawił się na kanale KLPX TV 27 czerwca 2011 roku. Kolejnym i jak dotąd ostatnim spolszczonym teledyskiem było "Wojownicy Lyoko Śpiewają Pokemon Johto", opublikowany 1 sierpnia 2011

Jednakże jeden z ważniejszych filmików w historii KLPX TV pojawił się 31 lipca 2011, był nim zwiastun Powrotu Xany, W którym jednak nie wykorzystano intra, a jedynie outro, jest to też dotąd najpopularniejszy filmik KLPX TV - ma ponad 37 tysiący wyświetleń (stan na początek lipca 2020 roku)

W roku 2011 pojawiły się też filmiki z pierwszego poznańskiego zlotu, zorganizowanego jeszcze na forum.CodeLyoko.pl, a na początku 2012 roku zakończyły się prace nad kręconym podczas zlotu odcinkiem (bardzo) amatorskim. Na samym filmiku - stanowiącym swego rodzaju minirelację - możecie zobaczyć uczestników zlotu, czyli m. in. mnie, choć wtedy nie używałem jeszcze nazwy Lyokoheros, a po prostu swojego imienia - Maciej. Oczywiście w specjalnej konwentowej koszulce.

30 listopada opublikowane zostały dwa nowe wersje intra KLPX TV - długie i krótkie, z czego pierwsze wykorzystuje się do teledysków, zwiastunów i innych krótkich filmików. Do filmików dłuższych (kompilacji intr itp.) oraz serii takich jak Głos Cyfrowego Morza, wykorzystuje się dłuższy wariant. Zapowiedziane też zostały duże zmiany i wiele nowości jak kompilacja intr czy projekt Kod Deutsch, choć niestety plany te nie zostały jeszcze zrealizowane.

Za to 7 grudnia 2012 roku opublikowałem polskie napisy do oficjalnego zwiastunu Ewolucji, ale że miał pewne niedociągnięcia to po ponad dwóch tygodniach - 24 grudnia - wydałem poprawioną wersję.
W zapowiedziach były też nowe teledyski - jest na nie blisko 20 koncepcji - ale jedyny filmik, jaki się dotąd pojawił to Kod Huntik, opublikowany 16 lutego 2013 roku. Kiedy zrealizowane zostaną kolejne koncepcje nie wiadomo, bo obecnie skupiam się na bardziej literackiej części działalności.
Po opublikowaniu tego filmiku rozpocząłem też udostępnianie odcinki, ale niestety jako że nie były one najwyższej jakości, niektóre też były wybrakowane(brakujący dźwięk itp.) to po 16 przestałem i uznałem, że lepiej najpierw przygotować je w naprawdę porządnej wersji.
Natomiast 31 grudnia 2014 opublikowana zostałą poprawiona wersja filmiku "Kod Lyoko Ninja Storm" - z lepszym dźwiękiem.

17 stycznia 2016 roku opublikowałem też zwiastun II tomu Powotu Xany, planowo każdy tom będzie miał własny.

29 marca 2019 roku został wydany też pierwszy odcinek luźnej vlogowej serii "Głos Cyfrowego Morza", właściwie sama idea zrodziła się wcześniej podczas obchodzenia 15 lecia Kodu Lyoko, 3 września 2018 roku. Nieco po połnocy (czyli już 4) został opublikowany odcinek, który uznałem jednak za "próbny", by pół roku później wrócić z serią w nowej, lepszej i mam nadzieje bardziej przystępnej odsłonie. Tego dnia został też opublikowany pierwszy z lektoratów - było na nim czytane opowiadanie "Posłańcy z Przyszłości".
w dodatku wraz z publikacją pierwszego raportu z Bitwy Opowiadań - czyli 9 stycznia - pojawiło się nowe specjalne intro dla tych szczególnych odcinków Głosu Cyfrowego Morza. Wykorzystałem w nim fragment piosenki "Niech będzie bitwa" z filmu "My Little Pony Equestria Girls: Rainbow Rocks".
4 kwietnia 2020 roku gdy zaczęły powstawać kolejne lektoraty również zyskały własne intro, tym razem wykorzystujące piosenkę "Posłuchać chciej, pięknej baśni tej" z filmu "Dzwoneczek i Zaginiony Skarb" A kiedy będą następne filmiki? Tego jeszcze nie wiem na pewno, ale bez wątpienia planuję jeszcze do tego wrócić.

Podprojekty KLPX TV

Głos Cyfrowego Morza - czyli luźna vlogowa seria, poświęcona rozmaitym sprawom związanym z działalnością KLPX, jej projektami oraz Kod Lyoko i fandomem ogólnie.

Odcinki HD - czyli próba stworzenia kompletnego zbioru polskich odcinków Kod Lyoko w wysokiej jakości. Szczególnie problematyczny jest dźwięk, gdyż ten jest często wybrakowany lub w niskiej jakości, samo uzyskanie obrazu w jakości oryginalnej obecnie już nie jest problemem(aczkolwiek w części polskich nagrań usunięto przerywniki co utrudnia synchronizację).

Kod: Deutsh - stary projekt utworzenia niemieckiego dubbingu lub napisów do Kod Lyoko. Powstały głównie w celach edukacyjnych, by łączyć Kod Lyoko z nauką niemieckiego, a przy okazji stworzyć wersję językową, jakiej jeszcze nie było.Playlisty KLPX TV

KLPX TV - teledyski

Wszystkie spolszczenia i autorskie teledyski od KLPX TV zebrane w jednym miejscu

Zwiastuny

Najlepsze stworzone przez fanów zwiastuny z Kod Lyoko - głównie 5 serii, ale znajdziecie tam też oficjalny zwiastun ewolucji z napisami czy zwiastuny Powrotu Xany.

Intra

Intro Kodu Lyoko w różnych wersjach językowych

Intra instrumentalne

Różne wykonanie intra Kodu Lyoko w wersji instrumentalnej

Intra mieszane

Językowe mixy z intra Kod Lyoko

Kod Disney

Teledyski Kod Lyoko do piosenek Disneya

Kod Anime

Teledyski Kod Lyoko do intr i piosenek z anime

Lyoko Rangers

Teledyski Kod Lyoko do intr Power Rangers

Polskie teledyski

teledyski do muzyki w języku polskim - na tej playliście nie było specjalnej selekcji, jej celem było zebranie jak największej liczby filmików do utworów w naszym rodzimym języku

Inne teledyski

Wszystkie pozostałe teledyski, które uznałem za ciekawe i warte obejrzenia, w tym polskie.


Przejdź do kanału KLPX TV
Przejdź do działu KLPX TV na forum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoubox 2.0
Czyli KodLyokowy serwer Discorda. By do niego dołączyć wystarczy kliknąć tutaj.
Kalendarz Fandomowy
Najbliższe fandomowe święto:
Dzień Odda
Data: 14 lutego
Lyokowy Kalendarz Adwentowy
Wszystkie opowiadania z obecnego Kalendarza adwentowego znajdziecie tu
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Lowca Rakow cztery i pol
22/07/2021 14:36
Zdechła jak pies Pluto.

Brithey
19/05/2021 20:59
Strona jednak zaczyna umierać... Nie czekaj chyba już umarła

Lowca Rakow cztery i pol
15/05/2021 06:32
Ładnie odnowili stronę na https://kodlyoko.pl/

Lyokoheros
28/02/2021 02:43
pracy, robieniu kursów i budowaniu swojego portfolio na githubie... to prace idą powoli. Mam jednak nadzieję, że gdy już to wszystko się rozwiąże to sami uznacie, że warto było czekać smiley

Lyokoheros
28/02/2021 02:42
Dla wszystkich zastanawiających się czemu jeszcze nie ma rozdziału Powrotu Xany i powrotu działalności KLPX... cóż niestety wciąż jeszcze nad tym pracuję, a że musiałem teraz skupić się na szukaniu

Lyokoheros
03/01/2021 07:12
(Postaram się jak najszybciej rozwiązać ten problem. Edit: Problem póki co wygląda na rozwiązany)

Lyokoheros
03/01/2021 07:11
Czy tylko ja nie widze ostatniego newsa? Jeśli też go nie widzicie wpiszcie link http://kodlyokopowrotxany
.bnx.pl/news.php?readmore
=479 w przeglądarkę.


Lyokoheros
30/11/2020 02:15
Pierwsze opowiadanko z kalendarza już na stronie! Jest nim "Droga do ruchu oporu" z historii fantasy.

Lowca Rakow cztery i pol
02/10/2020 03:25
Zobaczcie na to: http://lyoko.pl/

Lowca Rakow cztery i pol
14/11/2019 22:17
A widział może ktoś to? http://kodlyoko.hpu.pl/ne
ws.php?readmore=518


Lyokoheros
14/07/2019 21:05
Hm... ktoś ostatnio coś komentował? Bo znowu nie mogę ostatniego komentarza znaleźć...

Lyokoheros
06/04/2019 17:21
Właśnie zaczęło sie wspólne oglądanie 74 odcinka, serdecznie zapraszam: https://www.watch2gether.
com/rooms/pdp-yv6ih5010r6
vvvlzoo


Lowca Rakow cztery i pol
22/02/2019 23:13
Podobno Centrum wypuściło jakiś ekskluzywny wywiad ostatnio...

Lyokoheros
15/02/2019 02:09
Już jutro (właściwie dziś wieczorem, pewnie późnym) pojawią się opowiadania z pisania na setkę - choć niestety były tylko dwa smiley

Lyokoheros
09/11/2018 18:33
Hm... ktoś ostatnio jakiś nowy komentarz dał? Bo widzę, że jest nowy, ale nie mogę go namierzyć...

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
ekstremalnie późno to zdążę dokończyć.

Lyokoheros
01/11/2018 01:50
Ech, że też nie zauważyłem, że mi ucięło. Chciałem napisać "kolejny dzień". No mniej więcej, bo rano wyjeżdżam do rodzinki i nie wiem dokładnie o której wrócę, ale o ile nie będzie to

Ananasims
01/11/2018 00:43
K? "Kilka"? "Kwadrans"? "Kwartał"?

Lyokoheros
01/11/2018 00:27
No... trochę jeszcze będziecie się musieli uzbroić w cierpliwość niestety - prace nad gazetką niestety mi się nieco wydłużają i choć miała być do północy to... cóż obawiam się, że przesunie się to o k

Jacks_
29/10/2018 23:30
No to czekamy smiley

Archiwum

Copyright © 2012
Powered by v6.01.6 © 2003-2005Leviathan by:
1456677 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie